Hospodársky denník
USD47,17 Sk
EUR41,514 Sk
CHF28,262 Sk
CZK1,377 Sk
  Streda  17.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo













Trh práce a stáží

Stretnutie študentov i firiem

Americká obchodná komora v SR spolu s Vysokou školou manažmentu v pondelok 22. apríla v bratislavskom Technopole už po tretí raz organizuje Trh práce a stáží (Job and Internship Fair). Hlavným cieľom podujatia je sprostredkovať kontakt medzi študentmi, ktorí sa zaujímajú o možnosť stáže, resp. získania pracovného miesta, a medzi spoločnosťami, ktoré takúto stáž poskytujú, resp. hľadajú študentov na prácu určitého druhu.

Novinkou tohto ročníka je, že sa podujatie rozšírilo o ponuku práce. To znamená, že študenti majú možnosť získať prácu aj na dlhšie obdobie, prípadne môžu dostať klasickú ponuku pracovného miesta. Na trhu majú možnosť porozprávať sa s pracovníkmi jednotlivých spoločností, predovšetkým s odborníkmi na ľudské zdroje. Absolvujú tak svoje prvé prijímacie pohovory, učia sa odpovedať na otázky personalistov a vybojovať si v určitej firme miesto stážistu, príp. získať prácu. Pozitívom je, že študenti sa musia skutočne uchádzať o miesto v jednotlivých firmách. Nie je to len náhodný výber a okamžité zaradenie do programu stáží. Študent musí prejsť prijímacím pohovorom a na základe výsledkov si firma vyberie najlepších kandidátov.

Internship je bežným javom v západných ekonomikách a je súčasťou nielen vzdelávacieho programu na univerzitách, ale aj súčasťou personálnej politiky v spoločnostiach. Podujatie má poskytnúť kontakt medzi študentmi univerzít, predovšetkým v poslednom a predposlednom ročníku, a medzi spoločnosťami, ktoré hľadajú dočasnú pracovnú silu. Spoločnosti získavajú lepšou prezentáciou pred cieľovou skupinou a majú možnosť posilniť svoje úsilie pri nábore pracovníkov - najmä mladých, dynamických, čerstvých absolventov. Študenti získavajú praktickú skúsenosť z prostredia skutočnej spoločnosti, zdokonaľujú si svoje interpersonálne zručnosti a v neposlednom rade zvyšujú svoj príjem.

(do)

Počasie

Dnes bude polooblačno, na západe a v horských oblastiach oblačno. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na východe miestami okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Severný vietor 2 až 5, na východe miestami okolo 7 m/s.Vo štvrtok bude prevažne malá oblačnosť, popoludní ojedinele slabé prehánky najmä v okolí hôr. Nočná teplota 7 až 2, denná teplota 17 až 21, na severe 12 až 16 stupňov. V piatok bude polooblačno, popoludní časom až oblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 8 až 3, denná teplota 16 až 20 stupňov, na severe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.58 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamzamračené10
Atényoblačno19
Belehraddážď15
Berlíndážď10
Bratislavaoblačno16
Brusel zamračené11
Budapešťzamračené17
Bukurešť oblačno17
Frankfurt oblačno12 
Helsinkipolooblačno6
Istanbuloblačno16
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnobčasný dážď13
Madridpolooblačno17
Moskvaoblačno16
Oslopolooblačno10
Parížoblačno15
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiadážď13
Štokholmpolooblačno10
Varšavazamračené13
Viedeňzamračené14
Záhrebdážď14
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.