CZK1,38 Sk
  Štvrtok  2.Mája 2002

U súpera ich dali viac

Prvým finalistom LM Bayer Leverkusen

Futbalisti Bayeru Leverkusen sa stali prvými finalistami Ligy majstrov, keď v odvetnom semifinálovom stretnutí najprestížnejšej európskej klubovej súťaže remizovali s Manchestrom United 1:1. Keďže v prvom dueli „farmaceuti“ uhrali na Old Trafforde remízu 2:2, vďaka väčšiemu počtu strelených gólov na ihrisku súpera sa stali finalistom LM. Po úvodnom oťukávaní sa, hráči Leverusenu, ktorí od 10. minúty hrali bez zraneného kapitána Nowotneho, vytvorili tlak a v 13. minúte mali prvú gólovú príležitosť, strela Schneidera z 20 m opečiatkovala žrď Barthezovej bránky. O 5 minút neskôr mohol hosťom zabezpečiť vedenie Johnsen, na bránkovej čiare Butta zastúpil stredopoliar Ze Roberto. Fanúšikovia „červených diablov“ sa dočkali v 28. minúte, keď uzdravený írsky reprezentačný stredopoliar R. Keane po kombinácii s holandským kanonierom Van Nistlerooyom obišiel brankára Bayeru a skóroval do opustenej bránky. Domáci ešte pred odchodom do kabín vyrovnali, keď sa v druhej minúte nadstaveného času po akcii Bastürka presadil vysunutý útočník Neuville. V II. polčase urobil tréner Manchestru United Ferguson viaceré zmeny s cieľom priniesť oživenie, strela Scholesa zo 74. minúty skončila nad bránkou a záverečný zúfalý tlak so šancou Keana už vytúžený druhý gól nepriniesol.

Bayer Leverkusen - Manchester United 1:1 (1:1)

Góly: 45. Neuville - 28. Keane, rozhodoval: Nielsen (Dán.), ŽK: Ze Roberto - Butt, Scholes, Irwin. Prvý zápas 2:2, postupuje Bayer. Leverkusen: Butt - Živkovič, Lucio, Nowotny (10. Sebescen), Placente - Schneider, Ramelow, Ballack, Ze Roberto - Bastürk (79. Vranjes) - Neuville (85. Berbatov). Manchester: Barthez - Brown (81. Forlan), Johnsen (60. Irwin), Blanc, Silvestre - Scholes, Keane, Butt (61. Solskjaer), Veron, Giggs - van Nistelrooy.