CZK1,38 Sk
  Štvrtok  2.Mája 2002

Mladí zavelili do útoku

Na Malorke vyhral iba 15-ročný tenista

Deviatym tenistom tzv. Open éry, ktorý vyhral debutové stretnutie v hlavnej súťaži na turnaji ATP pred dovŕšením 16. narodenín, sa stal iba 15-ročný Španiel Rafael Nadal-Parera. Na rakete mladého hráča skončil po setoch 6:4, 6:4 v 1. kole Mallorca Open s dotáciou 381 000 dolárov o 10 rokov starší R. Delgado z Paraguaja. Nadal-Parera dokonale využil možnosť štartu na domácom turnaji, jeho rodiskom a bydliskom je ostrov Malorka. Pred týmto podujatím sa zúčastnil na hlavných súťažiach iba na dvoch satelitných turnajoch a jednom zo seriálu Futures v Seville, kde vypadol v 2. kole. Mladý tenista pred týždňom dostal divokú kartu aj do kvalifikácie na Open Seat Godo v Barcelone, tam však prehral v úvodnom kole s Talianom Galvanim. Nadal-Parera je iba o 15 dní starší ako Francúz Richard Gasquet, ktorý sa na začiatku apríla kvalifikoval do hlavnej súťaže v Monte Carle a stal sa najmladším účastníkom jedného z turnajov série Masters. „Hral som proti nemu asi pred štyrmi rokmi. Prehral som 6:7, 6:3, 4:6, ale sme v rovnakom veku, hráme rovnako dobre a už sa teším na všetky ďalšie stretnutia, ktoré ma v budúcnosti čakajú,“ dodal španielsky tínedžer.