Hospodársky denník
USD47,682 Sk
EUR41,772 Sk
CHF28,483 Sk
CZK1,34 Sk
  Štvrtok  28.Marca 2002

Už len dvaja

Národná banka Slovenska (NBS) udelila povolenie na uskutočnenie due diligence v Poštovej banke dvom z troch žiadateľov. Včera o tom informoval hovorca NBS Ján Onda. Podľa informácií TASR negatívne stanovisko zaujala centrálna banka k finančnej skupine J&T, ktorá sa viackrát neúspešne pokúšala získať podiel v najmenšej peňažnej inštitúcii - v Banke Slovakia. Táto spoločnosť bola zatiaľ jediná, ktorá potvrdila podanie nezáväznej ponuky na Poštovú banku. V médiách sa objavili špekulácie, že o Poštovú banku má záujem aj Tatra banka a poľský súkromný subjekt, za ktorým stojí silná banková skupina. Spomenutý predbežný súhlas Národnej banky Slovenska Poštovej banke na poskytnutie informácií chránených bankovým tajomstvom je pre záujemcu o kúpu banky potrebný, aby mohol vstúpiť do jej databáz a na základe nich vypracovať svoju záväznú ponuku.

Tender na výber strategického investora Poštovej banky vypísala v decembri minulého roka Slovenská konsolidačná (SKo), a. s. Okrem majoritnej SKo s podielom na základnom imaní banky 55,16 percenta je medzi akcionármi Poštovej banky aj súkromná spoločnosť Istrokapitál s 34,25 percenta. Tá deklarovala záujem postupovať koordinovane s majoritným vlastníkom banky a tiež plánuje predať svoj podiel. Ďalší z vlastníkov Slovenská pošta, ktorá vlastní 6,85-percentný podiel, podľa posledných informácií účasť v banke pravdepodobne

Poštová banka ako jediná z komerčných finančných ústavov na Slovensku skončila v minulom roku podľa predbežných výsledkov v strate 457,2 mil. Sk.

(TASR)

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.