Hospodársky denník
USD47,033 Sk
EUR41,457 Sk
CHF28,246 Sk
CZK1,381 Sk
  Utorok  16.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Čo znamená I.C.E.

I.C.E. (Taliansky úrad pre zahraničný obchod) je vládna organizácia, ktorej úlohou je podporovať, uľahčovať a rozvíjať obchodné výmeny Talianska s ostatnými krajinami sveta. Kladie dôraz na internacionalizáciu predovšetkým malých a stredných talianskych podnikov a na ich včlenenie sa na medzinárodné trhy. Inštitút s hlavným sídlom v Ríme má 16 úradov v Taliansku a viac ako 100 operatívnych pobočiek v 77 krajinách sveta.

Aktivity I.C.E. sú financované z verejných fondov zastrešovaných Ministerstvom zahraničného obchodu Talianskej republiky a v menšej miere spoločnosťami využívajúcimi propagačné, informačné a asistenčné služby.

Informácie o trhoch

Prvý krok, ktorý musia spoločnosti uskutočniť pri výbere oblasti, kde možno podnikať a vstúpiť na zahraničný trh, je získavanie informácií o trhoch a o obchodných príležitostiach. I.C.E. zhromažďuje informácie prostredníctvom priebežného monitoringu o trhoch, obchodných tokoch a investíciách vykonávaných svojimi úradmi v zahraničí spracovaných z údajov národných a medzinárodných organizácií, ako napr. Banca d´Italia, ISTAT (Štatistický úrad Talianska), OSN, Svetová banka atď. Spracovanie informácií sa uskutočňuje rôznymi spôsobmi a na rôznych úrovniach. Informácie počnúc spracovaním štatistických údajov, ekonomických informácií, informácii o colnej, daňovej, finančnej a menovej problematike až po hĺbkové analýzy trhu možno získať vo vytlačenej alebo v elektronickej podobe.

K týmto službám patrí aj katalóg s približne 600 publikáciami, ktoré sú pravidelne aktualizované a venujú sa ekonomickým príležitostiam, samostatným krajinám, monografickým analýzam, správam o jednotlivých sektoroch a o investíciách. Informačné služby sú založené na priebežnej aktualizácii internetovej stránky inštitútu, ktorú nájdete na adrese http://www.ice.it.

Asistencia pri vstupe na trh

I.C.E. je schopný zaručiť kompletnú podporu každej spoločnosti, ktorá má záujem o vstup a včlenenie sa na medzinárodný trh. Prostredníctvom služieb I.C.E. môže daná spoločnosť získať informácie o konkurencii, zistiť predajaschopnosť daného výrobku, ako aj dozvedieť sa o technických, operatívnych a normatívnych problémoch, s ktorými sa počas podnikania môže stretnúť. V tejto oblasti I.C.E. zastáva úlohu inštitucionálneho sprievodcu na bližšie zoznámenie sa s trhmi, ako aj funkciu odpovedať na početné požiadavky jednotlivých spoločností.

Asistenciu I.C.E. na medzinárodných trhoch môžme rozdeliť do troch skupín:

ˇ analýza trhu

ˇ asistencia a operatívna podpora

ˇ propagácia

Do prvej skupiny patria analýzy trhu, vyhlasovanie verejných súťaží a dopytu, prieskumy trhu a rôzne informácie, ktoré slúžia klientovi na podrobnú analýzu miestneho trhu, na zistenie úspešnosti podnikania a realizácie projektov.

Aktivita propagácie fenoménu „made in Italy“ v zahraničí

Prostredníctvom medzinárodných výstav, misií podnikateľov, seminárov, kongresov a ďalších iniciatív propagačného programu I.C.E. zintenzívňuje obchodné príležitosti a podporuje upevnenie spoločností na trhoch, posilňuje imidž made in Italy, podporuje priemyselnú spoluprácu a zahraničné investície v Taliansku. I.C.E. tiež realizuje programové dohody s regiónmi s cieľom uľahčiť proces internacionalizácie remesiel, malých a stredných podnikov a vybraných výrobných sektorov. Udržiavanie a zvyšovanie trhových kvót talianskych spoločností podporuje I.C.E. aj workshopmi, bilaterálnymi stretnutiami, operatívnym a finančným poradenstvom a odbornými seminármi pre spoločnosti činné v treťom sektore.

Multilaterálna spolupráca

I.C.E. pomáha talianskym spoločnostiam pri aktivitách medzinárodnej spolupráce, aby tak uľahčil prístup k medzinárodným finančným organizáciám a podporoval vznik nových JV a priemyselno-technologických partnerských vzťahov.

Priame kontakty I.C.E. s medzinárodnými inštitúciami (Svetová banka, EBOR, Európska únia) zaručujú účasť talianskych spoločností na rozvojových projektoch v krajinách strednej a východnej Európy.

Vzdelávacia činnosť

I.C.E. organizuje kurzy pre mladých diplomantov a absolventov orientované na vytvorenie obrazu spoločnosti zameranej na zahraničný obchod. Takto špecializovaní manažéri spolupracujú s medzinárodnými organizáciami ako UNCTAD, WTO, Európska únia.

I.C.E. bolo založené v roku 1926 ako Národný inštitút pre export. Vo svojej prvej fáze sa zaoberal podporou exportu v poľnohospodárskom sektore. Podľa zákona č. 106 z roku 1989, v marci 1997 (zákon č. 68) schválil parlament jeho novú formu.

Hlavné sídlo:

I.C.E. tel: +39 06 59921

Via List, 21 fax: +39 06 59647382

00144 Roma http://www.ice.it

I.C.E. Bratislava tel: +421 07 54410622, 54413420, 54413423

Panská 7 fax: +421 07 54430296

811 01 Bratislava e-mail: bratislava.bratislava@ice.it

http://www.ice.it/estero/bratislava

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a ojedinele prehánky. Zrána v údoliach miestami hmla. Najvyššia denná teplota 11 až 15, na východe miestami okolo 17 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 5 stupňov. Severozápadný až severný vietor 3 až 7 m/s.V stredu bude prevažne oblačno, miestami občasný dážď alebo prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 12 až 17 stupňov. Vo štvrtok bude oblačno, časom až polooblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 14 až 18 stupňov, na severe miestami chladnejšie.Slnko vyjde zajtra o 6.00 a zapadne o 19.44 hod.

Amsterdamdážď11
Aténypolooblačno21
Belehraddážď16
Berlínobčasný dážď8
Bratislavaoblačno14
Brusel prehánky9
Budapešťoblačno16
Bukurešť prehánky18
Frankfurt dážď6 
Helsinkidážď11
Istanbuloblačno16
Kodaňdážď8
Kyjevoblačno15
Lisabonpolojasno17
Londýnprehánky11
Madridpolooblačno16
Moskvazamračené16
Osloprehánky6
Parížprehánky12
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiaoblačno14
Štokholmdážď9
Varšavadážď12
Viedeňoblačno14
Záhreboblačno14
Ženevaoblačno10

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.