Hospodársky denník
USD47,033 Sk
EUR41,457 Sk
CHF28,246 Sk
CZK1,381 Sk
  Utorok  16.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Creditreform - Storočná tradícia podnikateľskej istoty

„Ak sa na to pozriete z ktorejkoľvek strany, výber obchodného partnera stojí na začiatku vášho úspechu. Rozhodujúce vo vašom úspechu je, či zvolíte správne alebo nesprávne. Prečo sa však spoliehať na šťastie, keď sa môžete poradiť s nami?“

„Dobrá rada stojí groš“ - múdre porekadlo našich starých otcov. Nadčasovo aktuálne. Dnes o to viac, že zároveň s otvorením hraníc a zvýšením možností podnikania v zahraničí sa zvýšili aj možnosti prísť o svoje úspory a investície. „Je samozrejmosťou, že ak zahraničný obchodný partner neplatí, je potrebná kompetentná a medzinárodne spoľahlivá spoločnosť, zaoberajúca sa vymáhaním pohľadávok, ktorá zabezpečí, aby sa z upomienky stala platba,“ hovorí Pavol Lukšic, konateľ spoločnosti Creditreform, k. s., na Slovensku. Táto spoločnosť bola založená v roku 1879 v nemeckom Mainzi s cieľom preverovať pre svojich klientov obchodné spojenia, znižovať podnikateľské riziká a chrániť ich tak pred vznikom nedobytných pohľadávok. Na tom sa nič nezmenilo. Creditreform, k. s., aj dnes pomáha spriehľadňovať hospodárstvo, zabraňuje stratám a znižuje podnikateľské riziko. A to aj vďaka tomu, že si zvláda problémy, ktoré pre väčšinu firiem predstavujú vážne bariéry: cudzie jazyky, iný právny systém a vzdialenosť.

Na Slovensku začala spoločnosť Creditreform, k. s., pôsobiť v roku 1891 a fungovala až do roku 1948. Svoju činnosť obnovila po 100 rokoch od jej založenia v roku 1991. Za takmer desať rokov fungovania sa spoločnosti na Slovensku podarilo vytvoriť obsiahlu databázu informácií o slovenských spoločnostiach a podnikateľoch, pričom sa táto databáza rozširuje o nové registrované subjekty.

Sieť viac ako 170 európskych pobočiek spoločnosti zamestnáva okolo 3500 pracovníkov, ktorých odborné znalosti a skúsenosti (špecializovaní na vymáhanie pohľadávok vo svojich krajinách, znalosť tamojšej mentality, kontakty na právnikov) dnes využíva približne 150 000 zákazníkov. Sú to menšie firmy všetkých možných odborov, ale aj veľké spoločnosti ako banky, poisťovne a lízingové firmy.

Creditreform je jednou z najväčších spoločností v Európe, ktorá poskytuje firemné a hospodárske informácie. Patrí k popredným spoločnostiam ponúkajúcim mimosúdne vymáhanie pohľadávok. Spojenie vedúcich nezávislých spoločností ponúkajúcich hospodárske informácie zo všetkých krajín západnej Európy do Business Information Group-Network (BIGNet) umožňuje Creditreformu on-line prístup k informáciám o viac ako 16 miliónoch firiem z 12 krajín západnej Európy! V krátkom čase bude na on-line systém pripojená aj stredná a východná Európa.

Creditreform dodáva hodnoverné hospodárske informácie, ktoré majú medzinárodný štandard, sú permanentne aktualizované a umožňujú v nadväznosti na index bonity priame ohodnotenie dôveryhodnosti a platobnej schopnosti firmy. V súčasnosti k stálym zákazníkom spoločnosti patrí vyše 100 firiem pôsobiacich na území SR. Ich pravidelné objednávky svedčia o nasledujúcich výhodách hospodárskych informácií:

- preverenie obchodného partnera,

- pohľad do finančnej situácie potenciálneho partnera,

- informácie o firmách z celého sveta,

- znalosť miestnych pomerov a skúsenosti dané sieťou pobočiek,

- prepojenosť s vlastným oddelením vymáhania pohľadávok,

Index bonity

Creditreformom vyvinutý index bonity umožňuje priamo odhadnúť riziká obchodného kontaktu vyplývajúce z hospodárskej informácie. O čo vyšší je index bonity (má hodnotu od 100 do 600 rizikových bodov), o to väčšie je riziko. Do vypočítavania indexu bonity sú zahŕňané len tie údaje, ktoré majú vplyv na bonitu podniku.

Znižovanie podnikateľských rizík

Znamená to včas rozpoznať rizikové faktory. Hospodárska informácia Creditreformu sa podľa najdôležitejších bodov rozdeľuje na:

- všeobecné údaje o firme (právna forma, dátum založenia, údaje o registrácii, predmet podnikania a

odvetvie, údaje o štatutárnych orgánoch),

- finančné údaje (kapitál, ročný obrat, nehnuteľnosti, aktíva, pasíva),

- iné údaje (podnikový rozvoj, situácia v zákazkách, počet pracovníkov, bankové spojenie atď.),

- údaje o bonite (index bonity, platobná schopnosť, otázka kreditu, najvyšší kredit).

Hlavné výhody vymáhania pohľadávok prostredníctvom Creditreformu

- poznáme hospodárske pomery vašich dlžníkov, a preto môžeme voči nim správne postupovať,

- dlžníci sa chcú vyhnúť zhoršenému posudzovaniu svojej platobnej schopnosti pri poskytovaní hospodárskych informácií, preto zaplatia Creditreformu rýchlejšie ako ostatným veriteľom,

- spoločnosť očakáva honorár až po úspešnom vymožení, čo znamená, že pracuje rýchlo, efektívne a úspešne,

- minimalizácia vašich nákladov spojených s vymáhaním,

- permanentný dohľad nad dohodnutými lehotami úhrad,

- sprostredkovanie prípadného súdneho konania skúsenými právnikmi.

Kontakt:

Creditreform, k. s.

Liptovská 33

821 09 Bratislava

Tel.: 07-5341 6991

Fax: 07-5363 0031

E-mail: creditreform@creditreform.sk

www.creditreform.sk

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele prehánky. Zrána v údoliach miestami hmla. Najvyššia denná teplota 11 až 15, na východe miestami okolo 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s.V stredu bude prevažne oblačno, miestami občasný dážď alebo prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 12 až 17 stupňov. Vo štvrtok bude oblačno, časom až polooblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 14 až 18 stupňov, na severe miestami chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 6.00 a zapadne o 19.44 hod.

Amsterdamdážď11
Aténypolooblačno21
Belehraddážď16
Berlínobčasný dážď8
Bratislavaoblačno14
Brusel prehánky9
Budapešťoblačno16
Bukurešť prehánky18
Frankfurt dážď6 
Helsinkidážď11
Istanbuloblačno16
Kodaňdážď8
Kyjevoblačno15
Lisabonpolojasno17
Londýnprehánky11
Madridpolooblačno16
Moskvazamračené16
Osloprehánky6
Parížprehánky12
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiaoblačno14
Štokholmdážď9
Varšavadážď12
Viedeňoblačno14
Záhreboblačno14
Ženevaoblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.