CZK1,344 Sk
  Pondelok  25.Marca 2002

Predčasne sa rozlúčili

Hantuchová i Nagyová vypadli už v 2. kole

Trinásta nasadená tenistka na prestížnom turnaji NASDAQ Open v Miami (6,345 mil. dolárov), Slovenka Daniela Hantuchová, nečakane vypadla z hry už v druhom kole. Víťazka turnaja v Indian Wells prehrala s Blackovou zo Zimbabwe po trojsetovej bitke 6:4, 4:6 a 2:6 za 2:20 h. O prehre 18-ročnej Hantuchovej rozhodli najmä jej nevynútené chyby. Urobila ich v zápase až 50, kým jej súperka iba pätnásť. Hantuchová vstúpila do stretnutia lepšie, vyhrala prvý set za 45 minút 6:4, ale o päť rokov staršia Blacková potom zlepšila hru a prakticky jej stačilo čakať na chybu súperky. Hantuchová mala síce na konte viac víťazných úderov (37), ale nebola trpezlivá a zbytočne kazila. So 75. hráčkou sveta prehrávala v rozhodujúcom treťom sete už 0:2 a náskok Blackovej už nezlikvidovala. Podobný osud mala aj ďalšia naša tenistka Nagyová, ktorá neprešla v 2. kole cez Argentínčanku Diazovú-Olivovú a prehrala 3:6, 3:6.