Hospodársky denník
USD47,033 Sk
EUR41,457 Sk
CHF28,246 Sk
CZK1,381 Sk
  Utorok  16.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Investície sa raz vyčerpajú

Európska komisia (EK) včera upozornila, že financovanie deficitu bežného účtu na Slovensku sa môže v budúcnosti stať ešte nestabilnejšie, a varovala, že zo strednodobého . . .

Amatéri boxujú na tri kolá

Včera sa začal nový týždeň a s ním už tretí pokus o vymenovanie generálneho riaditeľa Úradu pre finančný trh (ÚFT). Činnosť tejto inštitúcie, ktorá vykonáva dohľad nad . . .

Profitujú z nízkych sadzieb

Americký finančný gigant Citigroup dosiahol v 1. štvrťroku tohto roka výrazný nárast zisku. Najväčšia americká banka profitovala najmä z aktivít v oblasti spotrebiteľs. . .

Dramatický prepad

Konsolidovaný čistý zisk spoločnosti České radiokomunikace (ČRa) klesol v minulom roku na 809 mil. Kč zo 14,7 mld. Kč v roku 2000 (podľa medzinárodných účtovných štandardov IAS). . .

Účtovné podvody

Európska únia bude čeliť účtovným podvodom veľkých firiem v Európe hlavne zavedením účtovných štandardov IAS (International Accunting Standards). Ministri financií EÚ sa na neform. . .

Investičné odporúčania

Americké akciové trhy začali nový a pravdepodobne najdôležitejší týždeň, čo sa týka výsledkov firiem bez výrazných pohybov. Mierne lepšie sa obchodovali akcie finančných ti. . .

Priaznivé predpovede

Zo správy Európskej komisie vyplýva, že česká ekonomika je po recesii z konca 90. rokov pripravená na pokračujúci rast. Predpovedá, že bude pokračovať vysoká úroveň investíci. . .

Darovanie akcií

Stredisko cenných papierov (SCP) SR navrhuje darovanie akcií z prvej vlny kupónovej privatizácie FNM SR. Ten o tomto návrhu rozhodne na zasadnutí výkonného výboru.

Občania by da. . .

Venezuela dodrží kvóty

Pondelkový štart na newyorskej komoditnej burze sa niesol v znamení ziskov, ktoré tak nahradili obrovský prepad, ktorému podľahol trh na konci uplynulého týždňa. Nositeľom . . .

Banky v centre pozornosti

Po dva dni trvajúcom poklese nastúpila pražská burza opäť na cestu vzostupu a zastavila sa až na úrovniach, ktoré dosahovala naposledy pred viac než rokom. Hlavným ťah. . .

Problémové úvery stále rastú

Trh cenných papierov v Tokiu zaznamenal v prvom obchodovacom dni tohto týždňa rast hlavných burzových ukazovateľov, keď technologické tituly ako Toshiba Corp. profi. . .

Dočasný záujem o bondy

Americké vládne dlhopisy začali nový týždeň nárastom ceny, keď obchodníci z akciového trhu hľadali výhodnejšie investičné možnosti. V pondelok bluechipsové akcie otváral. . .

Evidentne chýbali impulzy

Euro oproti doláru v pondelok nejavilo nejaké znaky aktivity, počas dňa sa pohybovalo v pásme 0,8790 - 0,8820, na trhu chýbali impulzy, ktoré by mohli spôsobiť väčšie . . .

. . .

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele prehánky. Zrána v údoliach miestami hmla. Najvyššia denná teplota 11 až 15, na východe miestami okolo 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s.V stredu bude prevažne oblačno, miestami občasný dážď alebo prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 12 až 17 stupňov. Vo štvrtok bude oblačno, časom až polooblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 14 až 18 stupňov, na severe miestami chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 6.00 a zapadne o 19.44 hod.

Amsterdamdážď11
Aténypolooblačno21
Belehraddážď16
Berlínobčasný dážď8
Bratislavaoblačno14
Brusel prehánky9
Budapešťoblačno16
Bukurešť prehánky18
Frankfurt dážď6 
Helsinkidážď11
Istanbuloblačno16
Kodaňdážď8
Kyjevoblačno15
Lisabonpolojasno17
Londýnprehánky11
Madridpolooblačno16
Moskvazamračené16
Osloprehánky6
Parížprehánky12
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiaoblačno14
Štokholmdážď9
Varšavadážď12
Viedeňoblačno14
Záhreboblačno14
Ženevaoblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.