Hospodársky denník
USD47,682 Sk
EUR41,772 Sk
CHF28,483 Sk
CZK1,34 Sk
  Štvrtok  28.Marca 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Výhľad je negatívny

Agentúra Fitch Ratings potvrdila rating primárneho nezabezpečeného dlhu Deutsche Telekom (DT) na stupni „A-“ s negatívnym výhľadom, krátkodobý rating „F2“ zostáva v platnosti.

Fitch uvádza, že potvrdenie ratingu „A-“ odzrkadľuje silný záväzok vedenia DT na vytvorenie úverového profilu v súlade s podmienkami pre túto ratingovú kategóriu.

DT vlani získal z predaj aktív 9 mld. eur a podľa názoru agentúry môže spoločnosť v priebehu nasledujúcich niekoľkých rokov získať ďalších 20 mld. EUR. Niektoré faktory mimo kontroly vedenia vrátane rozhodnutí nemeckého protimonopolného úradu a kolísanie akciových trhov pritom spôsobili odklad programu oddlženia a nesplatené záväzky dosahujú 6,2 mld. EUR.

Fitch Rating je presvedčená, že DT bude schopný splniť cieľ znižovania dlhu vrátane podmienok na zachovanie ratingu „A-“. Vedenie okrem toho úspešne uplatňuje stratégiu štyroch pilierov, ktorá umožňuje spoločnosti udržať si vedúce postavenie v oblasti pevných liniek, mobilných komunikácií, internetových služieb a integrácie dátových podnikových systémov.

Marže a trhový podiel v pilieri pevných liniek sa stabilizovali a táto oblasť aj naďalej produkuje likviditu. Pilier T-Mobile a Voicestream (USA) by podľa agentúry mali aj v tomto roku zabezpečiť pozitívne výsledky a budú hlavným hnacím motorom rastu príjmov v krátko- a strednodobom horizonte. Fitch Ratings uznáva výrazný ziskový potenciál piliera T-Systems, ktorý vyvíja dlhodobé zmluvné vzťahy s významnými nemeckými podnikmi a z medzinárodného hľadiska pri integrácii systémov.

(TASR)

Počasie

Dnes bude jasno alebo len malá, na severe neskôr zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota 10 až 14, na severe miestami okolo 7 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 1 stupňa. Prevažne severný vietor 2 až 5, na horách a v Košickej kotline v nárazoch 10 až 15 m/s. V piatok bude jasno až polojasno. Nočná teplota 1 až -3, v údoliach miestami okolo -5 stupňov, denná teplota 11 až 15, na severe okolo 9 stupňov. V sobotu bude jasno alebo len malá oblačnosť. Ráno v kotlinách ojedinele hmla. Nočná teplota 1 až -3, v údoliach miestami aj chladnejšie. Denná teplota 13 až 17, na severe okolo 11 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.37 a zapadne o 19.16 hod.

Amsterdamoblačno10
Aténydážď11
Belehradoblačno10
Berlínoblačno10
Bratislavajasno11
Brusel polooblačno11
Budapešťjasno12
Bukurešť zamračené10
Frankfurt polooblačno11 
Helsinkioblačno4
Istanbuldážď6
Kodaň polooblačno12
Kyjevpolooblačno10
Lisabonpolojasno26
Londýnjasno12
Madridslnečno17
Moskvazamračené4
Oslopolooblačno10
Parížjasno12
Prahaoblačno8
Rímpolojasno15
Sofiazamračené3
Štokholmpolojasno7
Varšavazamračené9
Viedeňjasno10
Záhrebjasno11
Ženevajasno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.