Hospodársky denník
USD47,17 Sk
EUR41,514 Sk
CHF28,262 Sk
CZK1,377 Sk
  Streda  17.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Spolupráca cez znalosť jazyka

Academia Istropolitana Nova (AINova) je nezávislá vzdelávacia inštitúcia, kde prednášajú renomovaní domáci a zahraniční odborníci. Angličtina je vyučovací jazyk a ovládať ho preto musia ako študenti tak zamestnanci inštitúcie AINova. O úroveň angličtiny sa stará Program profesionálnej komunikácie a angličtiny, ktorý organizuje kurzy na rozvíjanie a zdokonaľovanie angličtiny študentov, ako aj kurzy pre rôzne cieľové skupiny – podnikateľov, štátne inštitúcie a ministerstvá. Pracovala tu aj Dr. Nicole Lyscom, manželka bývalého britského veľvyslanca, ktorej kvalifikácia a nadšenie prispeli k práci tímu našich profesionálnych učiteľov. Spolupracovala najmä pri príprave intenzívnych kurzov pre denných študentov ako aj špecializovaných seminárov, ako napr. Angličtina v diplomacii organizovanom pre Ministerstvo zahraničných vecí, kde pani Lyscom využila svoje schopnosti a skúsenosti z diplomacie.

Anglický jazyk je komunikačným prostriedkom i na programe Ochrana pamiatok, čo uľahčuje už dlhoročnú spoluprácu tohto programu AINova s Veľkou Britániou. O svoje vedomosti a skúsenosti sa s poslucháčmi odboru prichádzajú podeliť špičkoví odborníci z oblasti pamiatkovej starostlivosti, kultúrneho turizmu, vidieckeho rozvoja, manažmentu kultúrneho dedičstva, interpretácie kultúrnej krajiny – Lester Borley (Europa Nostra), Peter Burman (York University), Michael Dower (Ecovast), Jonathan Griffin (Britain Abroad Task Force), Elisabeth Oldfield (konzultant), James Strike (RIBA architekt). Popri odbornej spolupráci sa programu Ochrany pamiatok zo strany Veľkej Británii dostáva aj štedrej finančnej podpory od súkromnej nadácie Headley Trust.

Environmentálny program AINova takisto spolupracoval s britskými univerzitami ako Manchester Metropolitan University, Hull University a South Bank University. Výsledkom bol projekt Rozvoj miestneho a regionálneho výskumu. Jeho súčasťou boli semináre, kde britskí partneri poskytli svoje know-how na environmentálne plánovanie hodnotenie krajiny, hodnotenie vplyvu na životné prostredie, integrácia ekonomického rozvoja a životné prostredie. Seminárov sa zúčastnili študenti AINova a univerzity South Bank, zamestnanci vládnych inštitúcií a mimovládnych organizácií. V rámci projektu sa vytvoril priestor na výmenu skúseností a vedomostí medzi slovenskými a britskými partnermi.

Okrem anglického jazyka a partnerov z Veľkej Británie spája inštitúciu spoločná téma, ktorou je európska integrácia a rozvíjanie občianskej spoločnosti.

Problematikou európskej integrácie sa zaoberá program Európske štúdiá, ktorý taktiež spolupracuje s britskými expertmi, napríklad z Európskeho inštitútu pre verejnú správu. Mnohí absolventi tohto programu pokračujú v štúdiu vo Veľkej Británii.

O našich programoch a projektoch sa dozviete viac na web stránke:

www.ainova.sk

Academia Istropolitana Nova, Pálffyho kaštieľ, Prostredná 13, Svätý Jur,

Slovenská republika

00421 2 44970 449 (telefónne číslo)

00421 2 44970455 (fax)

Počasie

Dnes bude polooblačno, na západe a v horských oblastiach oblačno. Najvyššia denná teplota 14 až 18, na východe miestami okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov. Severný vietor 2 až 5, na východe miestami okolo 7 m/s.Vo štvrtok bude prevažne malá oblačnosť, popoludní ojedinele slabé prehánky najmä v okolí hôr. Nočná teplota 7 až 2, denná teplota 17 až 21, na severe 12 až 16 stupňov. V piatok bude polooblačno, popoludní časom až oblačno, lokálne prehánky. Nočná teplota 8 až 3, denná teplota 16 až 20 stupňov, na severe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.58 a zapadne o 19.45 hod.

Amsterdamzamračené10
Atényoblačno19
Belehraddážď15
Berlíndážď10
Bratislavaoblačno16
Brusel zamračené11
Budapešťzamračené17
Bukurešť oblačno17
Frankfurt oblačno12 
Helsinkipolooblačno6
Istanbuloblačno16
Kodaňoblačno8
Kyjevoblačno18
Lisabonoblačno18
Londýnobčasný dážď13
Madridpolooblačno17
Moskvaoblačno16
Oslopolooblačno10
Parížoblačno15
Prahaoblačno11
Rímoblačno17
Sofiadážď13
Štokholmpolooblačno10
Varšavazamračené13
Viedeňzamračené14
Záhrebdážď14
Ženevaoblačno11

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.