Hospodársky denník
USD47,17 Sk
EUR41,514 Sk
CHF28,262 Sk
CZK1,377 Sk
  Streda  17.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Služby pre Carrefour

Spotrebiteľské úvery Cetelem Slovensko, a. s.

Cetelem je najvýznamnejšia spoločnosť v Európe pôsobiaca v oblasti spotrebiteľských úverov. Poskytuje spotrebiteľské úvery priamo v miestach predaja, osobné pôžičky prostredníctvom svojich pobočiek a dôležitou súčasťou jej činnosti je vydávanie a správa úverových kariet. Spoločnosť

bola založená v roku 1953 v Paríži a dnes je súčasťou finančnej skupiny BNP-Paribas. Cetelem pôsobí vo väčšine krajín Európskej únie. Vedúcu pozíciu má na trhu vo Francúzsku, v Taliansku, Španielsku, Belgicku a Portugalsku. Medzinárodné aktivity výrazne rozširuje od roku 1996 a svoje know-how priniesla do ďalších krajín Európy, severnej Afriky, Latinskej Ameriky a Ázie. V strednej Európe pôsobí v Českej republike, Maďarsku, Poľsku a v júni tohto roka vstúpila na náš trh.

Od začiatku svojej činnosti do dnešných dní získala spoločnosť viac ako 30 miliónov zákazníkov na celom svete a svoje aktivity ďalej rozširuje. Vlani poskytla úvery v hodnote 522 mld. Sk. Finančné služby poskytuje vo vyše 300-tisíc partnerských miest predaja a 11,5 mil. jej klientov je držiteľom karty Aurore-Aura. Cetelem sa rôznorodosťou ponuky financovania predaja na splátky prispôsobuje jednotlivým typom tovaru, formám predaja a osobnej situácii klientov.

Spoločnosť Cetelem uzavrela s druhou najväčšou sieťou hypermarketov na svete spoločnosťou Carrefour zmluvu o spolupráci, v rámci ktorej poskytuje finančné služby zákazníkom Carrefouru. Od začiatku pôsobenia Cetelem na slovenskom trhu spoločnosť poskytla úvery vo výške viac ako 40 mil. Sk, a to spotrebiteľské úvery fyzickým osobám priamo na mieste predaja, bez ručiteľa, predovšetkým na nákup vybavenia domácnosti, audio a videotechniky, domácich elektrospotrebičov, výpočtovej techniky, nábytku, športových potrieb, záhradkárskej techniky, ale aj ďalšieho sortimentu spotrebného tovaru. Pri klasickom spotrebiteľskom úvere je stanovená minimálna výška úveru 3000 Sk. Spotrebiteľ si môže ľubovoľne zvoliť výšku priamej platby, t. j. sumy, ktorú zaplatí priamo predajcovi, z intervalu 10 % až 90 % z ceny tovaru. Výšku pravidelnej mesačnej splátky vypočítanej z výšky úveru (t. j. z ceny tovaru bez priamej platby), si môže zákazník určiť sám a prispôsobiť ju tak svojim finančným možnostiam. Dĺžka splácania sa pohybuje v rozpätí od 6 do 48 mesiacov. Klient, ktorý uzavrel zmluvu na klasický úver, sa automaticky stáva potenciálnym držiteľom úverovej karty Aura, nášho druhého finančného produktu. V prípade, že poskytnutý klasický úver riadne spláca, Ctetelem mu po uplynutí niekoľkých mesiacov zašle kartu bez ďalšej administratívy. Úverová karta Aura, založená na báze revolvingového úveru, umožňuje jednoduché a rýchle čerpanie peňažných prostriedkov v sieti zmluvných predajcov. Môže aj zažiadať o zaslanie peňažných prostriedkov poštovou poukážkou alebo na bankový účet. Ak držiteľ karty čerpá peňažné prostriedky, disponibilná suma na úverovom účte sa znižuje a s každou uhradenou splátkou sa zvyšuje. Zákazník je informovaný o stave úverového účtu pravidelnými mesačnými výpismi.

(do)

Počasie

Dnes bude polooblačno, na západe a v horských oblastiach oblačno. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na východe miestami okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Severný vietor 2 až 5, na východe miestami okolo 7 m/s.Vo štvrtok bude prevažne malá oblačnosť, popoludní ojedinele slabé prehánky najmä v okolí hôr. Nočná teplota 7 až 2, denná teplota 17 až 21, na severe 12 až 16 stupňov. V piatok bude polooblačno, popoludní časom až oblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 8 až 3, denná teplota 16 až 20 stupňov, na severe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.58 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamzamračené10
Atényoblačno19
Belehraddážď15
Berlíndážď10
Bratislavaoblačno16
Brusel zamračené11
Budapešťzamračené17
Bukurešť oblačno17
Frankfurt oblačno12 
Helsinkipolooblačno6
Istanbuloblačno16
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnobčasný dážď13
Madridpolooblačno17
Moskvaoblačno16
Oslopolooblačno10
Parížoblačno15
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiadážď13
Štokholmpolooblačno10
Varšavazamračené13
Viedeňzamračené14
Záhrebdážď14
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.