CZK1,383 Sk
  Utorok  30.Apríla 2002

Zmeny nepomohli

Slováci prehrali v Japonsku

Slovenská futbalová reprezentácia prehrala vo svojom štvrtom tohtoročnom medzištátnom stretnutí na Národnom štadióne v Tokiu s domácim Japonskom 0:1. O tesnom víťazstve domácich rozhodol gól Nišizawu v závere prvého polčasu. Domáci sa v ofenzívnom rozostavení od začiatku pustili do útoku, ale pozorná slovenská obrana dlho odolávala. Zverenci trénera Ladislava Jurkemika sa spoliehali na rýchle brejky, no bez výraznejšieho efektu. V 38. minúte unikol Nišizawa po pravej strane, vymenil si loptu s Nakamurom a zblízka otvoril skóre stretnutia. Po hodine hry tréneri pozmenili zostavu, ale napriek šanciam na oboch stranách sa už skóre nezmenilo. Japonsko - Slovensko 1:0 (1:0). Gól: 37. Morišima. ŽK za SR: Vavrík, Špilár, Talda, Debnár, 55 144 divákov (vypredané). Slovensko: Buček - Čišovský, Špilár, Pavol Vavrík, I. Kozák (77. Hanek) - Kisel (90. Debnár), Dzúrik (72. Fabuš), Mintál (54. Czinege), Talda - Benčík, Vittek (74. Ančic).