Hospodársky denník
USD40,628 Sk
EUR41,871 Sk
CHF28,723 Sk
CZK1,336 Sk
  Piatok  27.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Strach z občianskej

Pred Štedrým dňom poslal prezident SR R. Schuster do verejnosti názor, že

referendum o vstupe do NATO nie je potrebné. Zdôvodnil ho výsledk. . .

Zodpovednosť každého z nás

O niekoľko dní budeme hodnotiť uplynulý rok. Zároveň však jedným dychom vyslovíme očakávania na nasledujúcich 12 mesiacov, ktoré budú pre Slovensko mesiacmi tvrdej rob. . .

Dobrý zvar je na konte vlády

Keď vyššia cena rozumne ustúpila vkladu do budúcnosti

Definitívnu bodku za zdĺhavou privatizáciou Výskumného ústavu zváračského (VÚZ) Bratislava dá Výkonný výbor . . .

Máme Zajacov vianočný darček

Vláda na poslednom predvianočnom rokovaní prijala návrh novely zákona č. 277/94 o zdravotnej starostlivosti, čo vyvolalo búrku odporu najmä laickej verejnosti. Podľa . . .

Pridlho stojíme na mieste

Cestovný ruch nevyhnutne potrebuje impulzy od vlády SR

Na Slovensku nemáme veľa hláv, ktoré by profesionálne dokázali odhadnúť budú. . .

Zložili zbrane

V Čečensku v stredu 25. decembra dobrovoľne zložilo zbrane 28 poľných veliteľov separatistických síl. Ruská strana prisľúbila veliteľom beztrestnosť, a to pokiaľ sa nepodieľali na . . .

Po Vladivostok

Transsibírska magistrála je z Moskvy až do Vladivostoku plne elektrifikovaná. Prvých osemnásť kilometrov bolo elektrifikovaných pred sedemdesiatimi tromi rokmi. Elektrifikácia najd. . .

Pápež vyzval svet

Pápež Ján Pavol II. adresoval v prvý sviatok vianočný medzinárodnému spoločenstvu „naliehavú výzvu“, aby svet neprepadal nedôvere napriek terorizmu. Apeloval na odvrátenie ozbro. . .

Horšie vzťahy s USA

Nemecký kancelár Gerhard Schröder priznal, že jeho postoj k irackej kríze poškodil vzťahy s USA, dodal však, že svoju mienku nezmení len preto, aby sa zapáčil Washingtonu. „Ne. . .

Nechcú eskaláciu

Šéf americkej diplomacie Colin Powell v súvislosti so situáciou okolo KĽDR hovoril telefonicky s japonskou ministerkou zahraničných vecí Joriko Kawagučiovou. „Minister sa dnes. . .

Stoja za Chávezom

Na jednotu a solidaritu v boji proti prezidentovi Hugovi Chávezovi vyzvalo na Vianoce vedenie venezuelskej opozície. Naďalej treba prinášať obete, aby sa nočná mora, v ktorej . . .

Ropa bude

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) chce v prípade nedostatku ropy pre vojnu v Iraku rýchlo zvýšiť ťažbu. „Ak to bude potrebné, môžeme veľmi rýchlo konať. V priebehu 24 hodín. . .

Za prevzatie

Francúzsky burzový dozor Conseil des Marches Financiers (CMF) odsúhlasil ponuku banky Credit Agricole na kúpu akcií konkurenta Credit Lyonnais. Informoval o tom v pondelok CMF v Pa. . .

Ďalší pokus

Poľská vláda začala nový pokus o privatizáciu hlavnej časti stratového oceliarskeho priemyslu. Ministerstvo štátneho pokladu v pondelok oznámilo, že poslalo vybraným zahraničným inv. . .

Vplyv povodne

Ratingová agentúra Fitch Ratings znížila rating finančnej sily Českej poisťovne (ČP) z A- na BBB+. Ako hlavný dôvod uviedla možný vplyv tohtoročných povodní na kapitalizáciu a prí. . .

Fiat padá

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service v pondelok znížila talianskej skupine Fiat jej hodnotenie schopnosti splácať úvery do podradnej kategórie „junk“. K podobnému. . .

. . .

Počasie

Na území Slovenska pretrváva zvýšená intenzita dráždivosti počasia, čo môže podmieniť u meteosenzitívnych ľudí trpiacich na prieduškovú astmu zhoršenie zdravotného stavu - môže sa prejaviť častejší výskyt dýchavičnosti, resp. astmatických záchvatov. Zhoršená je výkonnosť, koncentrácia a schopnosť pohotových reakcií. Pretrváva výskyt bolestí hlavy, prípadne aj reumatických a srdcovo-cievnych ťažkostí.Zajtra predpokladáme pretrvávanie uvedeného vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí.(zč)

n Dnes bude veľká, miestami zmenšená oblačnosť. V nižších polohách na väčšine územia hmlisto. Ojedinele mrznúce mrholenie alebo slabé sneženie. Najvyššia teplota -8 až -3, na juhozápade miestami okolo -1 stupňa. Na horách vo výške 1500 m okolo 1 stupňa. Juhovýchodný až južný vietor 4 až 8 m/s.n V sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a hmlisto. Ojedinele slabé sneženie alebo mrznúce mrholenie. Ojedinele polojasno. Nočná teplota -3 až -8, ojedinele okolo -10 stupňov, denná -5 až 0 stupňov. V nedeľu bude veľká oblačnosť až zamračené a hmlisto. Miestami, najmä na západe, mrholenie alebo dážď, pri ktorom sa bude tvoriť poľadovica. Nočná teplota -1 až -6, ojedinele okolo -8 stupňov, denná -4 až 0, na západe miestami okolo 3 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.03 hod.

Počasie v európskych mestách dnes a teplota v ° C

Amsterdamdážď9
Aténypolojasno12
Belehradzamračené2
Berlínzamračené0
Bratislavaoblačno-2
Bruseldážď11
Budapešťoblačno-2
Bukurešťjasno-4
Frankfurtdážď8
Helsinkizamračené-4
Istanbuljasno6
Kodaňdážď0
Kyjevzamračené-7
Lisabonoblačno16
Londýndážď11
Madridoblačno12
Milánodážď5
Moskvazamračené-7
Oslozamračené-3
Paríždážď10
Prahaoblačno1
Rímzamračené14
Sofiaoblačno3
Štokholmsnehové prehánky0
Varšavaoblačno-3
Viedeňpolooblačno-1
Záhreboblačno6
Ženevadážď10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.