Hospodársky denník
USD47,555 Sk
EUR41,644 Sk
CHF28,397 Sk
CZK1,369 Sk
  Streda  10.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Kde sme a čo chceme (3)

Chudobní za bohatým stolom?

Dnes na otázky šéfredaktora Hd pre všetkých členov Hospodárskeho klubu (NEF), ktorými takpovediac pokračuje jeho februárová diskusia o predstavách. . .

Vízií pribúda, a čo ďalej...

Odhaduje sa, že do roku 2010 sa HDP zvýši o 29 percent

Už dlhodobejšie rezonuje v odbornej, podnikateľskej verejnosti požiadavka, aby kompetentné vedecké organiz. . .

Keďže sa vyhli prekvapeniam

Výrobcovia celulózy a papiera potvrdzujú životaschopnosť

Máloktoré odvetvie má u nás takú dobrú povesť ako priemysel celulózy a papiera. Ak by podobne fungovali aj iné. . .

Nová kauza

Najväčšiu svetovú maklérsku spoločnosť Merill Lynch obvinili americké úrady z vydávania zavádzajúcich odporúčaní na nákup akcií. Tento tendenčný prístup a konflikt záujmov medzi analytik. . .

Boj o Telecom

Česká vláda by mala dnes rozhodnúť o osude výberového konania na kúpu väčšinového podielu v Českom Telecome. Z pôvodných ôsmich zostávajú v hre už len traja uchádzači, ktorí v posledn. . .

Len hra?

Jozef Kalman sa rozhodol vystúpiť z HZDS, pretože „ono nabralo pravicový kurz“. „Svojou podstatou som sociálny ľavicovo cítiaci človek,“ povedal včera a vyhlásil, že nebude zakladateľom n. . .

Budú zatvárať?

V prvom štvrťroku klesol v Nemecku obrat maloobchodu takmer o 4 %. Najvyšší úbytok zaznamenali sektory nábytku, textilu a zábavnej elektroniky. Odborníci tvrdia, že ak sa tento trend. . .

Pokles cien

Medziročná miera inflácie ČR sa v marci spomalila na 3,7 % z februárových 3,9 %, čím sa jej hodnota dostala na úroveň z januára. Spomalenie medziročného tempa rastu zaznamenali predovše. . .

Poctivec prekáža?

Keď pred týždňom vláda nevymenovala generálneho riaditeľa Úradu pre finančný trh s odôvodnením, že Ing. F. Palko je „konfliktnozáujmový“, dalo by sa očakávať, že vláda vymenuje dr. . .

Zákony ďaleko od cieľa

Zvrchovanosť SR a výživné pre deti

V Bratislave sa včera začal posledný týždeň rokovania 57. schôdze NR SR. Poslanci hlasovali o postúpení viacerých poslaneckých noviel . . .

Miloval les

V Starých Horách pri Banskej Bystrici odhalili včera obnovený pamätník lesníckemu priekopníkovi Jozefovi Dekrétovi Matejovie. Tento rodák z Čierneho Balogu výrazne prispel k zveľaden. . .

Dar Slnka

Novú obchodnú značku Dar Slnka uviedol včera Eastern Sugar Slovensko Dunajská Streda, bývalý Juhocukor. Eastern Sugar sa v súčasnosti pripravuje na ďalšiu cukrovarnícku kampaň. Uzatvori. . .

Ešte mzdy

Odborový zväz KOVO a Zväz strojárskeho priemyslu SR sa včera dohodli v súvislosti so vstupom do platnosti novej pracovnej legislatívy na pokračovaní kolektívneho vyjednávania. Našli zho. . .

Nemocnice ledva dýchajú

Takto sa ekonomické starosti neodstránia

Na Slovensku sa hovorí, že ak je raz niekto biedny, zvyčajne mu nepridajú nič iné, len biedu. V našich nemocniciach nezvládajú . . .

Až Ústavný súd dá bodku

Je či nie je Zákonník práce v súlade s ústavou

Ústavnému súdu SR včera doručili návrh 39 poslancov NR SR na preskúmanie súladu viacerých ustanovení novelizovaného Záko. . .

Vyššie spracovanie dreva

Strategickým investorom švédsky podnik?

Rozširovanie výroby je podľa ministra pôdohospodárstva Pavla Koncoša jedinou možnou cestou, ako zabrániť vývozu nespracovaného d. . .

Aj komplexné zaopatrenie

Záujem o malometrážne byty a ubytovne

Na činnosť trnavského Strediska sociálnej starostlivosti zriadili ako príspevkovú organizáciu v roku 1993 s cieľom zabezpečovať ko. . .

Možnosť PPS

Najlepším riešením vzniknutej situácie v PPS Detva Holding, a. s., je podľa MH SR vyhlásenie konkurzu. Vyhlásením konkurzu by sa podľa MH SR zamedzilo nekontrolované exekuovanie majet. . .

Načreli nám do pokladnice

Prvé odhady hovoria o škode za 6 mil. Sk

Pracovníci cestného hospodárstva bratislavského magistrátu včera zverejnili prvé vyčíslenie škôd, ktoré mesto utrpelo pri havá. . .

Vplyv dimenzie ekonomiky

Obchod prešiel cez magických 100 mil. USD

Slovensko a Grécko dosiahli počas uplynulých dvoch rokov výrazný nárast vzájomných ekonomických vzťahov, ktorý okrem iného vyj. . .

Nové VW Polo

Automobilka Volkswagen Slovakia investovala okolo 109 mil. EUR do projektu výroby nového VW Polo, ktorého výrobu spustili len nedávno. S ďalšími investičnými zámermi a s novou výrob. . .

Drahý špás

Takmer 6 mil. Sk za menej ako dva mesiace prehral v stávkovej kancelárii istý muž zo Slovenska. Na jednotlivé stávky, ktoré mimochodom predstavovali sto až šesťstotisíc korún, použil . . .

Ktorý súd?

Legislatívna rada vlády SR včera odobrila do ďalšieho rokovania návrh novely Trestného poriadku. Otvorená však zostáva otázka, či budú o trestných činoch, ktoré spáchali policajti, roz. . .

Zdravá práca

Informačné centrum ochrany práce začne odo dneška oficiálne poskytovať pre verejnosť informácie z oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a pracovnoprávnych vzťahov. Môže sa . . .

A pravidlá?

Podľa Najvyššieho kontrolného úradu Spoločná zdravotná poisťovňa (SZP) porušila zákon, keď v roku 1999 tvorila správny fond vo výške 9,27 % z príjmov poisťovne, čo bolo o 210 258 000. . .

Svadobná zmluva bola o inom

Komentuje Jozef Kunik

Štátnemu tajomníkovi ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Dušanovi Faktorovi sa nepáči marketingová činnosť Slovenských telekomunikác. . .

Keď sa verejne korumpuje

Komentuje Matúš Hrabal

Keď sa zaviedli poplatky za urýchlené zapísanie firmy do obchodného registra alebo za bleskové vydanie napríklad pasov, našli sa ľudia, ktorým sa. . .

Prezentujú 866 vystavovateľov

Široký záber ponuky uspokojí aj najnáročnejších návštevníkov

Bratislavské Kongresové a výstavné centrum Incheby sa odvčera do soboty stalo mraveniskom, ktoré tvori. . .

Peniaze na konto lodeníc

Prichádza prvých 115 mil. Sk od Eximbanky

Slovenské lodenice Komárno, a. s., Bratislava (SLKB) začnú v týchto dňoch čerpať od Exportno-importnej banky SR prvú tranžu . . .

Spolupráca prináša zisk, my prácu, oni program

Strojárom na Považí nové lukratívne projekty

Podpisom kooperačnej zmluvy sa začali pred 30 rokmi v ZŤS Dubnici nad Váhom pôvodné aktivity nadnár. . .

Voda robí pivo, ale nie víno

Vinára sa nikdy nepýtajte, aké víno má najradšej

Firma Vinárstvo Vinanza so sídlom vo Vrábľoch vznikla v roku 1994 prirodzeným spôsobom, keďže Milan Handzuš, súčasn. . .

Začínajú ako v bavlnke

Pomoc, ktorá môže urobiť veľa dobrého

Stavbu Podnikateľského inkubátora a technologického centra (BIaTC) v Banskej Bystrici, na ktorej odštartovali práce v januári tohto. . .

Pre psov

Prvých 50 nových pracovných miest ponúkne v závere apríla spoločnosť Pet Products v Sečovciach, ktorá sa bude venovať výrobe 30 druhov špeciálnych krmív pre psov a domáce zvieratá. Podľ. . .

Chcú Dinas

O výrobcu žiaruvzdorných keramických výrobkov - firmu Dinas Banská Belá - má záujem sedem investorov. Informačné memorandum o spoločnosti, v ktorej FNM predáva svoj 97-percentný podie. . .

Odbyt mäsa

Zákaz dovozu hovädzieho mäsa zo Slovenska do ČR ovplyvní ekonomiku Seredského mäsového priemyslu. Podľa generálneho riaditeľa Rudolfa Veľkého spracované hovädzie štvrťky v porovnaní s . . .

Sú v predstihu

Skupina spoločností Závodu SNP Žiar nad Hronom prekročila plán výroby na prvé dva mesiace tohto roka o 5 %, keď vyrobila tovar v celkovej hodnote 2,4 mld. Sk. Odbyt podľa generálne. . .

Ostro na zlodejov

Trest vykúpením z marazmu?

Košické sídlisko Lunik IX s prevažnou časťou rómskeho obyvateľstva sa stáva v ostatných mesiacoch stredobodom záujmu dodávateľov energetických médi. . .

Na slabého si každý dovolí

Výrobcovia sa majú združovať, znásobia svoje sily

Čí je vlastne tovar v regáloch supermarketov? No predsa majiteľa, prevádzkovateľa supermarketu. Nie je to však vždy. . .

Médiá ako perspektívna budúcnosť

Leadership Development Program podporuje ambicióznych mladých ľudí

Posledné dva pracovné dni tohto týždňa sa na Ekonomickej univerzite v Bratislave uskutoční dv. . .

Koniec príprav, začíname!

Každé vstupné interview si vyžaduje osobitný prístup (4)

Po troch pokračovaniach venovaných príprave na vstupné interview u potenciálneho zamestnávateľa, ktoré sme uza. . .

Čo čakajú zamestnávatelia?

Svetovo uznávaný odborník Daniel Goleman, autor známej knihy Práca s emocionálnou inteligenciou (v češtine ju v roku 2000 vydalo vydavateľstvo Columbus), zhrnul výsledk. . .

Pomoc starých vlkov

Mentoring - známy i neznámy

Mentoring poznali už starí Rimania, praktizujú ho Eskimáci a od určitého času ho využívajú aj mnohí manažéri. Jeho podstatou je, že starší pracov. . .

Kurzy, semináre

Centrum ďalšieho vzdelávania EU v Bratislave pripravilo:

Seminár TEÓRIE TRHOVEJ EKONOMIKY, ktorého cieľom je oboznámiť s najnovšími teoretickými poznatkami z fungovania trhový. . .

Jadrové elektrárne pracovali spoľahlivo

Medzinárodné inštitúcie ocenili bezpečnosť energetických zariadení Slovenskej republiky

V roku 2001 vydal Úrad jadrového dozoru (ÚJD) SR povolenia na tr. . .

Drobničky

Herec Sean Connery bude od júna „obyvateľom“ Prahy. V Barrandovských ateliéroch sa totiž bude nakrúcať nový film Steva Norringtona Klub neobyčajných džentlmenov, v ktorom hrá hlavnú úl. . .

Koralovému raju hrozí skaza

Znečistené prostredie, bezohľadní turisti zrejme už čoskoro zničia jedno z výnimočných spoločenstiev organizmov na svete. Veľký koralový útes pri východnom pobreží . . .

Zlepšite si imidž

Je celkom prirodzené, že dnes viac ako inokedy je dôležitý aj náš celkový zovňajšok. Nie je vždy jednoduché vytvoriť si svoj vlastný, osobitý štýl, a preto sa tomuto „umeniu“ ve. . .

Neobyčajné krajčírky

Pred niekoľkými dňami uviedla Malá scéna SND v Bratislave premiéru divadelnej hry Krajčírky podľa predlohy francúzskeho dramatika Jeana-Clauda Grumberga. Autorovi je prostre. . .

Zlatá medaila do Nemecka

Nemecký fotograf Helmut Angel získal najvyššie ocenenie na 17. ročníku Medzinárodného salónu umeleckej fotografie Strom, ktorý sprístupnili v Liptovskom múzeu (LM) . . .

Prezentácia staviteľstva

Výstavu veľkorozmerných fotografií a architektonických výkresov s názvom Švédska architektúra 20. storočia otvorili v bratislavskom Národnom osvetovom centre. Niek. . .

Obnovené Svätenie jari

V historickej budove Slovenského národného divadla uplynulý týždeň predstavili obnovenú premiéru baletného večera Svätenie jari a Requiem v choreografiách Jána Ďuro. . .

Film ako má byť

V niektorých okamihoch som si vravela, že David Lynch vo filme Mulholland Drive svoj drive stráca. Opakuje svoje predchádzajúce filmy a je tak trochu rozvláčny. Predsa však dokáže. . .

Erotika v surrealizme

V pustatine bez lásky, ktorá prevažuje v umení 20. storočia, predstavuje surrealizmus akúsi oázu. Láska, ktorá pre kubistického alebo abstraktného expresionistu bola z umel. . .

Neplatia doplnkové poistenie

Píšte na adresu redakcie, faxujte na číslo 02/6381 0413 alebo mailujte do schránky: nazoryvhd-dennik.sk

Lekár mi odporučil, aby som syna z dôvodu alergického ochor. . .

Twist - streda

6:00 Twist so Zuzanou Čižinskou

6:30 Prehľad tlače

7:00 Žurnál Rádia Twist s Máriou Škarohlídovou

7:15 Šport

7:35 Trendy v ekonomike

9:30 Č. . .

Meniny

Na Slovensku

dnes Igor

vo štvrtok Július

V Českej republike

dnes Darja

vo štvrtok Izabela. . .

Rádio Slovensko

0.05 Nočná pyramída

5.05 Dobré ráno

7.00 Rádiožurnál

8.30 Také cudzie slovo domov. Feature o kultúre utečencov

9.30 Králikovci. Seriál

10.00 Minižurnál

10.15 K. . .

Odber plynu

Na dnešný deň platí v rozvodnej sústave zemného plynu odberový stupeň č. 3 a vykurovacia krivka č. 1.

Údaje o priemernom barometrickom tlaku v kPa za 8. 4. 2002: Bratislava 100,55, . . .

. . .

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a neskôr popoludní miestami dážď, najmä na juhu západného a stredného Slovenska. Najvyššia denná teplota 9 až 14 stupňov, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši chladnejšie. Severovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov.Vo štvrtok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota väčšinou 9 až 14 stupňov. V piatok bude veľká, na západe časom zmenšená oblačnosť a miestami občasný dážď, najmä na východe krajiny. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota 8 až 12, na západe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdampolooblačno10
Aténypolooblačno18
Belehraddážď11
Berlíndážď9
Bratislavaoblačno10
Brusel jasno10
Budapešťdážď8
Bukurešť zamračené9
Frankfurt oblačno11 
Helsinkislnečno6
Istanbulzamračené13
Kodaňjasno10
Kyjevdážď10
Lisabonpolooblačno17
Londýnpolooblačno12
Madridpolooblačno14
Moskvaslnečno9
Oslomalá oblačnosť8
Parížjasno12
Prahaoblačno9
Rímdážď15
Sofiadážď3
Štokholmpolojasno7
Varšavadážď9
Viedeňzamračené11
Záhrebdážď6
Ženevazamračené9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.