CZK1,41 Sk
  Pondelok  20.Mája 2002

Nepríjemný záver turnaja

SR - Turecko 0:3 v kvalifikácii ME mužov

Úspešne vstúpili do prvého kvalifikačného turnaja 4. skupiny o postup na volejbalové ME 2003 v Nemecku slovenskí reprezentanti. V prvom zápase zdolali v piatok v prievidzskej športovej hale nebezpečný tím Ukrajiny 3:2. V sobotu v druhom zápase zdolali Portugalcov rovnakým pomerom setov a pod novou trénerskou dvojicou tak pokračujú v tradícii päťsetových zápasov. Tento bol v poradí už ôsmy. Tréner SR Pavel Třešňák po sobotňajšom zápase: „Je to víťazstvo vôle. Kým včera sme nastúpili s čistou hlavou, dnes s pocitom, že sme lepší, ale na palubovke sme to nepotvrdili.“ V poslednom stretnutí bojov v skupine však naši volejbalisti nevydržali so silami a podľahli Turecku 0:3. Zostava - Slovensko: Hupka, Vavrek, B. Pistovič, Nemec, P. Diviš, Chudík (libero Pipa, Kardoš, Barbierik, Palovčík, Vartovník, Bartík).

VÝSLEDKY - piatok: Slovensko - Ukrajina 3:2, Portugalsko - Turecko 3:2. Sobota: Slovensko - Portugalsko 3:2 (23, 25, -23, -20, 11). Rozhodcovia: Rousakis (Gr.) a Golanskij (Rus.), 400 divákov, 115 minút. Ukrajina - Turecko 3:1 (-12, 20, 21, 26). Rozhodcovia: Plewnja (Poľ.) a Stojanov (Bul.), 92 minút, 100 divákov. Nedeľa: Ukrajina - Portugalsko 3:2 (-22, 21, -23, 22, 13), 107 minút. Slovensko - Turecko 0:3 (-15, -21,-22).

1. Portugalsko 3 2 1 8:7 5

2. Slovensko 3 2 1 6:7 5

3. Ukrajina 3 1 2 7:7 4

4. Turecko 3 1 2 6:6 4