Hospodársky denník
USD47,328 Sk
EUR41,72 Sk
CHF28,534 Sk
CZK1,369 Sk
  Piatok  5.Apríla 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Okrem pravidelných denných a týždenných komentárov nájdete len v Hospodárskom denníku denne aktualizované údaje o vývoji:
  • svetových aj domácich akciových, dlhopisových, komoditných indexov a kontraktov,
  • aktuálne kurzové lístky peňažných prostriedkov v slovenských bankách,
  • aktuálne kurzové lístky Národnej banky Slovenska a Českej národnej banky,
  • úročenie termínovaných vkladov v slovenských bankách,
  • aktuálne forwardové kurzy slovenskej koruny,
  • najnovšie údaje z peňažného a devízového trhu SR,
  • aktuálne úrokové sadzby BRIBOR,
  • podrobné údaje o obchodovaní na BCPB a BCPP,
  • oznámenia Národnej banky Slovenska o podmienkach a výsledkoch aukcií štátnych dlhopisov,
  • mesačné sumáre obchodovania na BCPB.

Všetky topbanky v strate

Všetky najväčšie japonské bankové skupiny vykážu vo fiškálnom roku 2001/2002, ktorý sa skončil minulý týždeň, čistú stratu, keď boli nútené vzhľadom na zvyšujúci sa počet riz. . .

Poslanci žiadajú hlavy

S odmietavým postojom poslancov sa včera stretla správa guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Mariána Juska o opatreniach prijatých v súvislosti s krachom Devín banky vrá. . .

Čo so zlatom?

Nemecká spolková banka zrejme nebude môcť po roku 2004 výhodne speňažiť svoje zlaté rezervy ich výmenou za výnosné akcie najlepších európskych firiem. Podľa Frankfurter Allgemeine Ze. . .

Investičné odporúčania

Európske akciové trhy včera pokračovali v klesajúcom trende, ovplyvnené stredajším prepadom na burzových parketoch v USA, ako aj napätou situáciou na Blízkom východe.

Inv. . .

Predaj priklepnutý

Víťazom opakovanej verejnej obchodnej súťaže o balík 86,99 % akcií Slovenskej plavby a prístavov (SPaP), a. s., Bratislava, sa stala už druhýkrát firma Dunajservis Slovensko, s.. . .

Agrofert rastie

Česká firma Agrofert kúpila spoločnosť SKW Piesteritz, ktorá je divíziou nemeckej chemickej skupiny Degussa. Včera túto správu zverejnila česká spoločnosť. Podrobnosti transakcie v. . .

OPEC nemá dosah na cenu

Počas včerajšieho dňa sa ceny aktívnych derivátov na ropu na oboch najvýznamnejších burzách dostali nad úroveň 28 USD za barel, čo predstavuje takmer sedemmesačné maximum. . . .

Dosiahli historickú hodnotu

Hviezdou dňa sa vo štvrtok na pražskej burze stali akcie Komerční banky. Hodnota cenných papierov tohto peňažného ústavu stúpla o 0,9 % na závratných 1589 Kč, čo je naj. . .

Nerozhodné smerovanie trhov

Včerajšie obchodovanie v Tokiu prinieslo zmiešaný vývoj jednotlivých indikátorov akciového trhu, pod ktoré sa podpísal nejednotný vývoj technologických titulov a účastí. . .

Duisenberg bez ohlasu

Správa, že Európska centrálna banka (ECB) ponechala úrokové sadzby na nezmenenej úrovni (kľúčová úroková sadzba zostala na 3,25 %), mala na európsky dlhopisový trh len mini. . .

Intervencia proti korune

Česká koruna včera mala rušný deň. Ráno oproti euru začínala na úrovniach 30,400, keď jej sila bola ovplyvňovaná jej predchádzajúcimi prudkými nákupmi. Včera sa však kon. . .

. . .

Počasie

Dnes bude malá, miestami zväčšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota 10 až 14, na severe miestami okolo 7 stupňov. Severný až severovýchodný vietor 3 až 7 m/s. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 0 stupňov. V sobotu bude polooblačno, vo východnej polovici krajiny až oblačno a miestami prehánky, od asi 800 m snehové. Nočná teplota 0 až -4, v horských dolinách okolo -6, denná teplota 6 až 11, na severe okolo 4 stupne. V nedeľu bude polooblačno, v horských oblastiach časom až oblačno a miestami snehové prehánky. Nočná teplota -2 až -6, v dolinách okolo -8, denná teplota 6 až 10, na severe okolo 3 stupne.Slnko vyjde zajtra o 6.21 a zapadne o 19.28 hod.

Amsterdamjasno13
Aténypolooblačno17
Belehraddážď8
Berlínpolooblačno10
Bratislavaoblačno12
Brusel jasno16
Budapešťzamračené11
Bukurešť zamračené9
Frankfurt polooblačno15 
Helsinkipolojasno-1
Istanbuldážď10
Kodaňjasno8
Kyjevzamračené6
Lisabondážď15
Londýnjasno17
Madridzamračené12
Moskvaprehánky-1
Oslojasno8
Parížoblačno18
Prahaoblačno9
Rímzamračené15
Sofiadážď6
Štokholmjasno8
Varšavapolooblačno7
Viedeňzamračené13
Záhrebdážď12
Ženevapolooblačno15

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.