Hospodársky denník
USD47,17 Sk
EUR41,514 Sk
CHF28,262 Sk
CZK1,377 Sk
  Streda  17.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Úspech v Londýne

Slovak Bussiness Day - kladný signál pre Britov

Jedným z posledných tohtoročných podujatí, na ktorom slovenské podnikateľské subjekty, firmy a organizácie mohli vo Veľkej Británii prezentovať svoj výrobný a obchodný potenciál, bolo prestížne podujatie Slovak Bussiness Day, ktoré sa uskutočnilo 27. novembra v Londýne. Požiadali sme riaditeľku Britskej obchodnej komory v Bratislave Ing. Líviu Eperjesiouvú, ktorá sa na akcii zúčastnila, o jej krátke zhodnotenie.

Môžete nám povedať, s akým úspechom sa podujatie Slovak Bussiness Day skončilo?

- Podľa môjho názoru to bol veľký úspech. Na podujatí sa zúčastnilo okolo 100 návštevníkov, a kto pozná pomery vo Veľkej Británii, vie oceniť záujem britských podnikateľov o takúto akciu. Netreba zabúdať aj na fakt, že nedávno bol v Londýne INWEST FORUM, kde sa zúčastnilo asi 130 návštevníkov, takže v priebehu krátkeho času Slovensko vyslalo dva silné pozitívne signály do Londýna.

Kto bol garantom akcie, aké firmy a organizácie zo slovenskej strany sa na podujatí zúčastnili?

- Garantom akcie bolo obchodné oddelenie Veľvyslanectva SR v Londýne a touto formou by som sa chcela poďakovať pánovi Vráblovi, ktorý v podstate sám zorganizoval podujatie na takejto vysokej úrovni. Zo Slovenska podujatie navštívilo 10 firiem (HE-AL, VUJE Trnava, Stroptel, Slovpol, Selekt, Ignis, Senická mliekareň, Betra Marketing, Zilmont, Sviečky a voskové výrobky) , SOPK Trnava a Britská obchodná komora v SR. Večer bola prezentácia rôznych slovenských výrobcov pív.

Podarilo sa nadviazať konkrétne obchodné kontakty s potenciálnymi britskými partnermi?

- Program bol veľmi bohatý. Predpoludním sa za rečníckym pultom vystriedali zástupcovia významných britských inštitúcií, ako napr. Department of Trade and Industry, Trade partners UK, EBDR, CBI, Amadeus Capital, VUB Bank, International Finantial Services, Sario, BOK SR a mimo programu vystúpil aj bývalý britský veľvyslanec na Slovensku pán David Lyscom. Popoludní prebiehali konkrétne rokovania medzi slovenskou obchodnou misiou a zástupcami britských firiem. Britské firmy mali záujem napríklad o dovoz papierových obrúskov, papierových tašiek, plastových obalov, vrecúšok do odpadkových košov, ramienok na šaty, nástrojov a náradia, surovín pre farmaceutický priemysel, slovenské kúpele atď. Medzi účastníkmi seminára sa nadviazali konkrétne obchodné kontakty a kontakty na výrobky, ktoré neboli zastúpené v obchodnej misii, som následne zaslala záujemcom z britskej strany.

Iaromír Novák

Počasie

Dnes bude polooblačno, na západe a v horských oblastiach oblačno. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na východe miestami okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Severný vietor 2 až 5, na východe miestami okolo 7 m/s.Vo štvrtok bude prevažne malá oblačnosť, popoludní ojedinele slabé prehánky najmä v okolí hôr. Nočná teplota 7 až 2, denná teplota 17 až 21, na severe 12 až 16 stupňov. V piatok bude polooblačno, popoludní časom až oblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 8 až 3, denná teplota 16 až 20 stupňov, na severe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.58 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamzamračené10
Atényoblačno19
Belehraddážď15
Berlíndážď10
Bratislavaoblačno16
Brusel zamračené11
Budapešťzamračené17
Bukurešť oblačno17
Frankfurt oblačno12 
Helsinkipolooblačno6
Istanbuloblačno16
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnobčasný dážď13
Madridpolooblačno17
Moskvaoblačno16
Oslopolooblačno10
Parížoblačno15
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiadážď13
Štokholmpolooblačno10
Varšavazamračené13
Viedeňzamračené14
Záhrebdážď14
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.