Hospodársky denník
USD40,271 Sk
EUR41,815 Sk
CHF28,74 Sk
CZK1,334 Sk
  Pondelok  30.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

AROGANCIA MOCI

Tento príspevok prezidenta Zväzu obchodu SR Pavla Konštiaka bol napísaný 27. decembra. Dnes už nie je aktuálny, ale nestratil nič zo svojej podnet. . .

Odsúdenie atentátu v Groznom

Samovražední teroristi chcú vyvolať „druhú Palestínu“?

Samovražedný útok, ktorý v piatok vykonali atentátnici na sídlo proruskej. . .

Recyklujú všetky pneumatiky

Materiálové a energetické využitie odpadov treba podporiť

V porovnaní s krajinami EÚ je na Slovensku materiálové a energetické spracovanie odpadu naozaj nedostatočné. . .

Pravé orechové vraj až o rok

Šesťnásobný nárast (priamych?) zahraničných investícií

Tabuľka

Prílev zahraničných investícií

Rok Objem (mld. Sk)

20. . .

ROK ROVNEJŠÍCH AKO ROVNÝCH

Na konci roka s dvoma dvojkami a dvoma nulami si malé Slovensko môže povedať, že z hľadiska medzinárodnej politickej scény to bolo p. . .

Prezidentská osobnosť

Od 23. do 27. decembra prišlo do našej ankety 96 hlasovacích lístkov a celkovo od jej vyhlásenia 997. Ponúkame vám ôsmy čiastkový výsledok ankety desiatich možných kandidát. . .

Dotkne sa všetkých

M. Dzurinda o roku 2003

Politickou udalosťou číslo jeden v budúcom roku bude podľa premiéra Mikuláša Dzurindu referendum o vstupe SR do Európskej únie. „Musíme urobiť všetko,. . .

Trend v NSR?

Počet nezamestnaných v Nemecku v decembri vzrástol na 4,22 milióna. Ide o najvyššiu decembrovú nezamestnanosť za posledných päť rokov. Oproti decembru 2001 sa nezamestnanosť zvýšila. . .

Charles bude doma

Následník britského trónu princ Charles zrušil návštevu USA naplánovanú na začiatok budúceho roka. Urobil tak po tom, ako Biely dom označil takúto cestu za nevhodnú po nedávnych. . .

Ešte žije

Španielskym astronómom sa podarilo zachytiť a dešifrovať signál z hlbín vesmíru za slnečnou sústavou. Ukázalo sa, že záhadné zvuky majú čisto pozemský pôvod a sú labuťou piesňou ameri. . .

Bude šok?

Americká spoločnosť Clonaid oznámila, že v noci z 26. na 27. decembra sa narodilo prvé klonované dieťa. Reakcie na túto správu sú kontroverzné. Jej pravdivosť by sa mala potvrdiť v n. . .

Mráz z KĽDR

Generálny tajomník OSN Kofi Annan v sobotu vyzval KĽDR na spoluprácu s MAAE. KĽDR obnovila totiž v uplynulých dňoch atómový program zmrazený od roku 1994. Rada guvernérov MAAE by . . .

Predala aktivity

Nemecká Deutsche Bank uzatvorila predaj svojej americkej dcérskej spoločnosti Ganis Credit, ktorá poskytuje úvery súkromným klientom, kalifornskej E*Trade Bank. Za úverové akti. . .

Český dlh

Zahraničná zadlženosť Českej republiky ku koncu 3. štvrťroka 2002 sa v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom zvýšila o 23 mld. CZK na 732 mld. CZK. V medziročnom porovnaní sa stav za. . .

Sebareflexia 2002

Jedna z troch našich komerčných televízií informovala počas víkendu o niektorých výsledkoch, resp. zisteniach výskumu „slovenského myslenia“ v 2002. roku. De facto najznámejší. . .

Časť hodnoty

Pohľadávku vytunelovaného a skrachovaného českého investičného fondu Trend voči cyperskej spoločnosti Forminster Enterprises Limited vydražila britská spoločnosť Suringham Enterpri. . .

. . .

Počasie

Očakávame zvýšenú záťaž u meteosenzitívnych ľudí. Prevládať môžu ťažkosti pri ochoreniach pohybového aparátu (najmä reumatické bolesti), srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému. Častejší môže byť výskyt nervozity, podráždenosti, únavy až depresie, bolestí hlavy, starších poranení a fantómových bolestí. Nižšia telesná a duševná výkonnosť, schopnosť sústredenia a pohotových reakcií môže zvýšiť riziko úrazov a nehôd.Zajtra predpokladáme pretrvávanie zdravotných ťažkostí podmienených počasím.(zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a dážď. Cez deň hranica tekutých zrážok stúpne na 1000 m. Najvyššia teplota 2 až 7, na západe miestami okolo 9 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov. Juhozápadný až západný vietor 3 až 7, na juhozápade v nárazoch miestami prechodne 10 až 15 m/s. Na východe južný, večer severný vietor 2 až 5 m/s. Na horách vietor západných smerov 15 až 20 m/s a na hrebeňoch víchrica.Upozornenie: V noci a predpoludním sa ojedinele bude pri daždi vytvárať poľadovica.n V utorok bude prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď, na severe územia a na horách sneženie. Popoludní na juhozápade ustávanie zrážok. Nočná aj denná teplota 2 až -2 stupne, cez deň na juhozápade a juhu stredného Slovenska okolo 4 stupňov. V stredu bude polooblačno až oblačno, ojedinele snehové prehánky. Nočná teplota -4 až -8, na severe -10 až -15 stupňov, denná -3 až 1, na severe okolo -5 stupňov.n Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.06 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.