Hospodársky denník
USD46,435 Sk
EUR42,523 Sk
CHF29,23 Sk
CZK1,387 Sk
  Utorok  14.Mája 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Nestrašme sa krízou

Zahraničná zadlženosť, vysoký deficit v zahraničnom obchode, narastajúci deficit štátneho rozpočtu a ďalšie faktory vyvolávajú u niektorých politi. . .

Na ceste k novej konjunktúre

Každý úspech politiky je zakódovaný v hospodárskom raste

Po úspešnom prekonaní ekonomickej krízy pokračuje hospodárstvo Spojených štátov na ceste ozdravovania. O pri. . .

Verejné financie asi zaplačú

S predpokladaným blížiacim sa vstupom do Európskej únie sa čoraz častejšie hovorí aj o rizikách, ktoré z toho vyplývajú pre naše verejné financie. Túto otázku, okrem i. . .

Kde sme a čo chceme (27, 28)

Čo si zaslúžime, to aj máme

Dnes na otázky šéfredaktora Hd pre všetkých členov Hospodárskeho klubu (NEF), ktorými takpovediac pokračuje jeho februárová diskusia o p. . .

Každý druhý v biede

Každý večer sa v argentínskej metropole Buenos Aires opakuje tá istá scéna. Sotva opustia úradníci administratívne budovy v strede mesta, vyroja sa z priľahlých uličiek tisíck. . .

Znaky oživenia

Guvernéri 11 najvýznamnejších centrálnych bánk pozorujú náznaky globálneho oživenia. „Existuje jasný pocit, že ekonomika USA, ale aj eurozóny je už za hranicou,“ uviedol včera po pr. . .

Termín platí

Európska komisia očakáva, že všetky členské krajiny Európskej únie splnia sľub a do roku 2004 dosiahnu vyrovnané hospodárenie rozpočtov. Výkonný orgán EÚ tak reagoval na vyjadrenie dv. . .

Nová emisia

Rusko plánuje vydať svoje prvé postkrízové euroobligácie, keď dokončí reštrukturalizáciu komerčného dlhu z čias bývalého Sovietskeho zväzu. Námestník ministra financií S. Kolotuchin u. . .

Viac áut

Predaj nových áut sa v Nemecku v minulom mesiaci zvýšil medziročne o 3 % na 303-tisíc vozidiel. Za prvé štyri mesiace tohto roka však celkovo predalo o 2 % vozidiel menej ako v rovnakom o. . .

Na úrovni EÚ

Úrokové sadzby hypotekárnych úverov v ČR sa po výraznom znížení v posledných mesiacoch dostali na úroveň krajín EÚ, kde sa úroky pohybujú v rozpätí od 5 - 7 %. Pri porovnaní priemer. . .

Desať NAJuznávanejších

Od 5. februára do 13. mája došlo 2780 hlasovacích lístkov, pričom za posledných sedem dní došlo stodvadsaťšesť hlasovacích lístkov.

Najvýraznejšia osobnosť slovenskej po. . .

. . .

Počasie

Dnes bude polojasno až oblačno a popoludní miestami prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 23 až 27, na severe miestami okolo 20 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 13 stupňov. Spočiatku slabý, postupne juhozápadný vietor s rýchlosťou do 5 m/s.V stredu bude oblačno, časom až polooblačno, lokálne prehánky alebo búrky. Nočná teplota 13 až 8, denná teplota 21 až 25, na severe miestami okolo 18 stupňov. Vo štvrtok bude prevažne polooblačno. Nočná teplota 11 až 7, v horských dolinách okolo 4 stupne, denná teplota 23 až 27, na severe okolo 20 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.14 a zapadne o 20.23 hod.

Amsterdamzamračené16
Aténypolooblačno24
Belehradjasno26
Berlínoblačno17
Bratislavaoblačno24
Brusel oblačno16
Budapešťoblačno24
Bukurešť jasno24
Frankfurt polooblačno20 
Helsinkidážď16
Istanbuljasno30
Kodaň oblačno15
Kyjevpolooblačno24
Lisabonoblačno19
Londýnoblačno16
Madridoblačno22
Moskvaslnečno17
Osloprehánky16
Parížzamračené15
Prahaoblačno18
Rímpolooblačno25
Sofiaoblačno18
Štokholmpolooblačno20
Varšavazamračené21
Viedeňoblačno24
Záhreboblačno22
Ženevapolooblačno20

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.