Hospodársky denník
USD47,555 Sk
EUR41,644 Sk
CHF28,397 Sk
CZK1,369 Sk
  Streda  10.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

ROPNÉ KVAPKY POLITIKY

Buďme pesimistami a skúsme si predstaviť katastrofický scenár: sčista-jasna dôjdu zásoby ropy. Kolaps ekonomiky a dopravy, koniec civilizácie postavenej na závislosti od ener. . .

Iskrenie Moskvy a Kyjeva

Pred novou dohodou o voľnom obchode

Medzi Ukrajinou a Ruskom sa rozhorel ďalší obchodný konflikt po tom, čo vláda v Kyjeve schválila špeciálny colný poplatok vo výške. . .

Najhoršie je Španielsko

Naďalej vysoký deficit zahraničného obchodu

Španielsko zopakovalo v roku 2001 svoju pozíciu ako krajina s najvyšším objemom deficitu svojho zahraničného obchodu z 12 . . .

Úspešný penzijný fond

Svetový trend zhodnotenia vlastných peňazí

Penzijnému pripoisteniu verí v ČR čoraz viac ľudí. V priebehu niekoľkých posledných rokov sa stalo akýmsi symbolom istého fina. . .

Kam sa investujú doláre

Priame zahraničné investície v Rusku dosiahli 3,98 mld. USD

Celkove za minulý rok prílev zahraničných investícií do ruskej ekonomiky dosiahol 14,258 mld. USD (okolo 67. . .

Nezabudnite na Švédsko

Sme kritickí k obchodnej politike EÚ

„Chceme viac slovenského exportu do Švédska,“ niekoľkokrát a prekvapujúco zaznelo od oficiálnych švédskych predstaviteľov v súvislo. . .

Viac krachov

Nemecko stratí tento rok v dôsledku konkurzov podnikov okolo 550 000 pracovných miest. Informuje vo svojom najnovšom odhade nemecký ústav pre pracovný trh Creditreform. Strata mies. . .

Volebný Rašomon

Sám život robí klasické diela stále aktuálnymi a Kurosawov Rašomon medzi filmovú klasiku v každom prípade patrí. Dennodenne sa presviedčame, že interpretácia tej istej udalosti . . .

Zemanova misia v Amerike

Lobovanie za záujmy českého kapitálu

V nedeľu sa vrátil premiér ČR Miloš Zeman z oficiálnej trojdňovej návštevy Mexika, keď pri tejto príležitosti zavítal na štyri dn. . .

Rozporuplné požiadavky

Koho má teraz počúvnuť Rumunsko?

Brusel (TASR) - Pozvanie Rumunska do NATO môže ohroziť zákaz medzinárodných adopcií detí, ktorý vláda v Bukurešti prijala na základe . . .

Dodržia Zmluvu z Nice

SR 13 poslancov v EP a 7 hlasov v Rade EÚ

Brusel (TASR) - Európska komisia (EK) v rokovacej pozícii EÚ ku kapitole inštitúcie navrhne, aby Slovensko malo po vstupe do . . .

Kráľovský pohreb

Buckinghamský palác ohlásil účasť 25 členov kráľovských rodín z celého sveta na včerajšom pohrebe britskej kráľovnej matky, ktorá zomrela 30. marca vo veku 101 rokov. Na obra. . .

Carter ako prvý

Washingtonská administratíva schválila návštevu bývalého prezidenta USA Jimmyho Cartera na Kube. Návšteva by sa mala uskutočniť v polovici mája a Carter sa stane prvým vysokop. . .

Masaker v tábore Džanín?

Joschka Fischer má seriózny plán mieru

Jeruzalem/Berlín (TASR) - Izraelský minister zahraničných vecí Šimon Peres včera oznámil, že Izrael zmierni blokádu palestíns. . .

FIDESZ ešte stále dúfa

Socialisti presviedčajú robotníkov

Budapešť (TASR) - Zväz mladých demokratov (FIDESZ) nebude rokovať pred druhým kolom parlamentných volieb v Maďarsku s politickými . . .

. . .

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a neskôr popoludní miestami dážď, najmä na juhu západného a stredného Slovenska. Najvyššia denná teplota 9 až 14 stupňov, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši chladnejšie. Severovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov.Vo štvrtok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota väčšinou 9 až 14 stupňov. V piatok bude veľká, na západe časom zmenšená oblačnosť a miestami občasný dážď, najmä na východe krajiny. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota 8 až 12, na západe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdampolooblačno10
Aténypolooblačno18
Belehraddážď11
Berlíndážď9
Bratislavaoblačno10
Brusel jasno10
Budapešťdážď8
Bukurešť zamračené9
Frankfurt oblačno11 
Helsinkislnečno6
Istanbulzamračené13
Kodaňjasno10
Kyjevdážď10
Lisabonpolooblačno17
Londýnpolooblačno12
Madridpolooblačno14
Moskvaslnečno9
Oslomalá oblačnosť8
Parížjasno12
Prahaoblačno9
Rímdážď15
Sofiadážď3
Štokholmpolojasno7
Varšavadážď9
Viedeňzamračené11
Záhrebdážď6
Ženevazamračené9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.