CZK1,391 Sk
  Streda  15.Mája 2002

Zemetrasenie netriaslo

Do finále konferencie Carolina, obhajca v hre

Vyraďovacie boje v hokejovej NHL mali v noci na utorok na programe dva zápasy. Postup do finále Východnej konferencie si na ľade Montrealu vybojovala Carolina, keď domácich Canadiens „rozbila“ 8:2. V histórii klubu tak Hurricanes dosiahli zatiaľ najväčší úspech. Ich ďalším súperom bude Toronto alebo Ottawa. Prekvapujúci postup do finále Východnej konferencie si hokejisti Caroliny vybojovali už v prvej tretine, keď do siete Montrealu strelili päť gólov. Po 22 minútach sa z bránky porúčal jeden z najlepších gólmanov v tejto sezóne NHL a kandidát na Vezinovu trofej J. Theodore. Tón zápasu udal už v 25. sekunde gólom center najproduktívnejšieho útoku Canes zvaného „BBC“ - Cole. „Spravili sme obrovský pokrok. Je to najlepšie a najvyrovnanejšie mužstvo, aké sme kedy mali,“ povedal kapitán R. Francis. Sklamanie prežívali hokejisti Montrealu. „Som smutný, lebo tento tím celý rok výborne bojoval. Ja som sa pridal až v play-off a veril som, že to dotiahneme ďaleko,“ povedal kapitán Canadiens S. Koivu. Dosiaľ najväčšia prehra Montrealu v play-off prišla v roku 1919, keď Canadiens podľahli Seattlu 0:7.

Hokejisti San José nevyužili na domácom ľade mečbal a nedokázali potvrdiť víťazstvo z Colorada. Obhajcovia Stanleyho pohára vyhrali v Kalifornii po predĺžení 2:1 a sériu dostali opäť na domáci ľad, kde sa v siedmom zápase definitívne rozhodne. Na meno víťaza v Západnej konferencii už čaká Detroit, ktorý sa už prehrýzol cez St. Louis. Oba góly v riadnom hracom čase padli v rozpätí 24 sekúnd a muselo sa predlžovať. Šiestym gólom v play-off rozhodol o vyrovnaní série po prihrávke Sakica Švéd Forsberg, ktorý prekonal Nabokova z tesnej blízkosti. Divákov v Kalifornii okrem úvodného gólu domácich žralokov zaujalo i mierne zemetrasenie so silou 5,2 Richterovej stupnice, ktoré zatriaslo ľadovou plochou deväť minút pred koncom tretej tretiny. „Počul som o tom, ale nič som si nevšimol. Puk totiž skáče na ľade stále,“ komentoval nevšednú udalosť švédsky center. Rozhodujúci duel je na programe v stredu v Pepsi Centre.

Výsledky: ZK - San José - Colorado 1:2 p. p. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1), góly: 36. Ragnarsson - 36. Reinprecht, 63. Forsberg. Na zápasy: 3:3. VK - Montreal - Carolina 2:8 (1:5, 0:3, 1:0), 20. Quintal, 46. Audette - 1., 4. Cole , 8., 33. Hill, 15. Vašíček, 19. Adams, 26. Battaglia, 40. O´Neill. Na zápasy: 2:4.