Hospodársky denník
USD47,779 Sk
EUR42,022 Sk
CHF28,694 Sk
CZK1,34 Sk
  Štvrtok  21.Marca 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Pardon zločincom?

Až do Európskeho parlamentu sa podarilo pretlačiť maďarským, rakúskym a nemeckým lobistom spor o platnosti Benešových dekrétov. Zahraničný výbor EP r. . .

Sme bohatí alebo chudobní?

Každé investovanie si treba dobre premyslieť

„Ak budujeme infraštruktúru pre určité stredisko, musíme mať na zreteli, koľko návštevníkov aké výkony je schopné vyprodu. . .

Výnimky v oblasti daní

Slovensko získalo s Európskou úniou celý rad ústupkov

Slovensko dnes uzatvorí na prístupových rokovaniach s Európskou úniou v Bruseli v poradí už 23. kapitolu. Je to o to . . .

Spolitizovanie ÚFT?

Aliancia nového občana ostro odsudzuje spôsob, akým sa vládna koalícia po účelovo pripravenej zmene zákona snaží zmeniť obsadenie orgánov Úradu pre finančný trh (ÚFT). Presadz. . .

Lieh s čistejším zafarbením

Výroba a obchod nepodliehajú aproximácii, čiernemu trhu áno

Spotreba „ostrého“ na Slovensku v posledných rokoch oficiálne klesla a akoby stagnuje. Vzhľadom na existe. . .

Autosalón láka

Vyše 40 premiér modelov (Mercedes E, Peugeot 206SW, Lamborghini Murciélago, Hyundai Terracan, Opel Combo a pod.) a viac ako 200 vystavovateľov zo 7 európskych krajín bude najväčším . . .

Mení politiku?

Kľúčový výbor americkej centrálnej banky v utorok nepristúpil k zmene základných úrokových sadzieb v ekonomike, keď cena „fed funds“ zotrvala na 1,75 %. Súčasne vo svojom vyhlásení . . .

Pozitívne dáta

Bežný účet ČR za rok 2001 sa skončil podľa predbežných údajov Českej národnej banky s deficitom 100,95 mld. Kč (4,7 % HDP), čo predstavuje medziročné zníženie o 8,782 mld. Kč. Pria. . .

Nový guvernér

Guvernérom ruskej centrálnej banky sa stane Sergej Ignatijev, keď jeho kandidatúru podporili vo včerajšom hlasovaní poslanci dolnej komory parlamentu. Ignatijev v tejto funkcii vystr. . .

Rating Poľska

Ratingová agentúra Fitch Ratings potvrdila hodnotenie poľského dlhodobého dlhu v zahraničnej mene na stupni BBB+ a dlhodobého dlhu v domácej mene na hladine A+. Krátkodobý rating z. . .

Váš tieňový kabinet

Od 1. 3. do 20. 3. sme dostali 1309 platných hlasovacích lístkov do marcového tieňového kabinetu. V uplynulom týždni hlasovalo 527 čitateľov. Na hlasovacích lístkoch sa obja. . .

. . .

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené, od západu na väčšine územia dážď, vo vyšších horských polohách sneženie. Najvyššia denná teplota 8 až 12 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo nuly. Juhozápadný vietor 3 až 6 m/s, na juhozápade popoludní severozápadný vietor 4 až 8, prechodne v nárazoch 10 až 15 m/s. Na horách prudký západný vietor okolo 15 m/s.V piatok bude veľká oblačnosť až zamračené a na viacerých miestach dážď, od 700 m sneženie. Nočná teplota 5 až 1, denná teplota 4 až 9 stupňov. V sobotu bude prevažne veľká oblačnosť a početné prehánky, aj v nížinách väčšinou snehové. Veterno. Nočná teplota 2 až -2 stupňov, v údoliach aj chladnejšie. Denná teplota 2 až 7 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.52 a zapadne o 18.06 hod.

Amsterdamdážď11
Aténypolojasno16
Belehradoblačno12
Berlínprehánky7
Bratislavadážď9
Brusel dážď11
Budapešťzamračené11
Bukurešť oblačno14
Frankfurt dážď11 
Helsinkizamračené3
Istanbuldážď13
Kodaňoblačno6
Kyjevoblačno9
Lisabonpolojasno17
Londýndážď9
Madridpolojasno17
Moskvadážď4
Oslooblačno3
Paríždážď11
Prahadážď7
Rímoblačno18
Sofiapolojasno10
Štokholmdážď3
Varšavaprehánky5
Viedeňdážď9
Záhrebzamračené12
Ženevadážď9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.