CZK1,381 Sk
  Pondelok  22.Apríla 2002

Zostali sme medzi elitou

Máte veľmi slabý ročník, tvrdí Nedomanský

Slovenskí hokejoví juniori (hráči do 18 rokov) zostávajú aj pre budúcu sezónu v elitnej skupine majstrovstiev sveta. Rozhodli o tom v sobotňajšom zápase proti Švédsku. Ani v tomto zápase sa však naši hokejisti neprejavili ako kompaktný, a najmä hokejovo silný celok. Našťastie Švédsko na šampionát prišlo tiež so slabým celkom. Naši hokejisti prvú tretinu vyhrali 3:1, no v druhej akoby sa priskoro uspokojili s vedením a vďaka hrubým chybám v obrane sa Švédi začali na nás doťahovať a po 40. minútach veľmi nezáživnej a nehokejovej hry bol stav 4:3 pre nás. No v záverečnej dvadsaťminútovke naši dokázali vsietiť gól a ubrániť vedenie, a tým aj zachrániť sa v elitnej skupine. O tom, či sa to podarilo aj Švédom, sa rozhodovalo včera večer v poslednom zápase medzi nimi a Nórskom. Naši hráči majstrovské súťaže ukončili prehrou so Švajčiarskom 0:3 a v skupine o záchranu skončili na druhom mieste.

„Nedá sa porovnať úroveň skupiny, kde sa bojuje o majstra sveta, a trnavskej skupiny bojujúcej o záchranu. Je to markantný rozdiel. Ani Slováci, ani Švédi nehrajú dobre. Oba tímy majú veľmi slabý tento hokejový ročník. Hráčom chýba individuálna zrelosť, ale aj sila. Som prekvapený, že sa nedarí švajčiarskej osemnástke, ktorá sa celú sezónu prezentovala dobrými výkonmi,“ konštatoval po sobotňajšom hernom dni bývalý vynikajúci hokejista, dnes skaut NHL Václav Nedomanský.