CZK1,369 Sk
  Streda  10.Apríla 2002

Obetovali pohár pre ligu

Vo finále Slovenského pohára Púchov - Senec

Vedúci tím ligovej súťaže, futbalisti Žiliny, v odvetnom stretnutí Slovenského pohára akoby obetovali pohár v prospech ligovej súťaže a predviedli svoj najhorší výkon v sezóne. Disciplinovaní hostia využili chybu v žilinskej obrane, keď po Taldovom centri v 33. min. Mužlay otvoril skóre zápasu. V záverečnej minúte prvého polčasu, po ďalšom výraznom zaváhaní žilinskej defenzívy, nekrytý Škripec hlavičkou opäť rozvlnil sieť Čechovej bránky. Hostia zaslúžene vyhrali a vo finále sa stretnú s druholigovým Sencom, ktorý si po zlepšenom výkone po prestávke napokon hravo poradil s treťoligovým Bardejovom. Vo finále (8. mája) je favoritom prvoligista z Púchova a môže si tak zopakovať účasť v Pohári UEFA.

Výsledky: Žilina - Púchov 0:2 (0:2). Góly: 33. Mužlay, 45. Škripec. ČK: 90+ Sninský (Žilina - za udretie súpera). Prvý zápas 0:1. Senec - Bardejov 3:0 (0:0), 48. a 65. Takáč, 56. Volf. Prvý zápas 0:1.