Hospodársky denník
USD48,295 Sk
EUR42,058 Sk
CHF28,483 Sk
CZK1,332 Sk
  Štvrtok  7.Marca 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

KOMU ŠPAGETY, KOMU ŠPAGÁT

Napriek tomu, že inflácia sa v roku 1998 pohybovala pod úrovňou 6 %, úrokové sadzby komerčných bánk na Slovensku prevyšovali 20 %. Vysoké úrok. . .

Politicky rozdelené Maďarsko

Najtvrdšia kampaň od zmeny spoločenských pomerov

Presne o mesiac sa v susednom Maďarsku uskutoční prvé kolo parlamentných volieb. Nikto nepochybuje o tom, že po prvom. . .

Rozkolísaný vývoj koruny

Hrozba zrušenia predaja SPP máta zahraničných obchodníkov

Slovenská koruna zažíva v posledných týždňoch netypický rozkolísaný vývoj. Dočasná stabilizácia pod hranicou 42 . . .

Cestou bonusov či rokovaní?

Priamym platbám prestala byť Európska únia naklonená

Slovenskí vyjednávači nesúhlasia s návrhom Európskej komisie na priame platby pre poľnohospodárov vo výške 25. . .

Geniálni o AGW

„Vzhľadom na veľké množstvo poškodených firmou AGW, vypočujeme ich a postupne spracujeme,“ povedal včera vyšetrovateľ Krajského úradu vyšetrovania PZ v Košiciach mjr. Ing. Milan . . .

Tiež sú insolventní

Dodávatelia liekov a zdravotníckych pomôcok už nechcú zálohovať zadlžené a problémové zdravotníctvo. No podľa jedného z vyhlásení rezortného ministra, možnosť „vyvliecť sa“ sa. . .

Odpoveď je nie

Nemecká centrálna banka (Bundesbank) odmieta požiadavku politikov, aby predala časť svojich zlatých a devízových rezerv a tým pomohla vyrovnať výpadok príjmov štátneho rozpočtu. Hovo. . .

Platiť nebudú

ČSOB tvrdí, že v súvislosti s kajmanskými štruktúrami neporušila daňovú povinnosť. S výnimkou Tee Square Limited nevlastní banka na Kajmanských ostrovoch žiadnu firmu, a preto daňové . . .

Menej práce

Počet nezamestnaných v Španielsku opäť vzrástol. Ministerstvo práce informovalo, že vo februári bolo bez práce 1,67 mil. Španielov, čo je o 14-tisíc viac ako v januári. Miera nezamestna. . .

To ešte ide

Podľa moskovskej vlády zavedením ochranárskych ciel na dovoz ocele do Spojených štátov Rusko v najhoršom prípade stratí 0,5 mld. USD. Približne taká je v súčasnosti hodnota vývozu rus. . .

Nový boom?

Analytik T. Levkovich z investičnej banky Solomon Smith Barney zvýšil svoj odhad hodnoty, ktorú na konci roka dosiahne index Dow Jones Industrial Average (DJIA). Ten by sa mal podľa je. . .

Zákonník práce

Vážený pán šéfredaktor,

dostal som Váš list o prístupe k novému Zákonníku práce. V plnom rozsahu súhlasím s Vašimi argumentmi a podľa svojich opozičných možností budem Vaše argu. . .

Váš tieňový kabinet

Od 1. 3. do 6. 3. sme dostali 378 platných hlasovacích lístkov do marcového tieňového kabinetu. Na hlasovacích lístkoch sa objavilo 61 mien. Od vlaňajšieho októbra až do pa. . .

. . .

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené. Na severe občasný dážď, vo vysokých horských polohách sneženie, ktorého hranica sa popoludní bude znižovať. Na juhu zrážky len miestami. Najvyššia denná teplota väčšinou 10 až 15 stupňov. Juhozápadný až západný vietor 3 až 7, na horách 12 až 16 m/s, popoludní na hrebeňoch víchrica. Na horách vo výške 1500 m 5 stupňov.V piatok bude polooblačno až oblačno a miestami, najmä na severe a východe, prehánky, od stredných polôh snehové. Nočná teplota 4 až 0, na severe okolo -2, denná teplota 7 až 11, na severe okolo 4 stupne. V sobotu bude jasno až polooblačno. Nočná teplota 0 až -4, v horských dolinách okolo -6, denná teplota 10 až 14, na severe okolo 7 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.20 a zapadne o 17.45 hod.

Amsterdamoblačno10
Atényjasno22
Belehradpolooblačno20
Berlínprehánky8
Bratislavaprehánky14
Brusel oblačno10
Budapešťoblačno16
Bukurešť oblačno17
Frankfurt prehánky10 
Helsinkisneženie1
Istanbuljasno17
Kodaňprehánky7
Kyjevprehánky4
Lisabonpolooblačno16
Londýnoblačno9
Madridpolooblačno13
Moskvasneženie0
Oslosnehové prehánky3
Parížprehánky10
Prahaprehánky12
Rímoblačno23
Sofiapolooblačno16
Štokholmsneženie1
Varšavaprehánky7
Viedeňprehánky13
Záhrebpolooblačno15
Ženevaoblačno9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.