CHF28,266 Sk
CZK1,377 Sk
  Piatok  12.Apríla 2002

Slovan majstrom

Hokejisti Slovana Harvard Bratislava získali po tretí raz v novodobej histórii slovenskej ligy (od roku 1993/1994) titul majstra Slovenska. Rozhodli o tom vo včerajšom šiestom finálovom dueli na domácom ľade, keď zdolali hráčov Zvolena a na zápasy vyhrali 4:2. Už tradične úvod lepšie vyšiel obhajcom titulu - Zvolenčanom, ktorí sa ujali vedenia gólom Krayzela. Avšak belasí o necelé štyri minúty vyrovnali. Zápas nepriniesol hokejový skvost, skôr to bol duel taktiky, nervov, vzájomného napádania a častého vylučovania. Od polovice duelu mali slovanisti gólovú, psychickú i hernú prevahu. Zvolen sa síce snažil o zvrat, ale už po II. tretine bolo viac-menej isté, že po sezóne 1997/1998 a 1999/2000 titul získajú slovanisti.

Slovan Bratislava - HKm Zvolen 4:1 (1:1, 3:0, 0:0). Góly: 5. Kropáč, 21. Babka, 34. Hecl, 39. Mrena - 1. Krayzel.