Hospodársky denník
USD46,501 Sk
EUR42,037 Sk
CHF28,717 Sk
CZK1,383 Sk
  Utorok  30.Apríla 2002

Ponuka KĽDR

Severokórejský líder Kim Čong-il ponúkol americkému exprezidentovi Billovi Clintonovi sprostredkovateľskú úlohu v kórejskom konflikte. Ponuka, ktorej súčasťou je aj pozvánka do Pchjongjangu, má zmierniť rétoriku Washingtonu na adresu KĽDR.

(TASR)

Plávajúci kurz

Nový argentínsky minister hospodárstva Roberto Lavagna odmietol pevný kurz pesa oproti doláru. Politika plávajúceho kurzu sa začne uplatňovať už oddnes, uviedol doterajší veľvyslanec Argentíny pri EÚ pre nedeľňajšie vydanie denníka Clarín. Lavagna zložil ministerský sľub do rúk prezidenta Eduarda Duhaldeho v sobotu. Ako šiesty minister hospodárstva v priebehu 13 mesiacov má vyviesť juhoamerickú krajinu z finančnej krízy.

(TASR)

Na večné časy

Viceprezident Číny Chu Ťin-tchao, ktorý sa pravdepodobne stane novým najvyšším straníckym a štátnym predstaviteľom tejto krajiny, po príchode do Honolulu na Havaji v noci navčera povedal, že priateľstvo medzi USA a Čínou bude trvať navždy. Po februárovej návšteve prezidenta USA v Číne má cesta Chu Ťin-tchaa posilniť kontakty medzi najvyššími predstaviteľmi oboch krajín.

(TASR)

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.