Hospodársky denník
USD46,501 Sk
EUR42,037 Sk
CHF28,717 Sk
CZK1,383 Sk
  Utorok  30.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Palma-Tumys tvrdí: Kupuj slovenské výrobky - pomáhaš sebe a Slovensku

Sila značky je ohromujúca a predsa v priebehu transformácie z trhu vymizli mnohé, v mysliach spotrebiteľov hlboko zakorenené tradičné značky. Značka to nie je len svojrázna historická pamäť spotrebiteľa, ale v prípade potravín či kozmetiky jeho takmer každodenná skúsenosť s výrobkom.

Práve ona fixuje buď vernosť k výrobkom firmy, alebo naopak odháňa spotrebiteľa k inej značke. V prípade Palmy-Tumys znova a znova vyhráva vernosť zákazníkov.

Je to čo povedať, veď na Slovensku oslávime v roku 2000 osemdesiatročné jubileum tukového priemyslu, ktorého národným symbolom je práve značka Palma-Tumys.

Pravda, aj ten najväčší značkový patriotizmus začne odumierať, keď sa objaví všestranne lepší výrobok. Nie reči, ale kvalita produktu, jeho porovnateľnosť a ešte lepšie - predstih v dôležitých parametroch, to sú kritériá, ktoré bodujú u zákazníka. Týmto sa aj najviac upevňuje jeho vzťah k slovenskému produktu. Takto by sa možno v kocke dala charakterizovať firemná filozofia úspešnej zamestnaneckej akciovej spoločnosti Palma-Tumys Bratislava.

V Palme vyrábajú špecifické produkty. Z hľadiska spotrebiteľovho rozhodnutia je neobyčajne dôležitý prvý vnem. Práve vôňa, chuť, obal, informácia, čo všetko môžem s výrobkom urobiť, ako prvý zákaznícky servis pomáhajúci najmä začiatočníkom v kuchyni, sú tými momentmi, ktoré rozhodujú o sile puta zákazníka a firmy. Ten, kto musí kráčať v ústrety spotrebiteľovi, je, ako s obľubou vravieva generálny riaditeľ Palmy-Tumys Ing. Ivan Ivanič, vždy výrobca. Náš slovenský producent nemá dnes na trhu ľahkú pozíciu, pretože nadnárodné monopoly operujúce v záujmovom segmente Palmy-Tumys majú silnejšie kapitálové vybavenie, jednoduchšiu komunikáciu s financujúcimi bankami, možnosť vrhnúť do reklamy neporovnateľne väčšie prostriedky.

Napriek týmto výhodám silných spoločností má Palma-Tumys dominantné postavenie na slovenskom trhu jedlých rastlinných tukov a olejov, pri výrobe surových olejov a kŕmnych šrotov a výliskov. A presadzuje sa aj v kozmetike. V roku 2000 sa zvýšil v marci a apríli jej podiel na trhu mydiel na 35 percent, keď ešte v roku 1998 bol len 15 percent. Palma sa úspešne vrátila aj do segmentu bytovej chémie. Podnik si udržal certifikát ISO 9001, získal osem ocenení Slovak Gold, vlani bol v Top Agro Slovensko ocenený ako tretia najúspešnejšia potravinárska firma.

Previerky kvality zo strany objektívnych orgánov, prakticky nulové reklamácie na kvalitu výrobkov dokazujú, že Palma-Tumys dosahuje štandardnú európsku úroveň kvality. Je to dané, parafrázujúc Ivana Ivaniča, okrem iných činiteľov, ako je všestranne zveľadená technologická vybavenosť firmy, aj ľudským činiteľom. Sústavná práca s ľuďmi na úseku kvality priniesla výsledok nielen pre akciovú spoločnosť, ale aj pre jej pracovníkov vo forme rastu ich kvalifikácie.

Ak dnes teda Palma zožína s PALMOU a ostatnými svojimi výrobkami na trhu úspech, je to predovšetkým zásluha kvalitnej slovenskej práce. Tej práce, ktorú si zabudovanú do výrobkov hodno kúpiť, a to napokon aj preto, aby si zákazník vytváral podmienky na udržanie vlastnej práce. Mimochodom, len pomocou takýchto producentov sa dá plniť známe heslo Kupuj slovenské výrobky - pomáhaš sebe a Slovensku.

Kontakt:

Palma-Tumys, a. s., Bratislava

Račianska 76

836 04 Bratislava

Predseda predstavenstva:

Ing. Ivan Ivanič

Tel: 07/4924 5111

Fax: 07/4925 9692

Počasie

Dnes bude polojasno, miestami pri časom zväčšenej oblačnosti prehánky, najmä na horách. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na juhu okolo 22 stupňov. Južný až juhozápadný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov.V stredu bude jasno až polojasno, cez deň teplo. Nočná teplota 9 až 5, denná teplota 22 až 26, na severe okolo 20 stupňov. Vo štvrtok bude jasno až polojasno a naďalej teplo. Nočná teplota 12 až 8, v horských dolinách 6, denná teplota 23 až 28, na severe okolo 21 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.35 a zapadne o 20.04 hod.

Amsterdamzamračené12
Atényoblačno19
Belehradpolooblačno19
Berlíndážď12
Bratislavapolooblačno18
Brusel dážď12
Budapešťpolooblačno19
Bukurešť oblačno20
Frankfurt dážď13 
Helsinkidážď11
Istanbulmalá oblačnosť22
Kodaňprehánky12
Kyjevoblačno16
Lisabonpolooblačno23
Londýnoblačno13
Madridmalá oblačnosť27
Moskvadážď16
Oslodážď10
Parížoblačno16
Prahaobčasný dážď14
Rímpolojasno21
Sofiaoblačno15
Štokholmdážď12
Varšavaobčasný dážď13
Viedeňpolooblačno19
Záhreboblačno17
Ženevapolooblačno21

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.