Hospodársky denník
USD46,801 Sk
EUR41,91 Sk
CHF28,589 Sk
CZK1,382 Sk
  Piatok  26.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Na obzore fúzia

Americká ropná spoločnosť Conoco v priebehu včerajšieho dňa zverejnila medziročný pokles čistého zisku, ktorý bol podmienený nízkymi cenami ropy a jej produktov, ako aj zhoršenými po. . .

Siemens prepúšťa

Nemecká spoločnosť Siemens AG oznámila, že pristúpi k zníženiu počtu zamestnancov v divízii telekomunikačných sietí o ďalších 6500 osôb. Súčasne však firma zverejnila zlepšenie h. . .

Nečakané realitou

To, čo na začiatku týždňa vylučoval sám guvernér Českej národnej banky (ČNB) Zdeněk Tůma a rovnako aj analytici popredných českých bánk, sa stalo nakoniec skutočnosťou. Banková . . .

Čas uťahovania opaskov

„Tohtoročný hospodársky rast v Spojených štátoch dosiahne 2,5 % a v eurozóne 1,3 %,“ uvádza sa okrem iného vo včerajšom ekonomickom výhľade, ktorý pravidelne dvakrát do rok. . .

Už štyria

O Banku Slovakia prejavili predbežný záujem v predĺženom tendri štyria bližšie nešpecifikovaní potenciálni investori. Predĺženie už tretieho tendra na predaj Banky Slovakia zverejnil FN. . .

Investičné odporúčania

Európske akciové trhy si včera zaknihovali veľmi volatilné obchodovanie. Stredajšie poklesy na burzových parketoch v USA negatívne naladili investorov, čo sa odrazilo v raň. . .

Pre podnikateľov

Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB), ktorá na trhu pôsobí ako štátny peňažný ústav, zaznamenala v minulom roku nárast čistého zisku o 55 % na 136,03 mil. Sk. Bilančná suma. . .

Zadlženosť SR rastie

Podľa predbežných údajov vykazovala Slovenská republika k 31. januáru 2002 celkový hrubý zahraničný dlh vo výške 11,3 mld. USD. Ide o mierne zvýšenie oproti ultimu minulého . . .

Stane sa ropa zbraňou?

Zvýšená nervozita a masívna realizácia nákupov boli hlavnými charakteristikami včerajšieho obchodovania na svetových trhoch ropy. Razantnú zmenu trendu ovplyvnila informáci. . .

Vyšší záujem o technológie

Raňajšia seansa na newyorskej burze NYSE priniesla včera zmiešané výsledky. Kým bluechipsové tituly pod vplyvom stále sa odďaľujúceho hospodárskeho oživenia pokračov. . .

Proti svetovému trendu

Zatiaľ čo svetové burzy boli včera pod negatívnym tlakom slabých hospodárskych výsledkov firiem, trhy východnej Európy zaznamenali pozitívny vývoj. Hlavný index pražskej . . .

Bondy využili príležitosť

Americké vládne dlhopisové nástroje včera ťažili predovšetkým zo skutočnosti, že bluechipsový akciový index Dow Jones klesol pod psychologickú hranicu 10 tis. bodov. V. . .

Oslabovanie dolára stále trvá

Americký dolár sa zošmykol na svoje päťmesačné minimá oproti japonskému jenu počas štvrtkového obchodovania aj napriek varovaniam japonských predstaviteľov pred ď. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polojasno, od západu zväčšená oblačnosť a miestami občasný dážď alebo prehánky, ojedinele i búrky. Najvyššia denná teplota 17 až 21, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 14 stupňov. Slabý premenlivý, popoludní južný až juhozápadný vietor 3 až 7 m/s. Teplota vo výške 1500 m 6 stupňov.V sobotu bude veľká oblačnosť až zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky. Nočná teplota 11 až 7, v horských dolinách okolo 5, denná teplota 13 až 17, na severe okolo 11 stupňov. V nedeľu bude polooblačno až oblačno a miestami prehánky, asi od 1800 m snehové. Nočná teplota 8 až 4, v údoliach okolo 2, denná teplota 13 až 18, na severe okolo 11 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.41 a zapadne o 19.58 hod.

Amsterdamdážď13
Atényoblačno20
Belehradpolooblačno17
Berlínpolooblačno17
Bratislavaprehánky18
Brusel oblačno15
Budapešťoblačno18
Bukurešť oblačno16
Frankfurt zamračené18 
Helsinkioblačno14
Istanbulpolooblačno16
Kodaňpolooblačno15
Kyjevdážď13
Lisabonslnečno27
Londýndážď11
Madridslnečno24
Moskvaoblačno18
Oslodážď11
Paríždážď16
Prahadážď18
Rímpolooblačno21
Sofiapolooblačno12
Štokholmoblačno15
Varšavadážď17
Viedeňoblačno20
Záhrebpolooblačno18
Ženevadážď15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.