Hospodársky denník
USD46,668 Sk
EUR41,593 Sk
CHF28,327 Sk
CZK1,381 Sk
  Pondelok  22.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Prvý pasažier

Poľský národný letecký prepravca PLL LOT otvorí vo štvrtok novú pravidelnú linku z Varšavy do Bratislavy. Prvým pasažierom prvého letu medzi hlavnými mestami Poľska a SR bude prezident Aleksander Kwašniewski, ktorý absolvuje dvojdňovú oficiálnu návštevu SR na pozvanie prezidenta Rudolfa Schustera.

Neuspejú

Individuálne žaloby, ktoré by mohli po vstupe ČR do EÚ podávať na európskych súdoch sudetskí Nemci či ich potomkovia v súvislosti s povojnovým odsunom z územia dnešnej ČR, zhabaním ich majetku alebo Benešovými dekrétmi, by v budúcnosti nemali mať šancu uspieť. V diskusnej relácii českej súkromnej televízie Nova to včera povedal český minister zahraničných vecí Jan

(TASR)

Deti ako obete

Najmenej sedem ľudí zahynulo pri silnej explózii bomby, ku ktorej došlo včera pred obchodným centrom vo filipínskom meste General Santos. Domácky vyrobená bomba bola umiestnená za zaparkovanou trojkolkou pri vchode do obchodného domu Pitmart. Desiatky ľudí pri explózii utrpeli zranenia. Medzi obeťami sú väčšinou deti.

Návšteva práporu

Minister obrany SR Jozef Stank a jeho český kolega Jaroslav Tvrdík pricestovali včera do Kosova. Hlavným bodom pobytu ministrov v juhosrbskej provincii spravovanej OSN je návšteva spoločného česko-slovenského práporu, ktorý od konca februára pôsobí v rámci medzinárodnej mierovej jednotky KFOR. Zmiešaný zbor tvorí 500 vojakov, z toho je stovka Slovákov

(TASR)

Nechce trón

Bývalý afganský kráľ Muhammad Záhir Šáh vyhlásil, že zvyšné roky svojho života plánuje stráviť v Afganistane, nemá však záujem o návrat na trón. Expanovník, ktorý sa vo štvrtok vrátil z exilu v Taliansku, vyjadril plnú podporu prechodnej vláde premiéra Hamída Karzaja, ktorý podľa neho predstavuje skutočného vodcu pre afganských obyvateľov.

(TASR)

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.