Hospodársky denník
USD47,033 Sk
EUR41,457 Sk
CHF28,246 Sk
CZK1,381 Sk
  Utorok  16.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Desať úspešných rokov značky VW na Slovensku

Počas svojej existencie spoločnosť VW Slovakia, a. s., úspešne napĺňala náročné úlohy a zadania, ktoré pred ňu postavil nadnárodný koncern VW. To, že sa jej to darilo a darí, svedčí už desiaty rok jej úspešného pôsobenia na Slovensku. Výraznými prioritami slovenského Volkswagenu je zákaznícka orientácia, vďaka ktorej je možné vyhovieť každej požiadavke klienta. Rovnako dôležitá je flexibilita, t. j. schopnosť reagovať na potreby automobilového trhu, prejavujúca sa najviac pri zavádzaní zmien výrobného programu či nábehu výroby nových produktov. K ďalším prioritám patrí vysoko kvalifikovaná zamestnanecká základňa, ktorej priemerný vek dosahuje 29 rokov. Výrobný program sa za posledné roky vyprofiloval dvoma smermi. Hlavným pilierom sa stala výroba vozidiel, popri ktorej sa tu od roku 1995 etablovala aj montáž prevodoviek a výroba komponentov. Programové budovanie a rozvoj výrobných kapacít tak doviedol VW Slovakia od roku 1992 z 10 vozidiel k dnešným vyše 600 vozidlám denne. Významným medzníkom v histórii spoločnosti bol rok 1998, keď došlo k výraznému rozšíreniu výrobnej kapacity. Uplatňovaním moderných foriem úpravy pracovného času a zavedením nových technologických prvkov sa podarilo strojnásobiť výrobnú kapacitu závodu. Ďalšia investičná výstavba smerovala k rozvoju karosárskych a lakovníckych kapacít, s cieľom sústrediť v bratislavskom závode finálnu výrobu. Perspektívne sa výroba prevodoviek a komponentov bude zabezpečovať v Martine, v ktorom sa skúšobná prevádzka začala v máji minulého roka.

Výstavba nových výrobných hál je dnes súčasťou prípravy na nábeh nových produktov. K nim patrí dobudovanie novej karosárne na ploche takmer 100 tis. m2 a výstavba montážnej haly s rozlohou 12 ha, ktorá bude skončená do polovice roku 2001. Od roku 2000 spoločnosť VW Slovakia, a. s., prechádza stabilizačnou fázou, ktorá súvisí s realizáciou a napĺňaním spomenutých investičných projektov, ako aj dovybavením výroby novou technológiou.

Realizácia nových výrobných programov si vyžiada osobitnú organizáciu prísunu materiálu, logistických operácií a koordinácie subdodávok. Práve na tieto účely beží príprava projektu priemyselného parku na Záhorí. V tomto priemyselnom parku sa bude realizovať montáž komponentov a podsystémov pre výrobné linky VW Slovakia. VW Slovakia, a. s., počas svojho desaťročného pôsobenia priniesla do slovenského strojárstva nový prístup k organizácii práce a nové pojmy o kvalite. Viaceré ocenenia spoločnosti udelené nezávislými inštitúciami svedčia o tom, že VW Slovakia, a. s., sa stala pojmom v ekonomike SR a dosahuje uznanie aj v medzinárodnom meradle.

(do)

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele prehánky. Zrána v údoliach miestami hmla. Najvyššia denná teplota 11 až 15, na východe miestami okolo 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s.V stredu bude prevažne oblačno, miestami občasný dážď alebo prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 12 až 17 stupňov. Vo štvrtok bude oblačno, časom až polooblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 14 až 18 stupňov, na severe miestami chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 6.00 a zapadne o 19.44 hod.

Amsterdamdážď11
Aténypolooblačno21
Belehraddážď16
Berlínobčasný dážď8
Bratislavaoblačno14
Brusel prehánky9
Budapešťoblačno16
Bukurešť prehánky18
Frankfurt dážď6 
Helsinkidážď11
Istanbuloblačno16
Kodaňdážď8
Kyjevoblačno15
Lisabonpolojasno17
Londýnprehánky11
Madridpolooblačno16
Moskvazamračené16
Osloprehánky6
Parížprehánky12
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiaoblačno14
Štokholmdážď9
Varšavadážď12
Viedeňoblačno14
Záhreboblačno14
Ženevaoblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.