Hospodársky denník
USD46,668 Sk
EUR41,593 Sk
CHF28,327 Sk
CZK1,381 Sk
  Pondelok  22.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Príjmeme euro v roku 2007?

Najväčšie problémy robia Slovensku fiškálne kritériá

Aj keď krajiny v strede Európy ešte nie sú členmi Európskej únie, je načase venovať sa prípadným otázkam a problémom. . .

Ústup americkej meny

Obchodovanie eura oproti doláru bolo v pondelok a utorok predpoludním veľmi pokojné, kurz sa nedokázal dostať z pásma 0,8790 - 0,8820. Na trhu chýbali impulzy, ktoré by mo. . .

Rotácia členstva v ECB

Napriek nadchádzajúcemu rozšíreniu Európskej únie (EÚ) zrejme nechce Európska centrálna banka (ECB) obmedziť počet členov svojej rady. Namiesto toho sa má schopnosť rozhod. . .

Nezáujem v aukcii štátnych dlhopisov

Neúspech aukcie štátnych dlhopisov v protiklade s neutíchajúcim záujmom o nákup trojmesačných štátnych pokladničných poukážok, po dlhšom čase znova kolísavé ú. . .

Dramatický pokles zisku

Americká počítačová spoločnosť Compaq Computer ukončila svoje hospodárenie v prvom kvartáli tohto roka s čistým ziskom 44 mil. USD. Na medziročnej báze to predstavuje d. . .

Investičné odporúčania

Európske akciové trhy v piatok zaznamenali málo volatilné obchodovanie v dôsledku absencie významnejších výsledkov z makroekonomickej alebo podnikovej sféry. Hlavné refere. . .

Dohoda o kótovaní

V záujme oživenia trhu s hypotekárnymi záložnými listami (HZL) uzavrela VÚB a Tatra banka dohodu, na základe ktorej si budú vzájomne kótovať svoje HZL.

HZL slúžia na refinanco. . .

Hospodárenie NBS

Minuloročné hospodárenie NBS ovplyvnil najmä odsun privatizácie SPP, krach Devín banky a pokles úrokov.

Centrálna banka ukončila rok 2001 so ziskom na úrovni 2,326 mld. Sk. Je. . .

Može oživiť trh

Oživovacia krvná transfúzia pre chradnúcu pražskú burzu môže prísť v podobe akcií najväčšej českej banky - ČSOB. Člen predstavenstva ČSOB Patrick Daems vo štvrtok uviedol, že ak s. . .

Čo pomôže vyrovnať sily?

Nadhodnotenosť amerického dolára oproti euru nie je otázkou posledných dní, ale vo finančníckej verejnosti rezonuje tento problém už dlhodobejšie. Niektorí analytici po. . .

Zavreli banky

Argentínska centrálna banka sa vzhľadom na vyhrotenie finančnej krízy rozhodla pre nútené uzavretie bánk a zmenární, ktoré zostanú zatvorené od pondelka na zatiaľ neurčitý čas. Dô. . .

Konflikt nedá rope spávať

Ceny ropy v piatok pokračovali v nastúpenom trende, keď už štvrtú seansu za sebou skončili na vyšších hodnotách. Podľa analytikov tento stav je priamym dôsledkom súčas. . .

Rozkolísané burzy CEFTA

Náhle predaje stiahli v piatok české akcie do negatívneho teritória. Rekordnému prepadu podľahli najmä akcie tretieho najväčšieho českého finančného ústavu Komerční bank. . .

Nejednotné tendencie trhov

Štvordenný nárast zavŕšili japonské akcie v piatok korekciou, vyvolanou nepriaznivým výhľadom fínskeho technologického gigantu Nokia, na ktorý zareagovali japonskí vý. . .

Bondy straší rast sadzieb

Posledné minulotýždňové obchodovanie na americkom trhu dlhopisov sa nieslo v znamení zvýšenej nákupnej aktivity, ktorá bola reakciou na stredajšie vystúpenie prezident. . .

Oslabená pozícia dolára

Japonský jen si oproti americkému doláru počas ázijskej časti piatkového obchodovania postupne zlepšoval svoju pozíciu a posilňoval sa z hodnoty 130,20 na denné maximum . . .

. . .

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.