Hospodársky denník
USD46,501 Sk
EUR42,037 Sk
CHF28,717 Sk
CZK1,383 Sk
  Utorok  30.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

PUNCH PRODUCTS TRNAVA, spol. s r. o.

PUNCH INTERNATIONAL

Punch International, belgická akciová spoločnosť, založená v roku 1982 v súčasnosti pôsobiaca globálne vo svojich 9 výrobných závodoch v Belgicku, Anglicku, USA, Mexiku, Číne, Kórei a na Slovensku zamestnáva viac ako 2200 pracovníkov. Punch International sa profiluje ako profesionálny dodávateľ „EMS“ služieb - Electronics Manufacturing Services. Spoločnosť je v súčasnosti členená do troch jednotiek - Consumer Electronic, Display Systems a Profesional Electronic. Spoločnosť je zameraná na veľkosériovú výrobu komponentov a subsystémov pre spotrebnú elektrotechniku, vysoko na sofistikované komponenty pre všetky druhy obrazoviek a až po komplexné produkty pre oblasť grafického priemyslu. Spoločnosť je schopná ponúknuť svojim zákazníkom celý proces od dizajnu a vývoja až po komplexný návrh výrobných procesov a samotnú výrobu. Kľúčoví zákazníci spoločnosti sú značkoví výrobcovia elektrotechniky ako napríklad Philips, Sony, Panasonic a Xerox. Od marca 1999 je spoločnosť registrovaná na bruselskej burze - „Brussels Stock Exchanges“ teraz EUNEX.

PUNCH PRODUCTS TRNAVA

Punch Products Trnava je 100-percentná dcérska spoločnosť Punch International. Vznikla v roku 1993 v Trnave ako montážny závod a neskôr svoje aktivity rozšírila na komplexnú výrobu komponentov pre elektrotechnický priemysel. Výroba je orientovaná na tvárnenie kovov za studena, lisovanie plastov, špeciálne dokončovacie procesy a montáže.

Silnou stránkou spoločnosti je komplexnosť výrobných procesov nadväzujúcich na seba, umožňujúcich výrobu kompletných produktov pozostávajúcich z kombinácie kovov, plastov, povrchových úprav elektroniky a montáže. Spoločnosť PUNCH PRODUCTS TRNAVA sa v súčasnosti zameriava najmä na komplexné projekty z oblasti spotrebnej elektrotechniky, audio-, video-, kancelárskej techniky a čiastočne automobilový priemysel.

Punch International má v súčasnosti na Slovensku tri dcérske spoločnosti, ktoré okrem Trnavy pôsobia na severe Slovenska v Námestove, kde je v súčasnosti budovaný priemyselný park, kde bude zabezpečovaná špeciálna výroba pre elektrotechnický priemysel.

FINANCIE

Výrazným prvkom v pôsobení spoločnosti je trend zameriavajúci sa na nové technológie a investície spojené s automatizáciou výrobných procesov s cieľom ponúknuť zákazníkovi vo veľmi krátkom čase kvalitný a cenovo dostupný produkt pri splnení najnáročnejších technických požiadaviek a kvality.

Vynikajúca poloha spoločnosti umožňuje dlhodobo dosahovať nízke dopravné náklady a umožňuje dodávky „Just In Time“ v rámci centrálnej Európy.

Spokojnosť zákazníkov a rozširovanie obchodných aktivít je dlhodobým cieľom, čo reflektuje aj permanentný rast objemu produkcie a tržieb. Za posledných päť rokov dosiahla spoločnosť trojnásobný nárast objemu tržieb. V roku 2002 si spoločnosť stanovila za cieľ dosiahnuť 17-percentný nárast obratu oproti roku 2001.

VÝVOJ

Prípravou nových produktov a ich implementáciu do procesu výroby zabezpečuje v PUNCH vlastný projekčný tím tvorený vysoko kvalifikovanými špecialistami z rôznych oblastí.

Dizajn a príprava nových projektov prebieha prostredníctvom najmodernejšej počítačovej technológie na báze CAD, CAM produktov ProEngineer, ACAD, CADDS.

Na zabezpečenie komplexných služieb pri vývoji produktu, od návrhu až po produkciu nástrojov alebo foriem, disponuje PUNCH vlastnou nástrojárňou a partnermi v rámci centrálnej Európy a Kórejskej republiky. Táto skutočnosť umožňuje veľmi rýchlu reakciu na požiadavky zákazníka z hľadiska potreby nových nástrojov alebo ich modifikácií.

Z hľadiska dodržania čo najvyššej kvality kladenej na nástroje a formy používané v PUNCH je nástrojáreň vybavená najmodernejšími technológiami začnúc CNC zariadeniami, zariadeniami pre elektroerozívne obrábanie a 3D meracím zariadením.

VÝROBA

PUNCH výroba členená podľa technologických procesov umožňuje vďaka komplexnému vybaveniu realizáciu aj technicky náročných projektov v oblasti plastovej výroby, kovovýroby, povrchových úprav a montáží.

V oblasti spracovania kovov sú to kovolisy, či už samostatné alebo súčasťou výrobnej linky v rozsahu tlakov od 100 ton až do 250 ton, v oblasti plastovej výroby sú to vstrekovacie lisy firiem ENGEL a ARBURG v rozsahu tlaku 25 ton až 1500 ton a v oblasti dokončovacích procesov sú to dve striekacie linky s priemyselnými robotmi, odmasťovacie linky, práškovacia linka, zváracie automaty a špecializované „Tampo printing“ linky pre potlač produktov.

KVALITA

PUNCH má od roku 1999 implementovaný systém riadenia kvality podľa normy ISO 9002, certifikovaný spoločnosťou BVQI.

Zefektívňovaním systému a implementovaním požiadaviek zákazníkov bude v priebehu roku 2002 implementovaný systém ISO 9000 : 2000 vydanie 2001.

Spoločnosť sa zameriava na sledovanie ukazovateľov výkonnosti jednotlivých oddelení (kvalitatívne, finančné) na mesačnej báze, na základe stanovenej politiky kvality a cieľov kvality, ktoré sú aktualizované a stanovené na začiatku roka pre každé nasledujúce obdobie.

Hlavný dôraz je kladený na sledovanie nákladov na projekty, výkonnosť a kvalitu dodávok, stav a viazanosť kapitálu, materiálu, polotovarov a výrobkov, efektívnosť výroby a personálu.

Sledovanie nábehu projektov a ich zefektívňovanie je zabezpečované pomocou SPC postupov, ktorým sú kontrolované jednotlivé výrobné procesy.

Počasie

Dnes bude polojasno, miestami pri časom zväčšenej oblačnosti prehánky, najmä na horách. Najvyššia denná teplota 16 až 20, na juhu okolo 22 stupňov. Južný až juhozápadný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m 6 stupňov.V stredu bude jasno až polojasno, cez deň teplo. Nočná teplota 9 až 5, denná teplota 22 až 26, na severe okolo 20 stupňov. Vo štvrtok bude jasno až polojasno a naďalej teplo. Nočná teplota 12 až 8, v horských dolinách 6, denná teplota 23 až 28, na severe okolo 21 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.35 a zapadne o 20.04 hod.

Amsterdamzamračené12
Atényoblačno19
Belehradpolooblačno19
Berlíndážď12
Bratislavapolooblačno18
Brusel dážď12
Budapešťpolooblačno19
Bukurešť oblačno20
Frankfurt dážď13 
Helsinkidážď11
Istanbulmalá oblačnosť22
Kodaňprehánky12
Kyjevoblačno16
Lisabonpolooblačno23
Londýnoblačno13
Madridmalá oblačnosť27
Moskvadážď16
Oslodážď10
Parížoblačno16
Prahaobčasný dážď14
Rímpolojasno21
Sofiaoblačno15
Štokholmdážď12
Varšavaobčasný dážď13
Viedeňpolooblačno19
Záhreboblačno17
Ženevapolooblačno21

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.