Hospodársky denník
USD40,036 Sk
EUR41,722 Sk
CHF28,703 Sk
CZK1,331 Sk
  Utorok  31.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PF 2003

Politológovia predpovedajú na 2003. rok vojnové konflikty a ďalšie akty terorizmu. Rovnako ako astrológovia, ale tí ohlasujú navyše aj živelné pohromy. N. . .

Jan Amos v slovenskej verzii

Ak Európska únia dá do vzdelania tri eurá, Slovensko len jedno

Rozvoj vzdelanosti vnímajú odborníci ako základný pilier budúceho hospodárskeho rastu a zvyšovania ko. . .

Medzi bohatými, no chudobní

Opatrenia vlády výrazne znížia spotrebu domácností

Desať rokov samostatného Slovenska je príležitosťou pre politikov, ekonómov i. . .

Personálny lízing aj u nás?

Jedni nebudú preťažení, a tí druhí nebudú bez práce

Nemusí to byť hneď materská dovolenka, stačí, že si zamestnanec zlomí ruku alebo ide na zložitejšiu operáciu. Jeh. . .

Desiatka Slovenskej republiky

Víťazi: M. Sýkora, S. Hatina, Slovnaft, Tatra banka, Tauris, Škoda Auto Slovensko, Wili Holding

Do čitateľskej ankety DesaťNAJ, ktorá sa začala 5. februára a s. . .

Idylické pomery?

Blížiace sa desiate výročie rozdelenia Československa a vznik samostatnej Slovenskej republiky včera pripomenula aj rakúska tlačová agentúra APA. Podľa nej sú politické . . .

Magická loď

Čína včera vypustila na obežnú dráhu okolo Zeme svoju v poradí štvrtú vesmírnu loď. Podľa agentúr je predzvesťou prvého čínskeho vesmírneho letu s posádkou. Počas tohto skúšobného . . .

Aj po povodni

Väčšina ľudí v Českej republike nemusí do budúceho roka hľadieť s obavami o svoju finančnú situáciu. Rast miezd v budúcom roku sa dá zatiaľ iba odhadovať, ale podľa ekonómov by sa m. . .

Vlak spolupráce

Zhoda o Iraku a Kórei

Trojdňová návšteva nemeckého kancelára Gerharda Schrödera v Číne vyvrcholí dnes v Šanghaji, kde sa uskutoční prvá oficiálna jazda na modernej magnetickej ž. . .

Spokojná Litva

Hrubý domáci produkt Litvy v treťom štvrťroku tohto roka vzrástol medziročne o 6,8 percenta na 4,1 mld. USD, čím naplnil očakávania analytikov. Litovský parlament nedávno schváli. . .

Zrušili licenciu

Arabian Oil Company of Japan (AOC) súhlasila so zmenou svojej koncesie na ťažbu ropy na formu technickej pomoci pri jej ťažbe. V Kuvajte tak zanikla jediná koncesia, ktorá dáva. . .

Príklad Číny

Čínska ekonomika v roku 2002 vzrástla o 8 % vďaka stúpajúcim investíciám, robustnému dopytu po vývoze a zdravému rastu v priemyselnom sektore. Hrubý domáci produkt predstavoval v t. . .

Čakali menej

Nemecko dosiahlo podľa oficiálnych odhadov tento rok rekordný prebytok obchodnej bilancie 127 mld. EUR, čo je o 33 % viac ako vlani. Z predbežných údajov Spolkového štatistického ú. . .

Príjmy nadplán

Príjmy federálneho rozpočtu Ruska z privatizácie a obhospodarovania štátneho majetku v budúcom roku dosiahnu 100 mld. RUR. Zhruba 49 mld. RUR štát získa zo spravovania majetku a . . .

Čo žiadal a urobí ako štátny tajomník

Programové vyhlásenie vlády vyvolalo v uplynulých týždňoch ráznu polemiku o jeho konkrétnosti, lebo podľa niektorých obsahuje skôr len tézy ako hmatateľ. . .

. . .

Počasie

Predpokladáme, že na väčšine územia budú intenzívnejšie zdravotné problémy pri ochoreniach pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Meteosenzitívne osoby môžu reagovať na prevládajúci typ počasia mierne zvýšeným sklonom k zhoršeniu zdravotného stavu pri niektorých ochoreniach srdcovo-cievneho, dýchacieho, prípadne zažívacieho systému, ako aj nervozitou, podráždenosťou a nižšou toleranciou telesnej a duševnej námahy a schopnosťou sústredenia.Zajtra očakávame ústup nepriaznivých vplyvov počasia.

(zč)

n Dnes bude veľká oblačnosť až zamračené a na väčšine územia sneženie, v južnej polovici územia dážď alebo dážď so snehom. Popoludní od severu ustávanie zrážok. Najvyššia teplota 2 až 6, na severe a východe -2 až 2 stupne. Prevažne severný vietor 3 až 6, na východe miestami 7 až 10 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m sa zníži od severu z 0 na -6 stupňov.n V stredu bude jasno až polojasno. Chladno. Nočná teplota -4 až -9, na severe -10 až -16, ojedinele aj nižšie, denná teplota -3 až 1, na severe okolo -5 stupňov.n Vo štvrtok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach sneženie, v nížinách neskôr dážď so snehom alebo dážď. Nočná teplota -3 až -7, na severe a východe -8 až -14, v horských dolinách miestami aj chladnejšie, denná teplota -3 až 2 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.44 a zapadne o 16.06 hod.

Amsterdampolooblačno0
Atényoblačno15
Belehraddážď6
Berlínpolooblačno-4
Bratislavadážď4
Bruseldážď1
Budapešťdážď6
Bukurešťzamračené6
Frankfurtzamračené3
Helsinkipolojasno-10
Istanbulpolooblačno13
Kodaňjasno-6
Kyjevzamračené-4
Lisabondážď11
Londýnoblačno7
Madridpolojasno10
Moskvaoblačno-18
Oslopolojasno-8
Parížzamračené9
Prahasneženie-1
Rímdážď12
Sofiazamračené7
Štokholmpolojasno-8
Varšavapolooblačno-5
Viedeňdážď4
Záhrebdážď8
Ženevadážď5

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.