Hospodársky denník
USD47,555 Sk
EUR41,644 Sk
CHF28,397 Sk
CZK1,369 Sk
  Streda  10.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Carter ako prvý

Washingtonská administratíva schválila návštevu bývalého prezidenta USA Jimmyho Cartera na Kube. Návšteva by sa mala uskutočniť v polovici mája a Carter sa stane prvým vysokopostaveným americkým činiteľom, ktorý na komunistický ostrov zavítal po revolúcii z roku 1959.

(TASR)

Memento sirén

Život a dianie v Izraeli včera predpoludním na dve minúty zastavil zvuk sirén, ktoré celej krajine pripomenuli šesť miliónov Židov zavraždených nacistami počas druhej svetovej vojny. V rámci každoročného Pamätného dňa holokaustu sa v celej krajine počas dňa konajú verejné podujatia.

(TASR)

Tvrdé zrážky

Tri desiatky zranených si vyžiadali násilnosti, ktoré v pondelok prepukli v Kosovskej Mitrovici medzi Srbmi a príslušníkmi medzinárodných bezpečnostných síl. Pri zrážkach, najtvrdších za niekoľko uplynulých mesiacov, Srbi na policajtov hádzali ručné granáty. Medzinárodné bezpečnostné sily reagovali paľbou ostrými nábojmi. Medzi zranenými je minimálne 16 policajtov OSN.

(TASR)

Ďalšie nákupy

Predstavitelia Ruska a SR budú v apríli a v máji pokračovať v rozhovoroch o modernizácii slovenských nadzvukových stíhačiek Mig-29 a ďalších nákupoch pre slovenské ministerstvo obrany v rámci nadlimitnej deblokácie ruského dlhu voči SR. V Moskve to včera po rokovaní medzivládnej komisie pre obchod, vedu a kultúru uviedol minister hospodárstva SR Ľubomír Harach.

(TASR)

Veľmi skoro

Belehrad začne vo veľmi krátkom čase vydávať osoby obvinené z vojnových zločinov haagskemu tribunálu OSN. V Belehrade to včera vyhlásil srbský premiér Zoran Djindjič, ktorý vyjadril presvedčenie, že zväzový parlament schváli zákon o spolupráci s Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu (ICTY), na ktorom sa koaliční partneri dohodli v pondelok večer.

(TASR)

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a neskôr popoludní miestami dážď, najmä na juhu západného a stredného Slovenska. Najvyššia denná teplota 9 až 14 stupňov, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši chladnejšie. Severovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov.Vo štvrtok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota väčšinou 9 až 14 stupňov. V piatok bude veľká, na západe časom zmenšená oblačnosť a miestami občasný dážď, najmä na východe krajiny. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota 8 až 12, na západe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdampolooblačno10
Aténypolooblačno18
Belehraddážď11
Berlíndážď9
Bratislavaoblačno10
Brusel jasno10
Budapešťdážď8
Bukurešť zamračené9
Frankfurt oblačno11 
Helsinkislnečno6
Istanbulzamračené13
Kodaňjasno10
Kyjevdážď10
Lisabonpolooblačno17
Londýnpolooblačno12
Madridpolooblačno14
Moskvaslnečno9
Oslomalá oblačnosť8
Parížjasno12
Prahaoblačno9
Rímdážď15
Sofiadážď3
Štokholmpolojasno7
Varšavadážď9
Viedeňzamračené11
Záhrebdážď6
Ženevazamračené9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.