Hospodársky denník
USD41,728 Sk
EUR41,73 Sk
CHF28,325 Sk
CZK1,349 Sk
  Piatok  6.Decembra 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Úspech a korupcia

Celebritou 142. podujatia Hospodárskeho klubu (NEF), ktorý sa uskutoční v utorok 10. decembra, bude prezident Zepter International Philip Zepter.. . .

Valí sa lavína zdražovania

Zatiaľ len avizované platby a rušenie oddelení v NsP

V poslednom období nepočúvame takmer nič iné, len informácie o tom, za čo budeme platiť. Napríklad v takom zdravot. . .

USA chcú viac priateľov

Stratégia nového partnerstva aj pomocou miliárd

Po teroristických útokoch na symboly amerického života z 11. septembra 2001 si až 75 percent Američanov myslí, že ameri. . .

Čo si nevyčerpáme, stratíme

Cez SAPARD bližšie k rozvoju nášho vidieka

V období rokov 2001 a 2002 Národný fond dobudoval administratívny a právny rámec pre program na rozvoj vidieka - SAPARD.. . .

Vysoké tempo

Verejný dlh v Českej republike je síce omnoho nižší, ako je priemer Európskej unie, rýchle však stúpa. V roku 2000 bol český dlh 17 % HDP, o rok neskôr už dosahoval 23,7 % HDP. Podľa. . .

ANKETA Best Bank

Best Bank 2002

III. ročník ankety Hd

Čiastkové výsledky k 5. 12. 2002

Od 29. novembra do 5. decembra prišlo do redakcie 111 a celkovo 895 hlasovacích lístkov. Poradie pr. . .

Volíme...

Dnes popoludní sa na Slovensku otvoria dvere 5883 volebných miestností. Po štyroch rokoch sa začnú nové voľby do obecných zastupiteľstiev. V SR registrujeme 2879 obcí. V tomto počt. . .

Z čoho na reformu?

Prinášame prvú časť rozhovoru s predsedom predstavenstva CRA Rating Agency, a. s., afiliácie renomovanej medzinárodnej ratingovej agentúry Moody’s Investors Service, Petrom Vinš. . .

Clá poškodili

Sankčné clá na dovoz ocele do USA, ktoré schválil americký prezident George W. Bush, spôsobili rast cien oceľových polotovarov, čo sa odrazilo priaznivo na hospodárení oceliarní. Na . . .

Musí odísť

Päť hlavných maďarských zamestnávateľských zväzov žiada rezignáciu guvernéra Národnej banky Maďarska Z. Járaiho za to, že v posledných týždňoch nezabránil rýchlemu rastu forintu. Pred. . .

S kelňou do sveta

Pomôže až vstup do EÚ

Kapacita slovenského stavebníctva je o vyše 30 % vyššia, než je súčasná reálna produkcia tohto ťažko skúšaného odvetvia. Chýbajúca vybavenosť stavbami . . .

. . .

Počasie

Na juhozápade územia Slovenska predpokladáme ešte pretrvávanie intenzívnejších zdravotných ťažkostí u osôb s ochoreniami pohybového systému, najmä reumatického pôvodu. Častejšie sa môže vyskytovať zvýšený sklon k depresii a bolesti hlavy pri ochoreniach krčnej chrbtice. Pomerne priaznivé sú účinky počasia na pacientov s kardiovaskulárnym postihnutím. Na ostatnom území predpokladáme prevládanie priaznivého vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí. Dobrá je tolerancia telesnej a duševnej námahy a schopnosť koncentrácie.Zajtra očakávame pretrvávanie priaznivého vplyvu počasia na meteosenzitívnych ľudí na väčšine územia Slovenska.(zč)

n Dnes bude oblačno až zamračené a ojedinele slabé zrážky. Najvyššia teplota 3 až 7 stupňov, na severe len slabo nad nulou. Teplota na horách vo výške 1500 m v priebehu dňa klesne na 0 stupňov. Severný vietor 3 až 6 m/s, na východnom Slovensku miestami okolo 8 m/s, s nárazmi do 15 m/s.n V sobotu bude prevažne veľká oblačnosť, ojedinele slabé zmiešané zrážky. Nočná teplota 4 až 0, v údoliach okolo -2 stupňov, denná 1 až 5, na severe a východe okolo 0 stupňov. V nedeľu bude veľká, na severe postupne zmenšená oblačnosť, ojedinele sneženie. Nočná teplota 2 až -2, v údoliach najmä na severe okolo -4, denná teplota -1 až 4 stupne.n Slnko vyjde zajtra o 7.30 a zapadne o 15.54 hod.

Amsterdamoblačno3
Atényoblačno19
Belehradobčasný dážď9
Berlínzamračené-1
Bratislavazamračené5
Bruseloblačno4
Budapešťobčasný dážď7
Bukurešťobčasný dážď2
Frankfurtzamračené5
Helsinkipolojasno-5
Istanbulpolooblačno13
Kodaňzamračené0
Kyjevzamračené-6
Lisabonslnečno18
Londýnoblačno6
Madridslnečno13
Moskvazamračené-6
Oslopolojasno-2
Parížzamračené5
Prahazamračené2
Rímdážď10
Sofiaoblačno8
Štokholmpolojasno-1
Varšavaoblačno-4
Viedeňzamračené5
Záhrebobčasný dážď7
Ženevaobčasný dážď4

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.