Hospodársky denník
USD47,555 Sk
EUR41,644 Sk
CHF28,397 Sk
CZK1,369 Sk
  Streda  10.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Začínajú ako v bavlnke

Pomoc, ktorá môže urobiť veľa dobrého

Stavbu Podnikateľského inkubátora a technologického centra (BIaTC) v Banskej Bystrici, na ktorej odštartovali práce v januári tohto roka, chcú odovzdať do užívania už v júni. Po spustení prevádzky plánujú zaradiť do inkubátora na začiatku maximálne 15 firiem s tvorivým potenciálom, to znamená orientujúce sa na vývoj technológií, aplikovateľných na domácom i zahraničných trhoch. Selekčný proces, zameraný na výber vhodných subjektov, začalo realizovať banskobystrické Podnikateľské a inovačné centrum (BIC). Na

umiestnenie firiem v inkubátore nie je rozhodujúca oblasť, v ktorej podnikajú, ale najmä ich inovačný potenciál v danom odvetví. Ako najperspektívnejšie sa javia subjekty, zaoberajúce sa informačnými a komunikačnými technológiami, netradičnými a obnoviteľnými zdrojmi energie, ekológiou, biotechnológiami a podobne. K dispozícii budú mať priestory a na rozdiel od štandardných prenájmov im experti budú zabezpečovať komplexný servis a poskytovať poradenstvo v marketingu, legislatíve a personalistike. Vytvoria im možnosti na organizovanie rôznych školiacich aktivít a špeciálne vybavené miestnosti aj na výučbu cudzích jazykov. Okrem toho firmám budú dotovať nájom - prvý rok budú platiť 20, druhý 50 a tretí 70 %. Ide o spoločný projekt mesta a BIC, ktorým by mali podporiť rozvoj podnikania v celom regióne.

(TASR)

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a neskôr popoludní miestami dážď, najmä na juhu západného a stredného Slovenska. Najvyššia denná teplota 9 až 14 stupňov, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši chladnejšie. Severovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov.Vo štvrtok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota väčšinou 9 až 14 stupňov. V piatok bude veľká, na západe časom zmenšená oblačnosť a miestami občasný dážď, najmä na východe krajiny. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota 8 až 12, na západe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdampolooblačno10
Aténypolooblačno18
Belehraddážď11
Berlíndážď9
Bratislavaoblačno10
Brusel jasno10
Budapešťdážď8
Bukurešť zamračené9
Frankfurt oblačno11 
Helsinkislnečno6
Istanbulzamračené13
Kodaňjasno10
Kyjevdážď10
Lisabonpolooblačno17
Londýnpolooblačno12
Madridpolooblačno14
Moskvaslnečno9
Oslomalá oblačnosť8
Parížjasno12
Prahaoblačno9
Rímdážď15
Sofiadážď3
Štokholmpolojasno7
Varšavadážď9
Viedeňzamračené11
Záhrebdážď6
Ženevazamračené9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.