Hospodársky denník
USD47,342 Sk
EUR43,545 Sk
CHF29,976 Sk
CZK1,417 Sk
  Streda  22.Mája 2002
Archív - Tiráž - Prílohy
Vyhľadávanie
 
Titulná strana
Z domova
Podnikové spektrum
Zahranicie
Podnikateľ a štýl
Veda/Kultúra
Digitálny svet
Finančné komentáre
Šport
Poradenstvo/Servis
Inzercia
ASS
Veľtrhy a výstavy 2004
Spotrebiteľské ceny
Hospodársky klub
Zdravotníctvo

Ľavica: rozbitá Maginotova línia

Minulý týždeň taliansky denník La Repubblica v súvislosti s parlamentnými voľbami v Holandsku napísal: „Maginotova línia ľavice sa ro. . .

Aj to na plecia podnikateľov

Cieľ predsa nespochybňujú, iba rýchlosť jeho dosiahnutia

„Približovanie sa slovenskej environmentálnej legislatívy k legislatíve krajín EÚ sa musí zakladať na spolup. . .

Rozprávkový groš už nestačí

Bez reformy by sme v budúcnosti asi nemali z čoho vyplácať

Kto bude rozhodovať o spôsoboch zhodnocovania prostriedkov vložených do kapitalizačného piliera dôchodkovéh. . .

Kde sme a čo chceme (34, 35 )

Prioritou politická stabilita

Dnes na otázky šéfredaktora Hd pre všetkých členov Hospodárskeho klubu (NEF), ktorými takpovediac pokračuje jeho februárová diskusia . . .

Nelegálna práca stále sa vypláca

Napriek vysokej nezamestnanosti, ktorá presahuje 20 %, neoficiálne odhady konštatujú, že na Slovensku nelegálne pracuje až 100-tisíc ľudí. Koncom apríla urobil Ná. . .

Banky úroky nemenia

Necelý mesiac po tom, ako Národná banka Slovenska zvýšila základné úrokové sadzby o 0,5 percenta, sa začali objavovať špekulácie o možnom zvyšovaní úrokových sadzieb na úvery p. . .

Ukrajina láka

Zahraniční investori investovali na Ukrajine v prvom kvartáli tohto roka 237,9 mil. USD a zároveň vyviezli z krajiny 116,9 mil. USD. Celkový objem priamych zahraničných investícií k . . .

Koniec EBOR?

Štátny tajomník nemeckého ministerstva financií C. Koch-Weser naznačil, že v dlhodobom horizonte treba uvažovať o skončení činnosti EBOR. Finančný ústav bol založený ako banka pre tra. . .

Plusy expanzie

Rakúska Erste Bank oznámila, že operačné zisky základnej skupiny jej dcérskych bánk v prvom štvrťroku medziročne vzrástli o 42,2 % najmä vďaka úspešnej expanzii v krajinách strednej. . .

Pôjdu spolu?

Americko-nemecká automobilka DaimlerChrysler a najväčší juhokórejský výrobca automobilov Hyundai Motor Co. uvažujú o spoločnom vývoji malých osobných vozidiel. Dohodu o spoločnej sp. . .

Inflácia klesá

Miera inflácie v Rusku bude v nadchádzajúcom období ďalej klesať a v budúcom roku by nemala prekročiť 12 %. Ministerstvo obchodu predpokladá, že sa miera inflácie bude v roku 2003. . .

. . .

Počasie

Dnes bude prevažne polojasno, pri zväčšenej oblačnosti miestami prehánky alebo búrky, najmä na strednom a východnom Slovensku. Najvyššia denná teplota 21 až 25, na severe miestami okolo 19 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m 13 stupňov. Juhovýchodný až južný vietor 2 až 5, neskôr na juhozápade okolo 7 m/s.Vo štvrtok bude jasno až polojasno. Nočná teplota 14 až 10, denná teplota 25 až 29, na severe okolo 23 stupňov. V piatok bude veľká oblačnosť a početné prehánky a búrky, ojedinele aj s krúpami. Nočná teplota 15 až 11, denná teplota 19 až 23, na severozápade okolo 17 stupňov, na juhovýchode miestami aj teplejšie.Slnko vyjde zajtra o 5.05 a zapadne o 20.33 hod.

 

Webmaster: webmaster@maxo.sk
Design: MAXO s.r.o.