CHF28,556 Sk
CZK1,333 Sk
  Piatok  8.Marca 2002

Pokazené oslavy

V hlavnom meste Španielska začali v stredu veľkolepé oslavy 100. výročia založenia slávneho klubu Real Madrid. Oslavy mierne pokazil výsledok finálového stretnutia Španielskeho pohára, v ktorom Real na štadióne Santiaga Bernabeu prehral s Deportivom La Coruňa 1:2. Zásluhou gólov Sergia a Tristana viedla La Coruňa po prvom polčase nečakane 2:0. Po prestávke sa „bielemu baletu“ podarilo už len znížiť v 59. minúte zásluhou Raula. „Bol to zápas hodný osláv storočnice. Real sme počas celého stretnutia výborne bránili. Je možné, že hráči Realu neuniesli tlak chystaných osláv,“ povedal po zápase tréner Deportiva Javier Irureta, ktorý sa zároveň poďakoval skupine 25 000 fanúšikov jeho tímu, ktorých bolo v Madride počuť viac ako priaznivcov domácich. „Súperovi blahoželám. Hral skutočne výborne a zvíťazil zaslúžene,“ uviedol kormidelník Realu Madrid Vicente del Bosque.