Hospodársky denník
USD47,17 Sk
EUR41,514 Sk
CHF28,262 Sk
CZK1,377 Sk
  Streda  17.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Učiť sa anglicky? Vo Veľkej Británii!

Agentúra SAPA pôsobí na slovenskom trhu už od roku 1993. Hlavnou činnosťou je sprostredkovanie študijných pobytov na zahraničných školách po celom svete, au-pair pobyty a rôzne programy určené študentom VŠ. Všetci si uvedomujeme nevyhnutnosť znalosti anglického jazyka, bez ktorého je v súčasnosti takmer nemožné uplatniť sa. Na rozdiel od au-pair pobytov, ktoré sú určené mladým ľuďom (do Veľkej Británie je horná veková hranica 27 rokov vrátane), študijné pobyty sú určené záujemcom všetkých vekových kategórií. Formy vzdelávania sú rôznorodé, od krátkodobejších po dlhodobé, pre všetky vekové kategórie. Jednou z veľmi lákavých a cenovo zaujímavých škôl, ktoré SAPA ponúka, je škola situovaná priamo v centre Londýna. Existuje už takmer 30 rokov a ponúka profesionálnu výučbu za mimoriadne priaznivé ceny. Každoročne tu študujú tisícky študentov z celého sveta. V triedach je maximálne 16 študentov, v mimoriadne cenovo výhodných „practice“ triedach býva 22 študentov, nástupné termíny sú každý pondelok. Minimálna dĺžka je 2 týždne, maximálna 52 týždňov. Študuje sa v 7 stupňoch pokročilosti – od úplných začiatočníkov po veľmi pokročilých. Na začiatku kurzu absolvuje každý študent vstupný test, na základe ktorého je zaradený do kurzu podľa znalostí a jazykovej úrovne. Ubytovanie je v rodinách alebo hoteloch. Pre tých, ktorí by chceli ušetriť pri dlhodobých pobytoch, môže SAPA poskytnúť adresy lacnejších ubytovní. Medzi prednosti tejto školy patrí aj to, že každý deň majú študenti dvoch učiteľov. Jeden sa venuje rozvoju porozumenia jazyka a používaniu jazykových štruktúr, druhý sa koncentruje na rozvoj slovnej zásoby a aktívneho vyjadrovania v praktických situáciách. Škola tiež organizuje program pre voľný čas. Každý týždeň je školou organizovaná exkurzia alebo výlet. Okrem Londýna sú v ponuke aj školy v Oxforde, Southamptone či v krásnom prímorskom meste Ramsgate. Študenti stredných škôl si zasa môžu vybrať rok na strednej škole vo Veľkej Británii.

SAPA pre vás pripravila veľmi zaujímavú webovú stránku www.jazyk.sk, na ktorej môžete navštíviť tzv. superkalkulačku a sami si môžete automaticky vypočítať neobmedzené množstvo cenových relácií podľa aktuálneho kurzu - a poslať prihlášku cez internet.

Počasie

Dnes bude polooblačno, na západe a v horských oblastiach oblačno. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na východe miestami okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Severný vietor 2 až 5, na východe miestami okolo 7 m/s.Vo štvrtok bude prevažne malá oblačnosť, popoludní ojedinele slabé prehánky najmä v okolí hôr. Nočná teplota 7 až 2, denná teplota 17 až 21, na severe 12 až 16 stupňov. V piatok bude polooblačno, popoludní časom až oblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 8 až 3, denná teplota 16 až 20 stupňov, na severe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.58 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamzamračené10
Atényoblačno19
Belehraddážď15
Berlíndážď10
Bratislavaoblačno16
Brusel zamračené11
Budapešťzamračené17
Bukurešť oblačno17
Frankfurt oblačno12 
Helsinkipolooblačno6
Istanbuloblačno16
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnobčasný dážď13
Madridpolooblačno17
Moskvaoblačno16
Oslopolooblačno10
Parížoblačno15
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiadážď13
Štokholmpolooblačno10
Varšavazamračené13
Viedeňzamračené14
Záhrebdážď14
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.