Hospodársky denník
USD46,803 Sk
EUR41,629 Sk
CHF28,361 Sk
CZK1,378 Sk
  Utorok  23.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

(Bez)problémový český vývoj

Jeden z najväčších exportérov u našich západných susedov, mladoboleslavská Škoda, včera zverejnil hospodárenie za prvý kvartál tohto roka. Tak ako vedenie už niekoľkokrát. . .

Nový majiteľ Istrobanky

Pri príležitosti vstupu Bank für Arbeit und Wirtschaft (BAWAG) na slovenský trh prostredníctvom kúpy ISTROBANKY, sa dňa 22. 4. 2002 uskutoční slávnostný koncert v priestor. . .

Potrebuje kapitál

Švédsky výrobca mobilných telefónov Telefon AB LM Ericsson oznámil, že v 1. kvartáli tohto roka zaznamenal vyššiu stratu pred zdanením, ako sa pôvodne očakávalo a rovnako očakáv. . .

Opäť stratová

O ďalšie negatívne správy a sklamanie investorov sa včera postarala americká spoločnosť Lucent Technologies Inc., ktorá je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačnej techniky. Spo. . .

Analytici revidovali prognózy

Pondelkový štart na americkej komoditnej burze NYMEX nadviazal na minulotýždňový rast. Obchodníci odmietajú zmeniť svoje pozície z dlhých na krátke, keďže vo štvrtok. . .

Burzy pod tlakom technológií

Trh cenných papierov v Tokiu zaznamenal v prvom obchodovacom dni tohto týždňa viac ako 1,5-percentný rast kľúčového indexu na nové päťtýždňové maximum, keď našiel pod. . .

Eufóriu vystriedal prepad

Investori na budapeštianskej burze s veľkým nadšením privítali výsledok parlamentných volieb v Maďarsku. V eufórii z víťazstva socialisticko-demokratickej aliancie inves. . .

Bondy zažili pokojný deň

Včerajšie obchodovanie s vládnymi dlhopismi Spojených štátov amerických prinieslo skoro nezmenené výsledky. Pri absencii makroekonomických ukazovateľov investorov ovplyvn. . .

Investori sa boja Le Pena

Euro včera zaznamenalo mierne straty na svetových devízových trhoch. Oproti doláru sa ráno pohybovalo nad 0,8890, počas dňa sa oslabilo až k 0,8870. Dôvody predajov eura. . .

Investičné odporúčania

Európske akciové trhy včera zaznamenali volatilné obchodovanie, ovplyvnené množstvom správ hlavne z podnikovej sféry. Udalosťou č. 1 boli slabé kvartálne výsledky popredn. . .

Udržujú úroveň

České stavebné sporiteľne uzavreli v prvom štvrťroku tohto roka vyše 342-tisíc nových zmlúv a držia sa tak na rovnakej úrovni ako v minulom rekordnom roku. Odborníci i zástupcovi. . .

Konflikt záujmov

V štátnej Českej konsolidačnej agentúre (ČKA) môže skončiť viac dlžníkov bývalej Investičnej a Poštovej banky (IPB), ako je nevyhnutné. Štátni úradníci tvrdia, že aj keď si ČSO. . .

. . .

Počasie

Dnes bude malá, v poludňajších a popoludňajších hodinách prechodne zväčšená oblačnosť a miestami, najmä na strednom Slovensku prehánky, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 17 až 21 stupňov, na Orave, v Liptove a na Spiši miestami chladnejšie. Severný vietor 3 až 6 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov.V stredu bude prevažne oblačno a miestami prehánky alebo búrky. Nočná teplota 9 až 5, denná teplota 15 až 19, na severe okolo 13 stupňov. Vo štvrtok bude polooblačno, časom až oblačno a lokálne prehánky, ojedinele aj búrky. Nočná teplota 7 až 3, denná teplota 16 až 21, na severe okolo 14 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.47 a zapadne o 19.54 hod.

Amsterdamzamračené15
Atényslnečno18
Belehraddážď15
Berlíndážď16
Bratislavaslnečno17
Brusel zamračené17
Budapešťpolooblačno17
Bukurešť dážď15
Frankfurt dážď18 
Helsinkipolojasno5
Istanbulpolooblačno18
Kodaňdážď14
Kyjevdážď11
Lisabonslnečno21
Londýnoblačno17
Madridslnečno18
Moskvapolooblačno14
Oslooblačno13
Parížzamračené18
Prahadážď17
Rímoblačno21
Sofiadážď11
Štokholmzamračené9
Varšavajasno18
Viedeňprehánky17
Záhrebprehánky15
Ženevaoblačno17

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.