Hospodársky denník
USD47,033 Sk
EUR41,457 Sk
CHF28,246 Sk
CZK1,381 Sk
  Utorok  16.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Pohladenie z ovčej vlny

Firma Runo na širšiu expanziu hľadá taliansky kapitál

Teplo domova, ba dokonca úľava pri najrôznejších nachladnutiach a bolestiach. Slovenská kvalita tradičného sortimentu, ktorý si postupne nachádza cestu k čoraz náročnejšiemu zákazníkovi. Aj takto by sa v skratke dala charakterizovať slovenská firma Runo, s. r. o., ktorá začala v Žiline pôsobiť od roku 1994. Za sedem rokov rozšírila postupne nielen územné pokrytie svojimi výrobkami, ale aj sortiment. Zo šitia a predaja širokého výberu výrobkov z čistej ovčej vlny (kompletné posteľné súpravy, deky, vesty, župany, papuče atď.) cez výkup a export ovčej vlny až po export živých veľkonočných jahniat. „Sortiment pozostáva z viac ako 60 výrobkov, avšak azda najviac dominujú vlnené posteľné súpravy,“ uviedol riaditeľ firmy Ing. Michal Fedorko.

Firma Runo, s. r. o., má síce dnes sieť vlastných predajní po celom Slovensku, no využíva aj dopyt slovenských veľkoodberateľov, ktorých je momentálne sedem. Popri nich však začala veľmi šikovne rozhadzovať sieť spolupráce s obchodníkmi z Česka, Ruska, Poľska, Holandska a predovšetkým z Talianska. Ako prezradil M. Fedorko, „šitie vlnených výrobkov zabezpečuje z dovezenej vlnenej látky, a to výmenou za dodanú ovčiu vlny z Talianska a Poľska“. Práve s Talianskom má Runo rozšírenú obchodnú spoluprácu týkajúcu sa najmä exportu veľkonočných jahniat, ako aj ovčej vlny od slovenských chovateľov na jednej strane a importu vlnených látok pre potreby firmy na strane druhej. „Napriek tomu, že na slovenskom trhu pôsobíme pomerne krátko a ponúkame nášmu a zahraničnému zákazníkovi sortiment ekvivalentný ponuke zahraničných firiem na trhu, naša sieť je pomerne rozvinutá. Uspievame v konkurencii aj vďaka nižšej cene, avšak porovnateľnej kvalite a širšiemu mentu výrobkov,“ uviedol Ing. Fedorko.

Ako však dodal, firma Runo napriek kvalitnej ponuke zatiaľ nevytvára finančné zdroje na zabezpečenie jej širšej produkcie. Preto má spoločnosť záujem na vstup zahraničného kapitálu. „Myslím, že dlhodobá spolupráca s talianskymi firmami jasne ukázala, že budúcnosť výrobného procesu a rozšírenej produkcie by mohla byť práve cez taliansky kapitál,“ zdôraznil na záver riaditeľ firmy Runo, s. r. o., Michal Fedorko.

(sb)

KONTAKT:

RUNO, s.r.o.

Rosinská cesta 1

01001 Žilina

tel: 041/5252464

fax: 041/5654902

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele prehánky. Zrána v údoliach miestami hmla. Najvyššia denná teplota 11 až 15, na východe miestami okolo 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s.V stredu bude prevažne oblačno, miestami občasný dážď alebo prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 12 až 17 stupňov. Vo štvrtok bude oblačno, časom až polooblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 14 až 18 stupňov, na severe miestami chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 6.00 a zapadne o 19.44 hod.

Amsterdamdážď11
Aténypolooblačno21
Belehraddážď16
Berlínobčasný dážď8
Bratislavaoblačno14
Brusel prehánky9
Budapešťoblačno16
Bukurešť prehánky18
Frankfurt dážď6 
Helsinkidážď11
Istanbuloblačno16
Kodaňdážď8
Kyjevoblačno15
Lisabonpolojasno17
Londýnprehánky11
Madridpolooblačno16
Moskvazamračené16
Osloprehánky6
Parížprehánky12
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiaoblačno14
Štokholmdážď9
Varšavadážď12
Viedeňoblačno14
Záhreboblačno14
Ženevaoblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.