Hospodársky denník
USD46,994 Sk
EUR42,83 Sk
CHF29,406 Sk
CZK1,41 Sk
  Piatok  17.Mája 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

EURÓPA SMEROM DOPRAVA

Po vlaňajšom víťazstve pravicových strán v parlamentných voľbách v Taliansku, tohto roku ľavica postupne stratila vládne pozície v Dánsku, Portug. . .

Dane a meniace sa zákony

Nejde o podnikanie ako celok, ale o stimuly jednotlivcov

Na začiatku tohto roka približne 99 % všetkých firiem na Slovensku tvorili malé a stredné podniky, ktorých podi. . .

Telekomunikačné prešľapy

Na slovenskom telekomunikačnom trhu sa včera etablovali dve nové telekomunikačné spoločnosti. Jednou je česko-nemecká spoločnosť Aliatel a druhou významná zahraničná . . .

Kde sme a čo chceme (31)

Kľúčom je politická situácia

Dnes na otázky šéfredaktora Hd pre všetkých členov Hospodárskeho klubu (NEF), ktorými takpovediac pokračuje jeho februárová diskusia o pred. . .

Ocenil sa vysoko

Inšpirácia pre odvolaných?

Bývalý vrcholový manažér VSŽ, a. s., M. Šarišský si včera na Krajskom súde v Košiciach vysúdil 98 miliónov korún. V rokoch 1990 až 1993 bol členom p. . .

Čakanie na Benátky

Od Rossovho šelfového ľadu v Antarktíde sa odlomil ďalší obrovský ľadovec s dĺžkou asi 200 km a so šírkou 32 km. Gigant dostal označenie C-19, pretože je to v poradí devätnásty. . .

Nehrajú sa

Deutsche Telekom reaguje na prepad svojich kurzov na burze a na krízu celého odvetvia drastickým znížením počtu pracovníkov. V divízii T-Com, ktorá sa zaoberá prevádzkovaným tradičných . . .

Proti clám

Zástupcovia všetkých krajín OECD sa včera na svojom stretnutí vyslovili proti používaniu ochranárskych pravidiel v medzinárodnom obchode. Klub priemyselných krajín v tejto súvislosti vy. . .

Český HDP

Česká ekonomika v tomto roku vzrastie nižším tempom, ako sa pôvodne očakávalo. Podľa priemerných výsledkov predikcií pätnástich analytikov vyplýva, že HDP v tomto roku stúpne len o 3,1 . . .

Idú do Číny

Približne 1200 ľudí príde v Maďarsku o prácu v dôsledku rozhodnutia vedenia spoločnosti Microsoft a Flextronics, ktoré pripravujú presun výroby herných konzol Xbox z Maďarska do Číny. . .

Jasne za euro

„Ak je to z národohospodárskeho hľadiska vhodné, ak sú splnené kritériá, potom je jednoznačne v záujme krajiny, aby vstúpila do eurozóny,“ povedal včera pre stanicu BBC britský pre. . .

. . .

Počasie

Dnes bude jasno až polojasno, popoludní a večer na severe oblačno. Najvyššia denná teplota 24 až 28, na Orave, v Liptove a na Spiši okolo 22, na horách vo výške 1500 m 15 stupňov. Južný vietor 3 až 6 m/s.V sobotu bude polooblačno, na severe a východe miestami pri zväčšenej oblačnosti prehánky. Nočná teplota 12 až 8, denná teplota 23 až 27, na severe a východe okolo 20 stupňov. V nedeľu bude polooblačno, popoludní na západe až oblačno a lokálne prehánky alebo búrky, ojedinele aj s krupobitím. Nočná teplota 13 až 9, denná teplota 24 až 28, na severe okolo 21 stupňov.Slnko vyjde zajtra o 5.10 a zapadne o 20.27 hod.

Amsterdampolooblačno21
Atényoblačno29
Belehradpolojasno26
Berlínjasno24
Bratislavapolooblačno26
Brusel malá oblačnosť19
Budapešťpolooblačno25
Bukurešť oblačno24
Frankfurt polojasno22 
Helsinkioblačno18
Istanbulpolooblačno23
Kodaňpolojasno19
Kyjevoblačno17
Lisabonpolooblačno24
Londýnpolooblačno18
Madridjasno26
Moskvaoblačno21
Oslooblačno17
Parížpolojasno25
Prahamalá oblačnosť23
Rímpolojasno27
Sofiaoblačno25
Štokholmoblačno15
Varšavaprehánky17
Viedeňpolooblačno25
Záhrebpolojasno24
Ženevapolojasno24

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.