Hospodársky denník
USD47,17 Sk
EUR41,514 Sk
CHF28,262 Sk
CZK1,377 Sk
  Streda  17.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Nemecko bude zaostávať

Ekonomická aktivita v eurolande by mala v najbližších mesiacoch nastúpiť cestu expanzie, no hospodársky rast Nemecka bude zaostávať. Tento výhľad včera prezentovala nemecká B. . .

Daňové raje

Podľa druhého zoznamu Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) zostalo na svete ešte 9 daňových rajov, z nich 3 sú v Európe - Andorra, Lichtenštajnsko a Monako. Na zozna. . .

Kandidáti expandujú

Dynamika rastu krajín kandidujúcich na vstup do Európskej únie (EÚ) opäť expanduje. Len Poľsko zaostáva za konjunkturálnym vývojom ostatných východoeurópskych krajín. Vyplýva . . .

Zisk automobilky

Automobilka General Motors Corp. včera oznámila, že v prvom kvartáli vykázala nárast zisku pred odpočítaním mimoriadnych položiek, no v prípade čistého zisku došlo k miernemu osl. . .

Prekvapujúci návrat

Spoločnosť Philips Electronics ukončila svoje hospodárenie v prvom kvartáli s čistým ziskom 9 mil. EUR. Návrat k ziskovosti bol do veľkej miery prekvapujúcim, keď v minulom ro. . .

Volksbank rastie

Rakúska Volksbank chystá výraznejšiu expanziu na český trh, pričom by jej k tomu mohol pomôcť prípadný vstup do Živnostenskej banky. „Sme určite jednou z tých bánk, ktorá si Živn. . .

Investičné odporúčania

Európske akciové trhy včera pokračovali v krátkodobom rastovom trende, podporené výsledkami a vyhliadkami podnikovej sféry, ako aj makroekonomickými výsledkami z USA. Úspeš. . .

S nižším ziskom

Stavebná sporiteľňa VÚB Wüstenrot skončila minulý rok so ziskom 80,67 mil. Sk. Oproti minulému roku je to zníženie o 126,4 mil. Sk.

Bilančná suma sporiteľne predstavovala po odp. . .

Čakajú pokles zásob v USA

Očakávania investorov týkajúce sa poklesu zásob ropy v USA podporili v priebehu včerajšieho obchodovania cenu tejto strategickej komodity. Po skončení seansy oznámil Ame. . .

Horší rating neprekvapil

Trh cenných papierov v Tokiu zaznamenal v utorkovom obchodovaní výrazný rast kľúčových indexov, keď väčšina investorov prehliadla najnovšie zníženie ratingu japonského . . .

Hráči zmenili preferencie

Hviezdou utorkovej seansy na pražskej burze boli opäť telekomunikačné akcie Českého Telecomu, ktorých úspech stlmil klesajúci trend Komerční banky. Kurz účastín najsil. . .

Meny na kolotoči čísel

Utorok na svetovom finančnom trhu priniesol so sebou zverejnenie viacerých významných makroekonomických údajov. Zo Spojených štátov sa očakávali výsledky o priemyselnej p. . .

Vyberanie ziskov trvá

Americké pokladničné poukážky otvorili utorkové obchodovanie so stratami, keď nadviazali na nepriaznivý pondelkový trend. Dôvodom bolo pokračujúce vyberanie ziskov investo. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polooblačno, na západe a v horských oblastiach oblačno. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na východe miestami okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Severný vietor 2 až 5, na východe miestami okolo 7 m/s.Vo štvrtok bude prevažne malá oblačnosť, popoludní ojedinele slabé prehánky najmä v okolí hôr. Nočná teplota 7 až 2, denná teplota 17 až 21, na severe 12 až 16 stupňov. V piatok bude polooblačno, popoludní časom až oblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 8 až 3, denná teplota 16 až 20 stupňov, na severe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.58 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamzamračené10
Atényoblačno19
Belehraddážď15
Berlíndážď10
Bratislavaoblačno16
Brusel zamračené11
Budapešťzamračené17
Bukurešť oblačno17
Frankfurt oblačno12 
Helsinkipolooblačno6
Istanbuloblačno16
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnobčasný dážď13
Madridpolooblačno17
Moskvaoblačno16
Oslopolooblačno10
Parížoblačno15
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiadážď13
Štokholmpolooblačno10
Varšavazamračené13
Viedeňzamračené14
Záhrebdážď14
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.