CZK1,375 Sk
  Piatok  19.Apríla 2002

Ani jeden sa nepresadil

Začali sa prvé súboje úvodného kola play-off

Zámorská NHL odštartovala v noci na štvrtok prvé súboje play-off o Stanley Cup. V I. kole play-off sa predstaví celkovo aj 11 našich hráčov, no v úvodných troch zápasoch sa ani jeden nepresadil a ani ich tímy, Ottawa a Phoenix, nezískali víťazstvo. Domáci žraloky zvíťazili v otváracom stretnutí 1. kola play-off po prvý raz od roku 1995. Hostia nastúpili aj s našim triom Handzuš, Nagy, Suchý. Radivojevič dôveru trénera nedostal. Vedenia sa ujali domáci pri vylúčení hosťujúceho Vaananena, keď presilovku zužitkoval Damphousse. Coyotes odpovedali v úvode druhej časti Brierom, no Fín Selänne prihral o tri minúty naslepo Marleauovi, a ten pečatil stav série na 1:0. Posledných 15 minút sa museli hostia zaobísť bez Nagya, ktorý za narazenie nemeckého útočníka Sturma na mantinel dostal 5-minútový trest a do konca zápasu. Hostia nezvíťazili v sérii play-off od roku 1997. Druhý zápas sa hrá v sobotu. Brankár letcov Čechmánek znamenal pre ottawských Senators neprekonateľnú hradbu, na ktorú vystrelili 35-krát. Hossa aj obranca Chára to skúšali trikrát, no neúspešne. Divákov zrejme tešil iba výsledok, pretože prvý gól padol až v 8. minúte predĺženia z hokejky Fedotenka. Hostia prehrali v play-off už 13. zápas v sérii na ľade súpera. „Bol to veľmi dôležitý zápas pre Romana,“ povedal útočník Mark Recchi k „shutoutu“ brankára Čechmánka, ktorý v prvej polhodine čelil 24 strelám oproti 6 zásahom Lalima. Diabli nastúpili na zápas s Carolinou bez chorých alebo zranených Nieuwendyka, Sýkoru, Gomeza a Richera, čo sa na výkone prejavilo (2:1). Brankára Irbeho síce zasypali dvojnásobným počtom striel, no ten kapituloval iba raz. Domáci rozhodli zápas v úvode, keď sa zo šiestich striel presadili dvakrát - Brind´Amourom a Coleom. Kapitán červených krídel Yzerman nastúpil na 155. zápas v play-off, čím prekonal klubový rekord Howa. Pripísal si asistenciu, no na rozbehnutých Canucks domáci nestačili. Hostia dokázali odpovedať na góly Robitailla, Fiodorova a Larionova, čím si vynútili predĺženie. V ňom po individuálnej akcii prekonal Hašeka Sedin.

Výsledky: Philadelphia - Ottawa 1:0 p. p. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) gól: 68. Fedotenko. Carolina - New Jersey 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), 9. Brind´Amour, 10. Cole - 48. Eliáš. San José - Phoenix 2:1 (1:0, 1:1, 0:0), 7. Damphousse, 26. Marleau - 23. Briere. Detroit - Vancouver 3:4 p. p. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1), 18. Robitaille, 29. Fiodorov, 42. Larionov - 21. Warriner, 34. Cassels, 51. Linden, 74. H. Sedin.