Hospodársky denník
USD46,795 Sk
EUR41,952 Sk
CHF28,633 Sk
CZK1,381 Sk
  Pondelok  29.Apríla 2002

Spoločný postup

Slávia Capital opäť prejavila záujem o kúpu Banky Slovakia, tentoraz spolu s lídrom slovenského stavebného trhu - Doprastavom.

Slávia Capital (SC) a Doprastav sa podľa hovorkyne SC Andrey Vadkertiovej dohodli na spoločnom postupe a podpísali Memorandum o porozumení. V prípade, že sa spoločnostiam podarí získať majoritný podiel v Banke Slovakia, 35,07 % akcií získa Slávia Capital a 25 % finančný investor Doprastav. „Tomuto kroku predchádzalo vylepšenie kapitálovej vybavenosti spoločnosti SC navýšením základného imania z pôvodných 50 mil. Sk na 200 mil. Sk,“ dodala A. Vadkerti.

SC prejavila záujem o kúpu Banky Slovakia už po tretí raz. NBS jej však nikdy nepovolila uskutočniť v predávanej banke hĺbkový audit, čím ju vyradila z ďalšieho postupu v tendroch. Ten vypísal FNM, ktorý chce predať svoj 60,07-percentný balík akcií v Banke Slovakia.

„NBS nám v oboch kolách tendra na privatizáciu Banky Slovakia vyčítala nedostatočnú kapitálovú pripravenosť. Veríme, že naše základné imanie 200 mil. Sk a finančný partner s imaním 1,008 mld. Sk predstavujú dostatočnú kapitálovú silu,“ konštatoval predseda predstavenstva SC Peter Gabalec. Ako dodal záujem SC o Banku Slovakia je seriózny: "Sme pripravení ponúknuť za banku dobrú cenu. Chceme, aby sa z Banky Slovakia stala silná banka špecializovaná na privátne a investičné bankovníctvo.“ Podľa predsedu predstavenstva SC Ivana Šestáka, sila Doprastavu Sláviu Capital predurčuje k tomu, aby širšie diverzifikovala svoje podnikateľské aktivity a zaujala pozíciu finančného investora v bankovom sektore. „Veľkosť nášho kapitálu a know-how nášho partnera nám vytvára všetky predpoklady na to, aby sme sa stali prvou skutočnou investičnou bankou na Slovensku,“ komentoval I. Šesták.

(TASR)

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.