Hospodársky denník
USD47,555 Sk
EUR41,644 Sk
CHF28,397 Sk
CZK1,369 Sk
  Streda  10.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Novinky SkyEurope Airlines

Slovensko má konečne priame letecké spojenie s Londýnom a Parížom!

Vďaka spoločnosti SkyEurope Airlines poletia cestujúci od leta na historicky prvých letoch z Bratislavy do Londýna a Paríža

SkyEurope Airlines, najväčšia spoločnosť pravidelnej leteckej dopravy na Slovensku, oznámila otvorenie priameho leteckého spojenia z Bratislavy do Londýna a Paríža. Po úspešných prvých 15 mesiacoch svojej prevádzky, počas ktorých na mapu spojení spoločnosti pribudlo celkovo 11 pravidelných destinácií, tak SkyEurope začína podľa pôvodných predpokladov ďalšiu fázu rozvoja pravidelných liniek zo Slovenska, tentoraz novým lietadlom typu Boeing 737, ktorý pribudne do flotily spoločnosti na konci júna.

Historicky prvý let zo Slovenska priamo do Londýna sa uskutoční 11. júla, prevádzka linky do Paríža sa začne 22. augusta. Cestujúci zo Slovenska tak konečne dostávajú dlhoočakávanú možnosť priameho leteckého spojenia s dvoma najvýznamnejšími európskymi metropolami. Podľa prieskumu smerovania cestujúcich, ktorý opakovane vykonala v rokoch 2000 - 2001 Slovenská správa letísk, sú práve tieto dve destinácie najčastejším cieľom slovenských cestujúcich v Európe (1. Londýn, 2. Paríž, 3. Frankfurt) a podobnú pozíciu majú aj v tabuľke najčastejších destinácií z viedenského letiska. (Pozn.: 1. Londýn, 2. Frankfurt, 3. Paríž, Zdroj: Statistisches Jahrbuch 2002, Statistik Austria)

Nové linky poskytnú cestujúcim cenovo atraktívnu možnosť cestovania priamo z Bratislavy, pričom filozofia spoločnosti s cenami leteniek od 990 SKK (jednosmerne bez letiskových poplatkov) je zachovaná aj pre obe nové destinácie. Cestujúci tak dostáva od SkyEurope Airlines nielen výraznejšie výhodnejšie ceny leteniek ako v tradičných leteckých spoločnostiach s odletmi z Viedne, Prahy alebo Budapešti, ale navyše - aj po pripočítaní letiskových poplatkov - ceny plne konkurenčné v porovnaní s bežnou cenou lístka na autobus. (Pozn.: Cena lístka na autobus: jednosmerne 3700 Sk, spiatočne 6000 Sk, cestujúci do 26 rokov zľava 10 %, čas cestovania 23 hodín, zdroj: www.eurolines.sk)

„Naším hlavným cieľom zostáva aj naďalej snaha ponúknuť slovenským cestujúcim možnosť cestovať priamymi pravidelnými linkami zo Slovenska do významných európskych miest za výhodné ceny, ktoré môžu stimulovať tiež záujem rakúskych, maďarských a moravských cestujúcich prichádzať na odlety z bratislavského letiska,“ povedal Pavol Mladý, obchodný riaditeľ SkyEurope Airlines. „S naším novým Boeingom 737 - 500 začneme prevádzkovať obe linky do Londýna aj Paríža najskôr 3x týždenne a predpokladáme postupné rozšírenie prevádzky na každodenné spojenie podľa vývoja záujmu cestujúcich. Vzhľadom na to, že počet rezervácií od oznámenia nových spojení sa vyvíja veľmi priaznivo, predpokladáme už v septembri a októbri tohto roka rozšírenie počtu spojení na 5x týždenne tak do Londýna, ako aj do Paríža,“ doplnil Pavol Mladý. Nové linky prinesú významný nárast počtu cestujúcich na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave. „Po minuloročných viac než 50 000 cestujúcich očakávame v roku 2003 na našich pravidelných linkách viac než 120 000 cestujúcich, čo bude znamenať nielen potvrdenie nášho postavenia najväčšej leteckej spoločnosti v pravidelnej doprave, ale tiež dvojciferný nárast počtu cestujúcich na bratislavskom letisku,“ uzatvoril obchodný riaditeľ.

Rezervácie na obe nové destinácie je možné urobiť už v súčasnosti cez rezervačné centrum SkyEurope Airlines na čísle 02-4850 4850, cez internetovú stránku www.skyeurope.com alebo v sieti takmer 300 cestovných kancelárií na Slovensku.

Lietadlá SkyEurope Airlines budú lietať na letiská Londýn-Stansted a Paríž-Orly, z ktorých sa cestujúci môžu pohodlne prepraviť za niekoľko minút expresnými vlakmi a autobusmi priamo do centra Londýna a Paríža.

Londýn

Linka z Bratislavy do Londýna bude prevádzkovaná na tretie najväčšie londýnske letisko Stansted od 11. júla trikrát týždenne so začiatočným letovým poriadkom:

Bratislava - Londýn (Stansted)

Pondelok - streda - piatok, odlet z Bratislavy o 8.00, prílet do Londýna 9.25

Londýn (Stansted) - Bratislava

Pondelok - streda - piatok, odlet z Londýna o 10.10, prílet do Bratislavy 13.20

Paríž

Linka z Bratislavy do Paríža bude prevádzkovaná na letisko Orly v blízkosti centra mesta od 22. augusta trikrát týždenne so začiatočným letovým poriadkom:

Bratislava - Paríž (Orly)

Streda - piatok - nedeľa, odlet z Bratislavy o 16.45, prílet do Paríža 18.55

Paríž (Orly) - Bratislava

Streda - piatok - nedeľa, odlet z Paríža o 19.55, prílet do Bratislavy 22.00

O spoločnosti SkyEurope Airlines

SkyEurope Airlines je najväčšia spoločnosť v oblasti pravidelnej leteckej prepravy na Slovensku so sídlom v Bratislave. Do spoločnosti vstúpili v roku 2003 investičné fondy s účasťou strategických investorov ako Európska banka pre obnovu a rozvoj, ABN AMRO Bank a fondy Európskej únie a ich príchod umožnil ďalší rozvoj SkyEurope Airlines a siete liniek. K pravidelným letom zo základní na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave a na letisku v Košiciach do destinácií ako Zürich, Miláno, Berlín, Štuttgart, Mníchov, Košice, Praha, Split, Zadar či Dubrovník, tak už v roku 2003 pribudnú atraktívne destinácie ako Londýn alebo Paríž a neskôr ďalšie.

Spoločnosť bola vybudovaná na základe úspešného modelu „low cost/low fare“ - tzv. nízkonákladového leteckého prepravcu, vďaka ktorému dokáže ponúknuť zákazníkom bezkonkurenčne najnižšie ceny leteniek na trhu a sprístupniť leteckú dopravu nielen viacerým cestujúcim, ale aj ponúknuť výhodnú alternatívu k cestovaniu vlakom, autom alebo autobusom. Ceny leteniek do všetkých destinácií sú k dispozícii od 990 SKK (25 EUR) jednosmerne bez poplatkov prostredníctvom www.skyeurope.com, rezervačného centra alebo siete cestovných kancelárií. Pravidelné autobusové shuttle spojenia, ktoré nadväzujú na prílety a odlety, prevádzkuje spoločnosť z Bratislavy do Viedne a Brna.

Lietadlový park SkyEurope Airlines sa skladá v súčasnosti z troch regionálnych lietadiel typu Embraer 120 s kapacitou 30 miest, ku ktorým od júna pribudne štvrté lietadlo rovnakého typu a tiež prvé lietadlo nového typu Boeing 737 - 500 s kapacitou 133 miest.

SkyEurope Airlines

Rezervácie: 02-4850 4850

Web: www.skyeurope.com

Počasie

Dnes bude oblačno až zamračené a neskôr popoludní miestami dážď, najmä na juhu západného a stredného Slovenska. Najvyššia denná teplota 9 až 14 stupňov, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši chladnejšie. Severovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov.Vo štvrtok bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach občasný dážď. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota väčšinou 9 až 14 stupňov. V piatok bude veľká, na západe časom zmenšená oblačnosť a miestami občasný dážď, najmä na východe krajiny. Nočná teplota 6 až 2, denná teplota 8 až 12, na západe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 6.11 a zapadne o 19.35 hod.

Amsterdampolooblačno10
Aténypolooblačno18
Belehraddážď11
Berlíndážď9
Bratislavaoblačno10
Brusel jasno10
Budapešťdážď8
Bukurešť zamračené9
Frankfurt oblačno11 
Helsinkislnečno6
Istanbulzamračené13
Kodaňjasno10
Kyjevdážď10
Lisabonpolooblačno17
Londýnpolooblačno12
Madridpolooblačno14
Moskvaslnečno9
Oslomalá oblačnosť8
Parížjasno12
Prahaoblačno9
Rímdážď15
Sofiadážď3
Štokholmpolojasno7
Varšavadážď9
Viedeňzamračené11
Záhrebdážď6
Ženevazamračené9

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.