CHF28,551 Sk
CZK1,344 Sk
  Utorok  2.Apríla 2002

V úvode zvíťazili hostia

Prvý zápas o majstra SR v hokeji lepšie začal obhajca titulu Zvolen. No ako rýchlo sa dostali do dvojgólového vedenia, tak rýchlo opadlo ich nadšenie. Slovanisti v prvej tretine skorigovali stav na 1:2, v II. tretine sa viac zamerali na bránenie a oveľa častejšie začali strieľať, čo im prinieslo aj góly. Zvolenčanov takýto vývoj zápasu zaskočil a pomerne odovzdane súperovi dovoľovali viac než bolo žiaduce a belasí sa dostali do vedenia po dvoch tretinách 3:2. V záverečnej tretine domáci síce vyrovnali, ale Slovan si 5 minút pred koncom zaistil prvé finálové víťazstvo 4:3. Dnes sa hrá druhý duel, tretí a štvrtý zápas je na programe v Bratislave 5. a 6. apríla.

Zvolen: Križan - Augusta, Klepáč, Kowalczyk, R. Čech, Pukalovič, D. Milo - Cibuľa, Konder, Longauer - Török, Šechný, Rajčák - Kacíř, Daňo, Krayzel. Slovan: Rybár - Tabaček, Babka, Kusovský, Hecl, Casey, Bondarevs - Kropáč, Halaj, Kollár - Podkonický, Kapuš, Pavličko - Kuľha, Hurtaj, Norris - Hudec, Mrena, Pištek.