Hospodársky denník
USD47,555 Sk
EUR41,644 Sk
CHF28,397 Sk
CZK1,369 Sk
  Streda  10.Apríla 2002

Carter ako prvý

Washingtonská administratíva schválila návštevu bývalého prezidenta USA Jimmyho Cartera na Kube. Návšteva by sa mala uskutočniť v polovici mája a Carter sa stane prvým vysokopostaveným americkým činiteľom, ktorý na komunistický ostrov zavítal po revolúcii z roku 1959.

(TASR)

Memento sirén

Život a dianie v Izraeli včera predpoludním na dve minúty zastavil zvuk sirén, ktoré celej krajine pripomenuli šesť miliónov Židov zavraždených nacistami počas druhej svetovej vojny. V rámci každoročného Pamätného dňa holokaustu sa v celej krajine počas dňa konajú verejné podujatia.

(TASR)

Tvrdé zrážky

Tri desiatky zranených si vyžiadali násilnosti, ktoré v pondelok prepukli v Kosovskej Mitrovici medzi Srbmi a príslušníkmi medzinárodných bezpečnostných síl. Pri zrážkach, najtvrdších za niekoľko uplynulých mesiacov, Srbi na policajtov hádzali ručné granáty. Medzinárodné bezpečnostné sily reagovali paľbou ostrými nábojmi. Medzi zranenými je minimálne 16 policajtov OSN.

(TASR)

Ďalšie nákupy

Predstavitelia Ruska a SR budú v apríli a v máji pokračovať v rozhovoroch o modernizácii slovenských nadzvukových stíhačiek Mig-29 a ďalších nákupoch pre slovenské ministerstvo obrany v rámci nadlimitnej deblokácie ruského dlhu voči SR. V Moskve to včera po rokovaní medzivládnej komisie pre obchod, vedu a kultúru uviedol minister hospodárstva SR Ľubomír Harach.

(TASR)

Veľmi skoro

Belehrad začne vo veľmi krátkom čase vydávať osoby obvinené z vojnových zločinov haagskemu tribunálu OSN. V Belehrade to včera vyhlásil srbský premiér Zoran Djindjič, ktorý vyjadril presvedčenie, že zväzový parlament schváli zákon o spolupráci s Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu (ICTY), na ktorom sa koaliční partneri dohodli v pondelok večer.

(TASR)

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.