Hospodársky denník
USD47,17 Sk
EUR41,514 Sk
CHF28,262 Sk
CZK1,377 Sk
  Streda  17.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Spolupráca v pohraničí

Lepšie cesty, ľahšie podnikanie, prepojené cyklochodníky a spoluprácu medzi školami, poľnohospodármi i lekármi by chceli ľudia v regiónoch okolo česko-slovenskej hranice. Sn. . .

Historická strata poisťovní

Americké poisťovne automobilov, domácností a podnikov vlani zaznamenali svoju prvú ročnú stratu v histórii, ktorú spôsobili nároky vyplývajúce zo zničenia Svetového . . .

Nelegálne vyvolaná kríza?

Kalifornia zažalovala energetické spoločnosti Mirant Corp. a Reliant Energy Inc. a obvinila ich, že prostredníctvom nelegálnej kontroly nad dodávkami elektriny pomohli. . .

Slušný plat

Plat výkonného riaditeľa maloobchodnej siete Wal-Mart Stores Inc. Lee Scotta vlani stúpol o 13 %, keďže sa oficiálne stala najväčšou spoločnosťou sveta podľa tržieb. L. Scott teda . . .

Plán expanzie

Mannheimský energetický koncern MVV Energie AG bude plánovite pokračovať vo svojej expanzii a v nasledujúcich štyroch rokoch na ňu vynaloží 900 miliónov eur. V súčasnosti si upevň. . .

Odsúdení na spoluprácu

Po vstupe do WTO Čínu a Taiwan zbližujú ich ekonomiky

Snahy Číny a Taiwanu o vstup do Svetovej obchodnej organizácie (WTO) trvali takmer desať rokov. Ich trpezlivosť, . . .

Rozčarovanie z reality

Ekonomické upratovanie sa vraj ešte neskončilo

Väčšinou sa hodnotí prvých sto dní vlády, a potom už len splnenie predvolebných sľubov, ak nepríde medzitým šťavnatejší š. . .

Vôňa starej ľavice?

G. Brown dnes predstaví rozpočet

Britský minister financií Gordon Brown dnes v parlamente predloží netrpezlivo očakávaný rozpočet, ktorý ukáže, či posledné špekulácie o vý. . .

Kráľ sa vracia

Afganský dočasný premiér H. Karzaj odcestoval včera do Ríma, odkiaľ bude sprevádzať bývalého afganského panovníka Muhammada Záhira Šáha (87) pri návrate do vlasti. Všetci dúfajú,. . .

Odškodné a čas

Právna argumentácia hromadnej žaloby proti 60 americkým firmám za využívanie otrockej práce černochov v 19. storočí je prinajmenšom kostrbatá. Ale nedostatky dorovná politický . . .

Dublinské muky

Taliansko včera po dvadsiatich rokoch opäť ochromil generálny štrajk. Konflikt je priam učebnicový. Pravicová vláda obhajuje záujmy zamestnávateľov a, logicky, chce prijať legi. . .

Dôkazy pod troskami tábora

Colin Powell hovorí o pokroku v rokovaniach

Fotografie rozvalín palestínskeho utečeneckého tábora v Džaníne dominujú prvým stránkam britských denníkov - Vo vnút. . .

Voľby neprinesú zmenu

Opäť pánsky klub starých tvárí?

Aj keď sa do júnových parlamentných volieb prihlásili minulý týždeň tri desiatky strán a politických hnutí, analytici neočakávajú prevr. . .

Dúhová vláda rezignovala

Dôvodom je srebrenická správa

Haag (TASR) - Holandská vláda včera podala demisiu. Dôvodom je kritická správa o úlohe Holandska v čase srebrenickej masakry, ku ktore. . .

Štrajk ochromil krajinu

Po 20 rokoch protestovali odbory

Rím (TASR) - Taliansko včera, takmer po 20 rokoch, ochromil osemhodinový generálny štrajk, ktorým odbory protestovali proti plánom . . .

Al-Káida v Tunisku

Páchateľ atentátu na synagógu je z Francúzska

Karlsruhe/Káhira (TASR) - Skupina napojená na teroristickú organizáciu al-Káida sa včera prihlásila k zodpovednosti za minul. . .

O decentralizácii Európy

EK dá kandidátom viac na vidiecky rozvoj

Madrid/Brusel (TASR) - Úloha národných štátov a regiónov v budúcom usporiadaní Európy bola témou európskej konferencie o ro. . .

Čoraz drahšie strany

Preferujú financovanie štátom

Napriek tomu, že politické strany dostávajú nielen od svojich členov, ale i sponzorov finančné prostriedky spoločne s peniazmi zo zárobkov. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polooblačno, na západe a v horských oblastiach oblačno. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na východe miestami okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Severný vietor 2 až 5, na východe miestami okolo 7 m/s.Vo štvrtok bude prevažne malá oblačnosť, popoludní ojedinele slabé prehánky najmä v okolí hôr. Nočná teplota 7 až 2, denná teplota 17 až 21, na severe 12 až 16 stupňov. V piatok bude polooblačno, popoludní časom až oblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 8 až 3, denná teplota 16 až 20 stupňov, na severe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.58 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamzamračené10
Atényoblačno19
Belehraddážď15
Berlíndážď10
Bratislavaoblačno16
Brusel zamračené11
Budapešťzamračené17
Bukurešť oblačno17
Frankfurt oblačno12 
Helsinkipolooblačno6
Istanbuloblačno16
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnobčasný dážď13
Madridpolooblačno17
Moskvaoblačno16
Oslopolooblačno10
Parížoblačno15
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiadážď13
Štokholmpolooblačno10
Varšavazamračené13
Viedeňzamračené14
Záhrebdážď14
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.